„Adaptacja na cele muzealne zakładu przeróbki mechanicznej węgla w zabytkowym kompleksie dawnej KWK Julia w Wałbrzychu – Muzeum Przemysłu i Techniki Park Wielokulturowy Stara Kopalnia” - etap I
Gmina Wałbrzych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00332179
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00332179/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-12-28 07:51
- Lokalizacja
- Wałbrzych, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-812e4c98-3d47-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 8862584003
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00332179 z dnia 2021-12-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Adaptacja na cele muzealne zakładu przeróbki mechanicznej węgla w zabytkowym kompleksie dawnej KWK Julia w Wałbrzychu – Muzeum Przemysłu i Techniki Park Wielokulturowy Stara Kopalnia” - etap I
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wałbrzych
1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Miejski w Wałbrzychu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718490
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: plac Magistracki 1
1.5.2.) Miejscowość: Wałbrzych
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-300
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.walbrzych.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.um.walbrzych.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gminawalbrzych.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Adaptacja na cele muzealne zakładu przeróbki mechanicznej węgla w zabytkowym kompleksie dawnej KWK Julia w Wałbrzychu – Muzeum Przemysłu i Techniki Park Wielokulturowy Stara Kopalnia” - etap I2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-812e4c98-3d47-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00332179
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002263/18/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.36 Adaptacja na cele muzealne zakładu przeróbki mechanicznej węgla w zabytkowym kompleksie dawnej KWK Julia w Wałbrzychu - PW Stara Kopalnia
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00257361/03
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.114.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 2724799,51 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych na zadaniu inwestycyjnym pn. „Adaptacja na cele muzealne zakładu przeróbki mechanicznej węgla w zabytkowym kompleksie dawnej KWK Julia w Wałbrzychu – Muzeum Przemysłu i Techniki Park Wielokulturowy Stara Kopalnia”. Roboty budowlane będą odbywać się na terenie budynku Sortowni, jednego z elementów Zakładu Przeróbki Mechanicznej Węgla. Zasadniczym efektem realizacji zadania będzie zachowanie od całkowitego zniszczenia obiektu Sortowni wraz z wagą kolejową, które stanowią najbardziej zdegradowane technicznie część Zakładu Przeróbki Mechanicznej Węgla (rok budowy 1924). Powyższe roboty budowlane będą realizowane zgodnie z
a) decyzją nr 1260/20 (znak BAB.6740.1.1280.2020) z dnia 10.12.2020 r. o pozwoleniu na budowę,
b) decyzją nr 243/2021 (znak BAB.6740.1.241.2021) z dnia 29.04.2021 r. o przeniesieniu decyzji,
c) dokumentacją projektową pn. „Odtworzenie, zabezpieczenie stabilności konstrukcji i wymiany dachów zdegradowanych technicznie obiektów sortowni i wagi kolejowej z łącznikiem”, które docelowo udostępniane będą turystom w formie trwałej ruiny,
d) Specyfikacjami Technicznymi Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych,
e) Specyfikacją Warunków Zamówienia,
f) Ofertą Wykonawcy,
g) Umowami zawartymi przez Zamawiającego z Instytucjami Współfinansującymi Zadanie.
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie następujących robót:
1) Roboty konstrukcyjne wzmocnienia i zapewnienia stateczności stalowej konstrukcji budynku sortowni w zakresie niezbędnym dla dalszego bezpiecznego funkcjonowania (w tym wzmocnienie fundamentów, wzmocnienie / wymiana słupów / stężenia istniejącej konstrukcji, odciążenie elementów nośnych, itp.),
2) Roboty konstrukcyjne wzmocnienia i zapewnienia stateczności stalowej konstrukcji budynki wagi kolejowej wraz z łącznikiem – w zakresie niezbędnym dla dalszego jego bezpiecznego funkcjonowania (w tym wzmocnienie fundamentów, wzmocnienie / wymiana słupów / stężenia istniejącej konstrukcji, odciążenie elementów nośnych, itp.),
3) Wymiana dachów na budynkach sortowni i wagi kolejowej (wraz z odprowadzeniem wód opadowych),
4) Uporządkowanie terenu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Na realizację zamówienia Zamawiający może przeznaczyć kwotę 3 351 503,40 zł brutto, cena najkorzystniejszej oferty wynosi 5 986 165,01 zł.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5986165,01 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7984244,68 PLN
| 2021-12-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |