Zakup i dostawa samochodu osobowego 9–cio miejscowego o napędzie elektrycznym przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, dla potrzeb Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie Trybunalskim.

Miasto Piotrków Trybunalski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00161455
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00161455/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-03-25 12:35
Lokalizacja
Piotrków Trybunalski, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f8ee8a15-52b6-431a-95f1-865200473fe8
Identyfikator
7712798771
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Pojazdy elektryczneSamochody osobowePojazdy opieki socjalnej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00161455 z dnia 2025-03-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup i dostawa samochodu osobowego 9–cio miejscowego o napędzie elektrycznym przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, dla potrzeb Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie Trybunalskim.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Piotrków Trybunalski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648468

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pasaż Karola Rudowskiego 10

1.5.2.) Miejscowość: Piotrków Trybunalski

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-300

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@piotrkow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.piotrkow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1046556

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup i dostawa samochodu osobowego 9–cio miejscowego o napędzie elektrycznym przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych, dla potrzeb Domu Pomocy Społecznej w Piotrkowie Trybunalskim.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f8ee8a15-52b6-431a-95f1-865200473fe8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00161455

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-03-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00032584

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP.271.1.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa fabrycznie nowego samochodu osobowego (nie dopuszcza się dostawy samochodu używanego, demonstracyjnego, powystawowego lub testowego, itp.)
1) 9–cio miejscowego,
2) wyprodukowanego nie wcześniej niż w 2024 roku,
3) o napędzie elektrycznym o zasięgu min 200 km mierzony w cyklu mieszanym zgodnie
z procedurą testową WLTP,
4) dostosowany do ruchu prawostronnego (kierownica po lewej stronie),
5) przystosowanego do przewozu jednej osoby na wózku inwalidzkim, posiadający świadectwo homologacji jako samochód osobowy z przeznaczeniem do przewozu osób niepełnosprawnych, wydane przez ustawowo uprawniony organ oraz musi spełniać warunki zawarte w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31.12.2002 roku w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz.U.2024.502 t.j.) jak również warunki przewidziane w przepisach prawa Wspólnotowego Unii Europejskiej dla samochodów osobowych.
6) nieuszkodzony, sprawny technicznie – dokumentacja pojazdu i jego wyposażenie musi być zgodna z przepisami ustawy z 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym
(Dz.U. 2023 r., poz. 1047ze zm.) oraz aktów wykonawczych do tej ustawy, jak też z innymi przepisami obwiązującego prawa krajowego RP oraz prawa unijnego.
Pojazd w chwili wydania zamawiającemu:
1) musi posiadać naładowany akumulator w 100%,
2) posiadać jakichkolwiek nadruków, czy też informacji reklamowych,
3) nie może być wyposażony w system monitorujący i przekazujący położenie lub inne parametry samochodu na serwery zewnętrzne,
4) musi być wyposażony we wszystkie elementy wymagane przez zamawiającego
w procesie montażu fabrycznego lub w serwisie autoryzowanym przed sprzedażą pojazdu.
Wykonawca zobowiązany jest do przeszkolenia kilku pracowników ( 2-3 osoby) zamawiającego z obsługi pojazdu.
Najbliższy serwis wykonawcy/autoryzowany serwis marki wykonawcy winien znajdować się
w odległości nie większej niż 100 km od siedziby zamawiającego.
2. Szczegółowo przedmiot zamówienia opisany został w SWZ CZĘŚĆ II – Opis przedmiotu zamówienia.
3. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań.
4. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części ze względu na kompleksowy charakter przedmiotu dostawy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34144900-7 - Pojazdy elektryczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34110000-1 - Samochody osobowe

34114300-2 - Pojazdy opieki socjalnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Wykonawca VBI Busimport Pl sp. z o. o. z siedzibą Gierłatowo 10a, 62-330 Nekla, uchylił się od zawarcia
umowy w sprawie zamówienia publicznego.
2025-03-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy