„Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Pieszyce” w ramach projektu „Energooszczędne oświetlenie uliczne na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego”

Gmina Pieszyce

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00331990
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00331990/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-12-27 15:37
Lokalizacja
Pieszyce, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-446d2449-3d3f-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
Identyfikator
8821006077
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty instalacyjne elektryczneRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00331990 z dnia 2021-12-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Pieszyce”
w ramach projektu „Energooszczędne oświetlenie uliczne na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pieszyce

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717846

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Tadeusz Kościuszki 2

1.5.2.) Miejscowość: Pieszyce

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-250

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: 74 8365 487

1.5.8.) Numer faksu: 748367230

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@pieszyce.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pieszyce.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://pieszyce.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Pieszyce”
w ramach projektu „Energooszczędne oświetlenie uliczne na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-446d2449-3d3f-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00331990

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000909/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Pieszyce

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

„Energooszczędne oświetlenie uliczne na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego”

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00256255/03

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WGPRiIT.271.0027.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1904772,92 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje:
1.1. Budowę oświetlenia drogi powiatowej ul. Kopernika
1.2. Oświetlenie przejść dla pieszych w obrębie:
1) okolice ul. Ogrodowa 23 – 2 przejścia
2) okolice ul. Ogrodowa przy cmentarzu – 2 przejścia,
3) okolice ul. Ogrodowa na skrzyżowaniu z ul. 1 Maja – 1 przejście ,
4) okolice ul. Świdnicka 53 – 1 przejście
5) okolice ul. Kopernika 37 – 1 przejście
6) okolice ul. T. Kościuszki 6 – 1 przejście
7) okolice ul. T. Kościuszki 16 – 1 przejście
8) okolice ul. T. Kościuszki 2 – 2 przejścia
9) okolice ul. T. Kościuszki 17 – 1 przejście
1.3. Montaż szafek oświetleniowych na terenie Gminy Pieszyce w obrębie:
1) okolice ul. Zamkowa 22
2) okolice ul. Piastowska, Krzywoustego
3) okolice ul. Zamkowa 18
4) okolice ul. Martwa
5) okolice ul. Świdnicka 25
6) okolice ul. Świdnicka 49
7) okolice ul. Kamionki 41A
8) okolice ul. Piskorzów 45A
9) okolice ul. Piskorzów 17
10) okolice ul. Piskorzów 11A
1.4. Remont istniejącego oświetlenia polegający m.in. na montażu 1061 sztuk opraw LED wraz z wymianą okablowania, malowanie istniejących słupów oraz montaż systemu sterowania, w ramach którego przewiduje się montaż stacji bazowej, zainstalowanie serwera z oprogramowaniem oraz montaż sterowników montowanych w szafce oświetleniowej.
Zakres inwestycji określony jest w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 6 do SWZ oraz w audycie efektywności energetycznej stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ. W przedstawionym audycie przedmiot zamówienia nie obejmuje:
1) Wymiany opraw w parku miejskim
2) Wykonania nowego oświetlenia pomiędzy ul. Sanatoryjną i pierwszymi zabudowaniami w miejscowości Rościszów
Załączony przedmiar robót (załącznik nr 9 do SWZ) ma charakter pomocniczy.
UWAGA!
Minimalne wymagania techniczne opraw LED oraz modernizacja urządzeń oświetleniowych muszą spełniać warunki określone w umowie najmu zawartej pomiędzy Zamawiającym a Firmą TAURON stanowiącym załącznik nr 8 do SWZ oraz w audycie.
2. Wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej po zakończeniu robót (dotyczy pkt. 1.1, 1.2, 1.3)
3. Przygotowanie niezbędnej dokumentacji potrzebnej Zamawiającemu do uzyskania zgody na użytkowanie przedmiotu umowy jeżeli taka zgoda jest wymagana.
4. Wykonanie wszystkich robót, prac i czynności, które są niezbędne do zrealizowania przedmiotu zamówienia zgodnie z celem jakiemu ma służyć, a także zgodnie z Dokumentacją Projektową, SWZ oraz zgodnie z obowiązującymi zasadami wiedzy technicznej i sztuki budowlanej, czyli zgodnie z wszelkimi normami prawnymi i technicznymi mającymi zastosowanie w budownictwie, zgodnie z obowiązującymi przepisami, przy dochowaniu należytej staranności oraz według najlepszej, profesjonalnej wiedzy, a także z należytą starannością z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, w sposób zapewniający dobrą jakość wykonanych robót oraz właściwą organizację pracy.
5. Odtworzenie punktów osnowy geodezyjnej (w przypadku uszkodzenia)

4.5.3.) Główny kod CPV: 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

UZASADNIENIE FAKTYCZNE
Przedmiotowe postępowanie zostało wszczęte w dniu 04.11.2021 r. na podstawie ogłoszenia o zamówieniu nr 2021/BZP 00256255/01 opublikowanego w Biuletynie Zamówień Publicznych (BZP). Postępowanie prowadzone było w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy Pzp – dla zamówienia o wartości mniejszej niż progi unijne. Zgodnie z dokumentami postępowania, w szczególności ogłoszeniem o zamówieniu i SWZ, Zamawiający określił rodzaj zamówienia jako robota budowalne oraz wskazał warunki udziału w postępowaniu oraz podmiotowe środki dowodowe dotyczące robót budowalnych.

Zamawiający, po wszczęciu postępowania dokonał analizy w zakresie przedmiotu zamówienia, uznając, iż zamówienie obejmuje równocześnie usługi dostawy i roboty budowalne. Wobec powyższego dokonana została analiza kosztowa dla poszczególnych rodzajów zamówienia, z której wynikało, iż głównym przedmiot zamówienia jest dostawa. Mając na uwadze treść art. 27 ustawy Pzp, w przypadku zamówień obejmujących równocześnie usługi, dostawy lub roboty budowlane, do udzielenia zamówienia stosuje się przepisy ustawy dotyczące głównego przedmiotu zamówienia. Główny przedmiot zamówienia określa się przez ustalenie, która z szacowanych wartości danych usług lub dostaw jest wyższa.
Wobec powyższego, zamawiający w ramach przedmiotowego postępowania błędnie określił rodzaj zamówienia, a tym samym zastosował niewłaściwe przepisy ustawy Pzp. Przedmiotowe postępowanie, z uwagi na wartość zamówienia oraz główny przedmiot zamówienia, winno być wszczęte jako dostawa w trybie przetargu nieograniczonego z termin składania ofert nie krótszym niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.

Zastosowanie niewłaściwych przepisów ustawy Pzp oraz brak publikacji ogłoszenia w prawidłowym publikatorze, stanowi istotną zmianą charakteru zamówienia.

Należy wskazać, iż zgodnie z treścią art. 90 ust. 3 i art. 137 ust. 7 Pzp. zmiana treści ogłoszenia o zamówieniu oraz treści SWZ dotyczą sytuacji, w których odpowiednio zmiana treści ogłoszenia o zamówieniu lub treści SWZ prowadziłaby do istotnej zmiany charakteru zamówienia w porównaniu z pierwotnie określonym (np. zmiany roboty budowlanej na dostawy). W takim przypadku przepisy te expressis verbis wskazują na brak możliwości dokonania takiej zmiany i konieczność unieważnienia postępowania na podstawie art. 256 Pzp.
2021-12-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane