Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Lędzinach
Gmina Lędziny
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00330762
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00330762/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-12-27 10:05
- Lokalizacja
- Lędziny, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0d46ea97-5144-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 6461030597
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00330762 z dnia 2021-12-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Lędzinach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lędziny
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258256
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lędzińska 55
1.5.2.) Miejscowość: Lędziny
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-143
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@ledziny.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ledziny.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://bip.umledziny.finn.pl/bipkod/146691621.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Lędzinach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0d46ea97-5144-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00330762
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00154860/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Lędzinach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00290645/02
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem opracowania jest rozbudowa z przebudową istniejących budynków Szkoły Podstawowej nr 2 w Lędzinach, polegającą na budowie przedszkola i łącznika między budynkami szkoły wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną obejmującą instalacje zewnętrzne i wewnętrzne.
UWAGA:
Zamówienie publiczne nie obejmuje wyceny punktu 11 przedmiaru „wyposażenie – meble” za wyjątkiem pozycji podlegających wycenie tj.: 645; 646; 649; 651; 652,
(plik Budynek_Przedszkole_27_10_2021_Przedmiar.pdf)
Ponadto w punkcie 12 przedmiaru „wyposażenie – kuchnia” należy wycenić tylko i wyłącznie pozycje: 654-661, 669, 673, 675, 679, 683, 686, 688-694, 696, 700, 704, 706, 707, 709.
(plik: Budynek_Przedszkole_27_10_2021_Przedmiar.pdf)
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia opisuje dokumentacja techniczna oraz przedmiar robót – załącznik nr 7 do SWZ oraz załącznik nr 7a do SWZ – opis przedmiotu zamówienia – informacje dodatkowe.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45214000-0 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych z edukacją i badaniami
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się „jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia chyba, że może zwiększyć tą kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty”.Na realizację przedmiotu zamówienia zamawiający przeznaczył kwotę 5 600 000,00 zł brutto. Cena oferty najtańszej wynosiła 11 025 351,00 zł. Obecnie zamawiający nie może zwiększyć kwoty do ceny ofertowej.
Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia niniejszego postępowania na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych.
| 2021-12-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |