Program budowy parkingów P+R . Przebudowa istniejącej płyty parkingowej wraz z oświetleniem oraz budową systemu parkingowego „parkuj i jedź„ na parkingu P+R Suche Stawy
Zarząd Dróg Miasta Krakowa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00321169
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00321169/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-12-17 14:18
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-963b0220-2810-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 6792597429
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00321169 z dnia 2021-12-17 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Program budowy parkingów P+R . Przebudowa istniejącej płyty parkingowej wraz z oświetleniem oraz budową systemu parkingowego „parkuj i jedź„ na parkingu P+R Suche Stawy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Miasta Krakowa
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 357116163
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Centralna 53
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-586
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.7.) Numer telefonu: 12 616 7416
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdmk.krakow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdmk.krakow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zdmk.krakow.pl/informacje/275-pkt-1-znak-sprawy-9-ix-2021/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Program budowy parkingów P+R . Przebudowa istniejącej płyty parkingowej wraz z oświetleniem oraz budową systemu parkingowego „parkuj i jedź„ na parkingu P+R Suche Stawy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-963b0220-2810-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00321169
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-17
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 9/IX/2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1624850,98 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
a) Przedmiotem niniejszego zamówienia jest robota budowlana polegająca na opracowaniu dokumentacji projektowej i wykonaniu robót budowlanych dotyczących przebudowy istniejącej płyty parkingowej wraz z oświetleniem oraz budową systemu parkingowego „parkuj i jedź„ na parkingu P+R Suche Stawy ( ul. Tadeusza Ptaszyckiego w Krakowie ) – działka nr 521/35 obr. NH-46 jedn. ewid. Nowa Huta - w formule „zaprojektuj i zbuduj”.
System parkingowy w przedmiotowym zamówieniu musi być Kompatybilny i zintegrowany z centralnym systemem zarządzającym systemem Karty Krakowskiej i Krakowskiej karty Miejskiej (KK i KKM) w zakresie uzyskania właściwej funkcjonalności systemu zarządzania parkingiem. Parkingi funkcjonujące w systemie publicznego transportu zbiorowego należy rozumieć jako obiekty służące do pozostawienia własnych pojazdów, na podstawie uprawnień wynikających z posiadania biletów okresowych w systemie publicznego transportu zbiorowego, akceptowanych na terenie tego obiektu. Zrealizowany system zarządzania dostępnością dla parkingu musi charakteryzować się co najmniej następującymi właściwościami:
• system musi składać się z urządzeń: zarządzających wjazdem i wyjazdem z parkingu, identyfikujących użytkowników systemu publicznego transportu zbiorowego poprzez: odczyt uprawnienia zapisanego na karcie zbliżeniowej lub odczyt uprawnienia zapisanego w formacie kodu 2D (Aztec lub kod QR),
• system musi mięć możliwość pobierania danych użytkowników gromadzonych w zewnętrznym systemie informatycznym zintegrowanym z systemem zarządzania dostępnością parkingów, lub system był jednocześnie systemem, gromadzącym dane o uprawnieniach ich użytkowników umożliwiając wjazd/wyjazd z parkingu,
• system musi umozliwiać wjazd/wyjazd z parkingu na podstawie wydawanego w ramach tego systemu uprawnienia, zapisanego na karcie stykowej lub w postaci nadrukowanego kodu 2D (Aztec lub kod QR) na nośniku papierowym oraz umożliwia dokonanie zapłaty za to uprawnienie gotówką lub kartą płatniczą w terminalu wyjazdowym lub w innym urządzeniu tego systemu,
• system musi działać bezobsługowo w zakresie wjazdu i wyjazdu (nie wymaga udziału człowieka w w/w procesach),
• system musi umożliwiać automatyczne obliczanie i dynamiczne prezentowanie informacji o ilości wolnych miejsc parkingowych na tablicach informacyjnych,
• system musi posiadać aplikację parkingową umożliwiającą na co najmniej konfigurację, podgląd stanu i zarządzanie urządzeniami systemu.
b) Zamawiający opisał przedmiot zamówienia za pomocą:
- projektowanych postanowień umowy – załącznik nr 2 do SWZ
- Programu Funkcjonalno - Użytkowego wraz z załącznikami stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ
c) W przypadku wystąpienia w którymkolwiek załączniku do SWZ nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia produkty można zastąpić równoważnymi. Za rozwiązania równoważne Zamawiający uzna takie rozwiązania, które umożliwiają uzyskanie efektu założonego przez Zamawiającego za pomocą innych rozwiązań technicznych. Za rozwiązania równoważne nie można uznać rozwiązania identycznego (tożsamego), a jedynie takie, które w porównywanych cechach wskazuje dokładnie tą samą lub bardzo zbliżoną wartość użytkową. Poprzez wskazanie nazw producenta, znaków towarowych, norm, aprobat czy systemów odniesienia Zamawiający miał na celu określenie minimalnych parametrów jakościowych i cech użytkowych, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów itp. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania.
d) Wykonawca zobowiązany jest udzielić: min. 60 – max. 72 miesiące gwarancji
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego pn: Program budowy parkingów P+R . Przebudowa istniejącej płyty parkingowej wraz z oświetleniem oraz budową systemu parkingowego „parkuj i jedź„ na parkingu P+R Suche Stawy ( ul. Tadeusza Ptaszyckiego w Krakowie ) – działka nr 521/35 obr. NH-46 jedn. ewid. Nowa Huta. Znak sprawy: 9/IX/2021Uzasadnienie prawne: art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp
„ Zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. ”
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający unieważnił w/w postępowanie ponieważ cena jedynej oferty złożonej w tym postępowaniu przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny przedmiotowej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3627400,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3627400,00 PLN
| 2021-12-17 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |