„Budowa hali sportowej przy CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie”.
POWIAT WYSZKOWSKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00327379
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00327379/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-12-22 12:51
- Lokalizacja
- Wyszków, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f977b490-5109-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 7621886920
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00327379 z dnia 2021-12-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa hali sportowej przy CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT WYSZKOWSKI
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550668829
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja Róż 2
1.5.2.) Miejscowość: Wyszków
1.5.3.) Kod pocztowy: 07-200
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki
1.5.7.) Numer telefonu: 29 743 59 35
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@powiat-wyszkowski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat-wyszkowski.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/powiat-wyszkowski1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa hali sportowej przy CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f977b490-5109-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00327379
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00005904/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Budowa hali sportowej przy Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00290492/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: Sz.272.21.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 13820946,27 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiot zamówienia stanowi:
Budowa hali sportowej przy CEZiU „Kopernik” w Wyszkowie
2) Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie
Hali sportowo-widowiskowej wraz z łącznikiem o kubaturze całkowitej 20.727,26 m3, w tym:
• hala sportowo - widowiskowa - 19.084,26 m3
• łącznik - 1.643,00 m3
przy Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w Wyszkowie
Zamawiający informuje, że:
Realizację przedmiotowego zamówienia przewiduje się z dofinansowaniem ze środków:
Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”;
Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL);
Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu „Sportowa Polska” – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej.
Roboty prowadzone będą na terenie Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” w bezpośrednim sąsiedztwie użytkowanych obiektów, w trakcie trwania roku szkolnego w związku z czym obowiązkiem Wykonawcy będzie m.in. zapewnienie na własny koszt niezakłóconego funkcjonowania CEZiU „Kopernik” i ograniczenia do niezbędnego minimum ewentualnych utrudnień w pracy CEZiU „Kopernik” wynikających z prowadzonych robót.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje min. demontaż i przebudowę odcinka sieci cieplnej, zasilającej obiekty CEZIU „Kopernik” oraz inne obiekty, w tym m.in. Szkołę Podstawową nr 2 i Zespół Szkół nr 3 w związku z czym obowiązkiem Wykonawcy będzie zapewnienie na własny koszt niezakłóconego funkcjonowania innych obiektów (zwłaszcza szkół: SP nr 2 i ZS nr 3) zasilanych z przebudowywanej miejskiej sieci ciepłowniczej - szczególnie w sezonie grzewczym.
3) Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
Roboty branży konstrukcyjno-budowlanej – roboty budowlane (HALA SPORTOWA I ŁĄCZNIK)
- roboty rozbiórkowe (istniejącej sali gimnastycznej)
HALA SPORTOWA - Stan zero:
- roboty ziemne
- fundamenty
- zbrojenie betonu
- warstwy podposadzkowe
HALA SPORTOWA - Stan surowy:
- konstrukcje żelbetowe
- ściany murowane zewnętrzne
- ściany murowane wewnętrzne
- ścianki działowe
- dach
- ślusarka i stolarka zewnętrzne
HALA SPORTOWA - Roboty wykończeniowe:
- ślusarka i stolarka drzwiowa
- tynki, okładziny
- sufity
- posadzki:
• izolacje i wylewki
• parter
• piętro
• okładziny schodów
- malowanie i licowanie
- elementy ślusarskie
ŁĄCZNIK – Stan zero:
- roboty ziemne
- fundamenty
ŁĄCZNIK - Stan surowy:
- słupy
- belki i wieńce
- szyb windowy
- stropy
- ściany murowane
- stropodach
- ślusarka i stolarka zewnętrzna
ŁĄCZNIK - Winda:
- montaż dźwigu osobowego
ŁĄCZNIK - Roboty wykończeniowe:
- ślusarka i stolarka wewnętrzna
- sufity
- okładziny ścian
- posadzki:
• parter - W1
• piętro - W2 i W2’
ELEWACJA I ROBOTY ZEWNĘTRZNE
- elewacje
- strefy wejścia, tarasy i podjazdy dla osób niepełnosprawnych
- elewacja budynku istniejącego
Roboty branży budowlanej – drogi i zagospodarowanie terenu
- rozbiórki nawierzchni
- chodniki i opaska wokół budynku
- droga manewrowa i miejsca postojowe
- droga pożarowa - nawierzchnia mieszana
- krawężniki i obrzeża
- zieleń i mała architektura
Roboty branży sanitarnej - Przyłącza: wodociągowe, sanitarne, deszczowe i sieci cieplnej
- przyłącze wodociągowe
- kanalizacja sanitarna (przyłącze)
- kanalizacja deszczowa (przyłącze)
- przyłącze sieci cieplnej
- demontaż odcinka sieci cieplnej
Roboty branży sanitarnej – instalacje sanitarne
- instalacja wod.-kan.
- instalacje grzewcze i ciepła technologicznego
- węzeł cieplny:
• węzeł podłączeniowy
• kompaktowy węzeł cieplny
• urządzenia poza kompaktowym węzłem cieplnym
• prefabrykacja węzła i próba ciśnieniowa
• instalacja elektryczna
- instalacja wentylacji
- instalacje sanitarne łącznika:
• instalacja centralnego ogrzewania
• wentylacja
- układ solarny
Roboty branży elektrycznej – instalacje elektryczne hali sportowej wg projektu gotowego
- tablice i rozdzielnie - HALA
- okablowanie elektryczne - HALA
- oprawy oświetleniowe - HALA
- instalacja oddymiania - HALA
- instalacja odgromowa i uziemiająca - HALA
- pomiary - HALA
Roboty branży elektrycznej– instalacje elektryczne łącznika i hali sportowej wg projektu adaptacji
- tablice i rozdzielnie
• adaptacja tablicy elektrycznej TG - HALA
• tablica elektryczna TŁ – ŁĄCZNIK
- trasy kablowe HALI I ŁĄCZNIKA
• trasy kablowe - parter
• trasy kablowe – piętro
- wewnętrzne linie zasilające ŁĄCZNIKA
- pożarowy wyłącznik prądu łącznika
- instalacje 230/400V ŁĄCZNIKA
• okablowanie 230/400V
• gniazda - montaż i podłączenie gniazd
• oświetlenie - montaż i podłączenie osprzętu
• oświetlenie - montaż i podłączenie opraw oświetleniowych
- instalacja odgromowa i uziemiająca ŁĄCZNIKA
- instalacja monitoringu HALI i ŁĄCZNIKA
- instalacja systemu sygnalizacji włamania HALI i ŁĄCZNIKA
- instalacja sieci komputerowej HALI i ŁĄCZNIKA
- instalacja nagłośnienia HALI
- linia kablowa przyłącza HALI
- oświetlenie zewnętrzne terenu:
• linie kablowe oświetleniowe
• słupy oświetleniowe
- pomiary
Wyposażenie sportowe
- Hala sportowa – boiska, trybuny i zaplecze
- Hala sportowa - siłownia
- Łącznik - strzelnica
Inne roboty, prace, czynności i obowiązki wynikające z projektu Umowy/Istotnych Postanowień Umowy, których koszt Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w cenie ofertowej.
4) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego
w zakresie realizacji i odbioru określają załączniki do SWZ
a) przedmiary robót,
b) dokumentacja projektowa,
c) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiOR)
i szczegółowe specyfikacje techniczne (SST),
d) specyfikacja wyposażenia,
e) Istotne Postanowienia Umowy
Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Uwagi:
Obiekt obsługiwany będzie przez węzeł cieplny C.O.C.T.C.W.U., współpracujący z kolektorami solarnymi. Węzeł podłączony jest do sieci cieplnej. Nie ma kotłowni gazowej.
Zgodnie z dokumentacją projektową, rzut piętra 1:50 projekt gotowy hali sportowej w pom. 101 (trybuny) przewidziana jest wykładzina dywanowa ale:
Zamawiający oczekuje wykonania w pom. 101 nawierzchni z wykładziny sportowej, rolowanej PCV o minimalnej gr. 2,1mm montowanej bezpośrednio do podłoża betonowego – wykładzina bez punktowego ugięcia,
zgodnie z opisem pozycji nr 142 przedmiaru robót: plik „1. PR - roboty budowlane Hala+ Łącznik - 2”
Określony w dokumentacji projektowej dla podłogi sportowej wskaźnik IPI (Impact Protection Index) jest pożądany lecz niewymagany.
Wykonawca powinien skalkulować samodzielnie i uwzględnić w cenach jednostkowych pozycji na wykonanie przyłączy: wodociągowego, kanalizacja sanitarnej, kanalizacja deszczowej i sieć cieplnej zawartych w zamieszczonym przedmiarze robót plik „6. PR - przyłącza W+KS+KD+SC” koszty wywozu w miejsce wybrane przez Wykonawcę i opłaty za składowanie nadmiaru urobku
W dokumentacji projektowej oznaczone zostały drzewa do wycinki – kolidujące z budową. Zamawiający dokonał już wycinki tych drzew. Przedmiot zamówienia obejmuje karpowanie po wycince – zgodnie z przedmiarem robót.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
37400000-2 - Artykuły i sprzęt sportowy
45212225-9 - Roboty budowlane związane z halami sportowymi
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45233140-2 - Roboty drogowe
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu złożona została 1 oferta, której cena opiewa na kwotę 17 945 998,40 zł brutto. Cena oferty z najniższą ceną przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę brutto – 14 511 985,00 zł. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny oferty z najniższą ceną. Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy Pzp - „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 17945998,40 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 17945998,40 PLN
| 2021-12-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |