„Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych na ul. Parkowej oraz ul. Waryńskiego w Busku – Zdroju - powtórzenie”

Gmina Busko-Zdrój

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00328435
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00328435/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-12-23 08:18
Lokalizacja
Busko-Zdrój, świętokrzyskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8f17e30f-5293-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
Identyfikator
6551879646
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweOświetlenie zewnętrzneRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00328435 z dnia 2021-12-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych na ul. Parkowej oraz ul. Waryńskiego w Busku – Zdroju - powtórzenie”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Busko-Zdrój

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009716

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 10

1.5.2.) Miejscowość: Busko-Zdrój

1.5.3.) Kod pocztowy: 28-100

1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.7.) Numer telefonu: (+48) 41 370-52-00

1.5.8.) Numer faksu: (+48) 41 370-52-01

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@umig.busko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.umig.busko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://miniportal.uzp.gov.pl/Postepowania

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych na ul. Parkowej oraz ul. Waryńskiego w Busku – Zdroju - powtórzenie”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8f17e30f-5293-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00328435

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00002988/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Poprawa bezpieczeństwa ruchu pieszych na ul. Parkowej oraz Waryńskiego w Busku-Zdroju

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00294399/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RSID.271.31.2021.ZP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych dla następujących zadań:
a) Zadanie 1 „Budowa przejść dla pieszych na ul. Parkowej nr 314145T w Busku-Zdroju” obejmujące:
- budowę wyniesionych przejść dla pieszych,
- budowę oświetlenia przejść dla pieszych,
- zabudowę wpustów ulicznych z przykanalikiem Ø200,
- budowę kanału technologicznego wraz z zabudową studni kablowych,
Odcinek dł. ok. 100 m na zachód od ul. Armii Krajowej
- przebudowę jezdni do szerokości 5,50 m wraz z wymianą konstrukcji jezdni,
- budowę ścieżki rowerowej szer. 2,0 m zlokalizowanej przy krawędzi jezdni,
- przebudowę chodnika szer. 2,00 m zlokalizowanego za ścieżką rowerową,
- regulację wysokościową studni tp.

Odcinek dł. ok. 100 m na wschód od skrzyżowania z ul. Armii Krajowej
- zawężenie jezdni w rejonie skrzyżowania do parametru 5,50 m wraz z wymianą warstwy ścieralnej,
- budowę ścieżki rowerowej szer. 2,0 m zlokalizowanej przy krawędzi jezdni po stronie północnej,
- przebudowę chodników szer. 2,00 m,
- przebudowę linii kablowej n/N wydzielonego oświetlenia ulicznego,
- przebudowę włazów studni kd oraz likwidację wpustów ulicznych.
b) Zadanie 2 „Przebudowa przejść dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Kopernika nr 314078T z ul. Waryńskiego nr 314151T w Busku - Zdroju” obejmujące:
- budowę wyniesionych przejść dla pieszych na ul. Kopernika oraz ul. Waryńskiego,
- budowę oświetlenia przejść dla pieszych,
- zabudowę wpustów ulicznych z przykanalikiem Ø200,
- budowę kanału technologicznego wraz z zabudową studni kablowych,
Odcinek ul. Waryńskiego dł. ok. 100 m na wschód od ul. Kopernika
- przebudowę jezdni do szerokości 5,50 m wraz z wymianą konstrukcji jezdni,
- budowę ścieżki rowerowej szer. 2,0 m zlokalizowanej przy krawędzi jezdni po stronie północnej,
- przebudowę chodnika szer. 2,00 m zlokalizowanego za ścieżką rowerową,
- przebudowę chodnika szer. 2,00 m zlokalizowanego przy krawędzi jezdni po stronie południowej,
- przebudowę włazów ulicznych oraz likwidację wpustów ulicznych,
Odcinek ul. Waryńskiego dł. ok. 100 m na zachód od ul. Kopernika
- zawężenie jezdni w rejonie skrzyżowania do parametru 5,50 m wraz z wymianą warstwy ścieralnej,
- przebudowę chodnika szer. 2,00 m zlokalizowanego przy krawędzi jezdni po stronie północnej.
c) Zadanie 3 „Przebudowa ul. Waryńskiego oraz ul. Parkowej w Busku - Zdroju”, obejmujące odcinek długości ok. 130,00 m:
- przebudowę jezdni do szerokości 5,50 m wraz z wymianą konstrukcji jezdni,
- budowę ścieżki rowerowej szer. 2,0 m zlokalizowanej przy krawędzi jezdni po stronie północnej,
- przebudowa obustronnych chodników szer. 2,00 m,
- przebudowę linii kablowej n/N wydzielonego oświetlenia ulicznego na odcinku od słupa Nr 1 do słupa Nr 3,
- przebudowę studni kd.
d) Zadanie 4 „Przebudowa ul. Waryńskiego w Busku - Zdroju polegająca na budowie miejsc postojowych – strona południowa” obejmujące:
- wykonanie miejsc postojowych,
- przebudowę telekomunikacyjnej infrastruktury nadziemnej i zabezpieczenie infrastruktury
podziemnej operatora ORANGE POLSKA S.A.


Zadanie 1 oraz Zadanie 2 realizowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
2. WYTYCZNE I UWAGI ZAMAWIAJACEGO:

Materiały pochodzące z robót rozbiórkowych, których stan umożliwia ponowne wbudowanie (krawężniki, obrzeża, bloczki betonowe, płyty chodnikowe, betonowa kostka brukowa, itp.) należy złożyć na paletach, zafoliować i odwieźć na plac składowy Zamawiającego przy ul. Langiewicza. Destrukt
z frezowania nawierzchni bitumicznej należy odwieźć na plac składowy Zamawiającego przy ul. Langiewicza. W kosztach wykonania zadania należy zatem uwzględnić koszty zakupu palet i folii oraz koszty załadunku, przewiezienia oraz rozładunku na plac składowy. W/w materiały pochodzące z rozbiórki pozostaną tam złożone na paletach. Odległość od miejsca inwestycji do miejsca składowania przy ul. Langiewicza wynosi 5,0 km.
3.Przedmiot zamówienia opisano szczegółowo w:
a) dokumentacji projektowej, która stanowi załącznik do SWZ zawierającej:
• projekt budowlany,
• specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych
b) przedmiarze robót, który stanowi załącznik do SWZ.

Załączone do SWZ przedmiary mają jedynie charakter informacyjny. Wykonawca po zapoznaniu się
z dokumentacją projektową i innymi dokumentami jest zobowiązany do ustalenia zakresu robót niezbędnych do osiągnięcia rezultatu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
UZASADNIENIE:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 Ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie jeżeli cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W niniejszym postępowaniu została złożona 1 oferta. Cena oferty najkorzystniejszej złożonej przez Wykonawcę Zakład Robót Drogowych DUKT Sp. z o.o. Nowiny wynosi 3 363 825,35 zł i przewyższa kwotę, którą Zamawiający przeznaczył na realizację przedmiotowego zamówienia, tj. kwotę 2 029 500,00 zł.
Mając powyższe na względzie Zamawiający, zgodnie z art. 255 pkt 3 Ustawy Pzp unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
2021-12-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane