Powtórzenie podobnych robót bud. do zamówienia podst. dla zadania „Przeb. i rozb. dw Nr 559 na odcinku Lipno-Kamień Kotowy–granica woj. dla cz. 1 ETAP I : protokoły konieczności nr 4,5, 7 i 12
Województwo Kujawsko - Pomorskie, Pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00321917
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00321917/02
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-12-20 09:15
- Lokalizacja
- Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f7fdabb5-6169-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 9561969536
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00321917 z dnia 2021-12-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Powtórzenie podobnych robót bud. do zamówienia podst. dla zadania „Przeb. i rozb. dw Nr 559 na odcinku Lipno-Kamień Kotowy–granica woj. dla cz. 1 ETAP I : protokoły konieczności nr 4,5, 7 i 12
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Kujawsko - Pomorskie, Pl. Teatralny 2, 87-100 Toruń
1.3.) Oddział zamawiającego: Zarząd Dróg Wojewódzkich, ul. Dworcowa 80, 85-010 Bydgoszcz
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 9561969536
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Dworcowa 80
1.5.2.) Miejscowość: Bydgoszcz
1.5.3.) Kod pocztowy: 85-010
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zdw-bydgoszcz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.zdw-bydgoszcz.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarządzanie drogami
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Powtórzenie podobnych robót bud. do zamówienia podst. dla zadania „Przeb. i rozb. dw Nr 559 na odcinku Lipno-Kamień Kotowy–granica woj. dla cz. 1 ETAP I : protokoły konieczności nr 4,5, 7 i 122.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f7fdabb5-6169-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00321917
2.6.) Wersja ogłoszenia: 02
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 20202.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
UZASADNIENIE PRAWNE: art. 214 ust. 1 pkt 7) w związku z art. art. 304 pkt 1 i 305 pkt 1 ustawy pzp.
UZASADNIENIE FAKTYCZNE: zamówienie zostaje udzielone w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego (umowa podst. zawarta 12.08.2020 r.), dotychczasowemu Wykonawcy robót bud, Transpol Lider Sp. z o.o. sp.k., niniejsze zamówienie zostało przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu nr 2019/S 186-451621 dla zamówienia podstawowego w pkt II 2.7 – informacje o powtórzeniu podobnych robót bud. zgodnych z przedmiotem zamówienia, całkowita wartość niniejszego zamówienia została uwzględniona przy obliczaniu całkowitej wartości zamówienia – Zamawiający przewidział 30% zamówień uzupełniających tj. 19 295 480,00 zł netto > 592 147,43 zł netto (protokół konieczności nr 4,5,7,12 + 436 660,00 zł netto umowa po negocjacjach protokół konieczności nr 1 + 1 227 256,96 zł netto umowa po negocjacjach, protokół konieczności nr 2) we wniosku o rozpoczęcie procedury przetargowej z dnia 18.09.2019 r.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZDW.361.68.2021/WR
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 138698,95 EUR
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres zamówienia obejmuje następujące roboty:
• Budowa przepustów z tworzywa PP o średnicy 40 cm w miejscu likwidowanego wiaduktu w km 2+380,15 nad nieczynną kolejką wąskotorową na odcinku od km 1+500 do km 12+500.
• Rozebranie słupków do znaków, zdjęcie znaków lub drogowskazów na odcinku od km 1+500 do km 12+500.
• Zwiększone grubości frezowania nawierzchni bitumicznej na odcinku od km 1+500 do km 12+500.
• Roboty ziemne wykonywane ładowarkami kołowymi o poj. łyżki 1,25 m3 z transportem urobku samochodami samowył. na odl. do 1 km lub na odkład w gruncie kat. I-II ZDJĘCIE WARSTWY ZIEMI URODZAJNEJ (HUMUSU) na odcinku od km 1+500 do km 12+500.
Integralną częścią zaproszenia są załączniki 1-3 (formularz ofertowy, kosztorys ofertowy, wzór umowy).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 728341,34 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 728341,34 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 728341,34 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Transpol Lider Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 556-276-22-49
7.3.3) Ulica: Łojewo 70,
7.3.4) Miejscowość: Inowrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 88-101
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2021-12-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 728341,34 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2022-01-31SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Pełna nazwa zadania:Udzielenie zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych robót budowlanych do zamówienia podstawowego dla zadania „Przebudowa i rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 559 na odcinku Lipno-Kamień Kotowy – granica województwa dla części 1 ETAP I od km 1+500 do km 12+500” określonych w protokołach konieczności:
- Protokół konieczności nr 4 - Budowa przepustów z tworzywa PP o średnicy 40 cm w miejscu likwidowanego wiaduktu w km 2+380,15 nad nieczynną kolejką wąskotorową na odcinku od km 1+500 do km 12+500.
- Protokół konieczności nr 5 - Rozebranie słupków do znaków, zdjęcie znaków lub drogowskazów na odcinku od km 1+500 do km 12+500.
- Protokół konieczności nr 7 - Zwiększone grubości frezowania nawierzchni bitumicznej na odcinku od km 1+500 do km 12+500.
- Protokół konieczności nr 12 - Roboty ziemne wykonywane ładowarkami kołowymi o poj. łyżki 1,25 m3 z transportem urobku samochodami samowył. na odl. do 1 km lub na odkład w gruncie kat. I-II ZDJĘCIE WARSTWY ZIEMI URODZAJNEJ (HUMUSU) na odcinku od km 1+500 do km 12+500.
| 2021-12-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |