Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej, dokonanie skutecznego zgłoszenia oraz wykonanie robót budowlanych dla przebudowy drogi gminnej nr 100829C- ul. Promowa w Nowej Wsi.

GMINA LUBICZ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00328449
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00328449/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-12-23 08:24
Lokalizacja
Lubicz Dolny, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6d00b44d-541d-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
Identyfikator
8792617506
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty w zakresie budowy drógRoboty drogoweUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00328449 z dnia 2021-12-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej, dokonanie skutecznego zgłoszenia oraz wykonanie robót budowlanych dla przebudowy drogi gminnej nr 100829C- ul. Promowa w Nowej Wsi.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LUBICZ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118715

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Toruńska 21

1.5.2.) Miejscowość: Lubicz Dolny

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-162

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@lubicz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lubicz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.lubicz.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej, dokonanie skutecznego zgłoszenia oraz wykonanie robót budowlanych dla przebudowy drogi gminnej nr 100829C- ul. Promowa w Nowej Wsi.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6d00b44d-541d-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00328449

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00007465/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Budowa dróg gminnych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00298153/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ORG.271.16.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia bez podziału na części jest:
1) wykonanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z wszelkimi niezbędnymi uzgodnieniami i dokonanie skutecznego zgłoszenia w Starostwie Powiatowym oraz
w Zarządzie Województwa Kujawsko – Pomorskiego,
2) wykonanie na podstawie opracowanej dokumentacji projektowo – kosztorysowej robót budowlanych.
Opis zamówienia.
1) przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej nr 100829C ul. Promowej
w miejscowości Nowa Wieś, gmina Lubicz na odcinku o długości 730 m.
Przedmiot zadania polega na wykonaniu dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz
z wszelkimi niezbędnymi uzgodnieniami i dokonanie skutecznego zgłoszenia w Starostwie Powiatowym w Toruniu i w Zarządzie Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz wykonanie na jej podstawie robót budowlanych.
2) dokumentację projektowo – kosztorysową należy wykonać w oparciu o program funkcjonalno-użytkowy.
3) w ramach zadania Wykonawca przygotuje dokumentację projektową, zgodnie z poniższym zestawieniem. Ilości egzemplarzy poszczególnych projektów w wersji papierowej podano poniżej. Komplet dokumentacji w wersji elektronicznej (zapisanej w formie edytowalnej i nieedytowalnej) należy przekazać w 1 egz.
a) Projekt budowlany wraz z informacją BIOZ, zawierający wszystkie elementy projektu wykonawczego – branża drogowa – w ilości 2 egz.,
b) Projekt stałej organizacji ruchu – w ilości 2 egz.,
c) Projekt organizacji ruchu na czas robót – w ilości 2 egz.,


d) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych – w ilości 2 egz.,
e) Przedmiary robót i kosztorysy inwestorskie – w ilości 2 egz.,
4) w ramach prac projektowych Wykonawca dodatkowo:
a) uzyska i zaktualizuje mapy geodezyjnych do celów projektowych (w przypadku zgłoszenia aktualnych map),
b) uzyska opinię Z.U.D.P.,
c) przedstawi sposoby usunięcia kolizji, w przypadku ich wystąpienia z istniejącą infrastrukturą podziemną.
5) wykonawca przedłoży Zamawiającemu propozycję rozwiązań przebudowy ul. Promowej
na przedmiotowym odcinku, celem uzyskania pozytywnej opinii.
6) w ramach nadzoru autorskiego Wykonawca:
a) przeprowadzi czynności nadzoru autorskiego określone w art. 20 ust.1 pkt 4 ustawy Prawo budowlane z dnia 7 lipca 1994 r. (Dz. U. z 2020 r., poz. 1333 z późn. zm.),
b) wyjaśni wątpliwości dotyczące rozwiązań zawartych w dokumentacji projektowej pojawiających się w toku realizacji inwestycji,
c) uzupełni szczegóły dokumentacji projektowej oraz wyjaśni wątpliwości w tym zakresie w toku realizacji inwestycji,
d) zapewni ścisłą współpracę ze wszystkimi uczestnikami procesu budowlanego,
e) wykona czynności związane ze sprawowaniem nadzoru autorskiego na każde wezwanie Zamawiającego,
f) przeprowadzi bieżące monitorowanie realizowanych robót budowlanych,
g) na każde wezwanie Zamawiającego przybędzie w ustalone miejsce, celem rozstrzygnięcia wszelkich pojawiających się w toku realizacji robót wątpliwości związanych z rozwiązaniami przyjętymi w dokumentacji.
7) w ramach robót budowlanych Wykonawca:
a) opracuje plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ),
b) wykonana roboty budowlane w oparciu o opracowaną dokumentację,
c) zapewni obsługę geodezyjną przed, w trakcie i po zakończeniu robót budowlanych,
d) przeprowadzi wymagane próby i badania.
8) dodatkowo, w ramach wykonywania prac budowlanych Wykonawca:
a) opracuje harmonogram realizacji prac,
b) wykona roboty budowlane na podstawie powyższych projektów, po wytyczeniu trasy przez uprawnionego geodetę,
c) w przypadku ich występowania, odtworzy trawniki i tereny zielone, przylegające do miejsc prowadzenia robót drogowych,
d) uporządkuje obszar przyległy do terenu prowadzonych robót,
e) wykonana obmiary ilości zrealizowanych robót,
f) sporządzi geodezyjną inwentaryzację powykonawczą,
g) przeprowadzi wymagane badania i pomiary kontrolne zgodnie z wymogami STWIORB; wyniki badań przekaże do akceptacji Zamawiającego,

h) przygotuje rozliczenie końcowe i sporządzi operat kolaudacyjny w ilości 1 egz., zawierający protokół przekazania terenu budowy, protokoły robót zanikających, badania materiałów, recepty, wyniki pomiarów, wyniki badań laboratoryjnych, deklaracje zgodności materiałów, aprobaty, sprawozdania techniczne, oświadczenie kierownika budowy, zgodnie z art. 57 ust. 1 pkt 2 i ust 1a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (Dz. U. z 2020 r. poz. 1333 z późn. zm.), inwentaryzację geodezyjną powykonawczą, dokumentację projektową z naniesionymi zmianami powstałymi podczas robót budowlanych.
9) charakterystyczne parametry określające wielkość obiektu lub zakres robót budowlanych.
Ulica Promowa przebiega przez teren gminy Lubicz w miejscowościach Nowa Wieś oraz Lubicz Górny. Ulica jest drogą gminną w rozumieniu ustawy o drogach publicznych (droga gminna nr 100829C).
Klasa techniczna drogi: D(dojazdowa)
Długość drogi do przebudowy: 730 m, szerokość jezdni – 3-4m (po śladzie istniejącej drogi). Na trasie występują 4 zatoki mijankowe, oraz zjazdy do posesji, które należy wykonać.
10) zakres inwestycji obejmuje:
a) wyprofilowanie podłoża
b) wykonanie jezdni o warstwach konstrukcyjnych:
- warstwa podbudowy z kruszywa łamanego twardego,
- warstwa wiążąca i ścieralna masy bitumicznej.
c) Wykonanie zjazdów do posesji i zatok mijankowych zgodnie z konstrukcją jezdni,
11) aktualne uwarunkowania wykonania przedmiotu zamówienia.
Dokumentację techniczną należy opracować w oparciu o:
a) Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego (Uchwała X/137/03 z dnia 04.09.2003r.),
b) Wszystkie niezbędne uzgodnienia na etapie projektowania wymagane obowiązującymi przepisami.
12) konstrukcja.
Wykonane roboty winny być zgodne z rozporządzeniem Ministra Transportu Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie (Dz. U. z 2019 r. poz. 1643).
a) jezdnię wykonać zgodnie z poniższymi wytycznymi:
- warstwa podbudowy z kruszywa łamanego twardego o grubości zapewniającej stabilność konstrukcji
- skropienie emulsją asfaltową
- warstwa wiążąca z betonu asfaltowego
- skropienie emulsją asfaltową
- warstwa ścieralna z betonu asfaltowego
b) nawierzchnię zjazdów i zatok mijankowych wykonać zgodnie z konstrukcją jezdni.



12) odwodnienie drogi
Wody opadowe należy skierować na tereny zieleni poprzez odpowiednie wyprofilowanie nawierzchni, bądź wykonanie warstwy rozsączającej.
13) oświetlenie drogi
Nie przewiduje się rozbudowy oświetlenia drogi.
14) sieci uzbrojenia podziemnego należy zabezpieczyć zgodnie z warunkami podanymi przez administratorów sieci.
15) szczegółowy opis zawarty jest w Programie Funkcjonalno Użytkowym, stanowiącym załącznik do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena najkorzystniejszej oferty, przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia
2021-12-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane