Roboty budowlane rozbiórkowe budynku byłego Szpitala Specjalistycznego Chorób Płuc i Gruźlicy w Białymstoku.
Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00331772
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00331772/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-12-27 14:25
- Lokalizacja
- Białystok, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-14e9ca56-2830-11ec-b885-f28f91688073
- Identyfikator
- 9661330466
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00331772 z dnia 2021-12-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane rozbiórkowe budynku byłego Szpitala Specjalistycznego Chorób Płuc i Gruźlicy w Białymstoku.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Białostockie Centrum Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Białymstoku
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050657379
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ogrodowa 12
1.5.2.) Miejscowość: Białystok
1.5.3.) Kod pocztowy: 15-027
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.7.) Numer telefonu: +48856646708
1.5.8.) Numer faksu: +48857435913
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam.publiczne@onkologia.bialystok.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.onkologia.bialystok.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/Postepowania/a0cb0f95-60ba-4315-b9e0-5fb973a6d6951.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty budowlane rozbiórkowe budynku byłego Szpitala Specjalistycznego Chorób Płuc i Gruźlicy w Białymstoku.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-14e9ca56-2830-11ec-b885-f28f91688073
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00331772
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000715/17/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Roboty budowlane związane z rozbiórką budynku dawnego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Gruźlicy i Chorób Płuc w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 18
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP.261.21.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 8461114,59 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na rozbiórce budynku byłego Szpitala Specjalistycznego Chorób Płuc i Gruźlicy wraz ze zlokalizowaną w nim w kondygnacji podziemnej budowlą ochronną – ukryciem typu II oraz towarzyszącą mu zabudową i infrastrukturą techniczną na działce o nr ew. gr. 369/3 (obręb 17 – Bojary) przy ul. Warszawskiej 18 w Białymstoku.
Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załącznikach nr 2.1 i 2.2 do SWZ oraz w projektowanych postanowieniach umowy (Załącznik nr 4 do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
1. Postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. W dniu 08.12.2021 r. wykonawca 4Bau Sp. z o.o., ul. Legionowa 28/80 715-281 Białystok przekazał zamawiającemu kopię odwołania, którą wniósł do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. W przypadku wniesienia odwołania, zgodnie z art. 577 Pzp, zamawiający nie może zawrzeć umowy do czasu ogłoszenia przez Izbę wyroku lub postanowienia kończącego postępowanie odwoławcze. Jednocześnie zapisy § 4 oraz § 1 ust. 6 Projektowanych postanowień umowy (Załącznika nr 4 do SWZ) obligują wykonawcę do wystawienia faktury częściowej na podstawie podpisanych przez Inspektora Nadzoru Inwestorskiego protokołu rzeczowo – finansowego oraz protokołu częściowego odbioru robót za zakończony i odebrany etap prac najpóźniej w terminie do 10.12.2021 r. oraz zobowiązują wykonawcę do rozliczenia poniesionych kosztów robót budowlanych wskazanych w Harmonogramie rzeczowo – finansowym stanowiącym Załącznik nr 3 do Umowy zaplanowanych do zrealizowania w 2021 w terminie do dnia 10.12.2021 r.Biorąc pod uwagę następujące okoliczności:
a) obowiązujący zamawiającego zgodnie z art. 577 Pzp zakaz zawarcia umowy,
b) brak w praktyce możliwości ogłoszenia przez Krajową Izbę Odwoławczą wyroku lub postanowienia kończącego postępowanie odwoławcze przed wskazanym powyżej terminem 10.12.2021 r.,
nie jest możliwe zrealizowanie przez wykonawcę zobowiązań wynikających z § 4 oraz § 1 ust. 6 Projektowanych postanowień umowy w wymaganym terminie. Powyższe okoliczności uniemożliwiają zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy.
2. Środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu.
Przy realizacji zamówienia publicznego w trybie podstawowym uprawnienie zamawiającego do unieważnienia postępowania zawiera art. 310 Pzp, zgodnie z którym zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, a możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie została przewidziana w ogłoszeniu o zamówieniu (patrz pkt. 6.7 ogłoszenia o zamówieniu nr 2021/BZP 00226750/01 z dnia 2021-10-08).
Zamawiający w § 1 ust. 6 Projektowanych postanowień umowy (Załącznika nr 4 do SWZ) informował, iż Przedmiot Umowy jest współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Na dzień wysłania niniejszego pisma przewidywane środki nie zostały przyznane zamawiającemu.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1011060,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5399700,00 PLN
| 2021-12-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |