Budowa studni głębinowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w m. Pawłowice oraz modernizacja przepompowni II stopnia w m. Żerków
Gmina Żerków
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00332211
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00332211/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-12-28 08:07
- Lokalizacja
- Żerków, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a41a9e8c-5818-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 6172098436
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00332211 z dnia 2021-12-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa studni głębinowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w m. Pawłowice oraz modernizacja przepompowni II stopnia w m. Żerków
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Żerków
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855475
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Adama Mickiewicza 5
1.5.2.) Miejscowość: Żerków
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-210
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.5.7.) Numer telefonu: 627403024
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zerkow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zerkow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.zerkow.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa studni głębinowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w m. Pawłowice oraz modernizacja przepompowni II stopnia w m. Żerków2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a41a9e8c-5818-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00332211
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001877/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Modernizacja układu pompowego przepompowni wody II stopnia w m. Żerków
1.1.4 Budowa studni głębinowej w m. Pawłowice
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00305572/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RPR.ZP.271.2.13.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 574492,84 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
przeprowadzenie badań hydrogeologicznych w istniejących studniach nr 1 i nr 2 komunalnego ujęcia wód podziemnych z utworów mioceńskich neogenu w miejscowości Pawłowice, gm. Żerków, w celu aktualizacji zasobów eksploatacyjnych ujęcia.W otworze tym, do eksploatacji projektuje się ujęcie wód podziemnych mioceńskiego poziomu wodonośnego, który powinien tu zalegać w strefie głębokości ~103 - >125 m. Wiercenie projektuje się wykonać metodą okrętno-udarową, na „sucho”, w osłonie czterech kolumn rur studziennych Ø 508, Ø 457, Ø 406 i Ø 355 mm. Warstwę wodonośną projektuje się ująć kolumną filtrową z rur PVC, gwintowanych, Ø 175/195 mm, typ KV, atestowanych do wód pitnych wg normy DIN 4925, z częścią czynną o długości około 15,0 m (filtr oczkowy, z otworami o średnicy ~ 30 mm, owinięty siatką filtracyjną) i rurą nadfiltrową wyprowadzoną do głębokości ok. 78,0 m (filtr gubiony). Podczas filtrowania otworu, wokół kolumny filtrowej należy wykonać obsypkę żwirową
o granulacji odpowiedniej dla ujmowanych warstw wodonośnych. Podczas wykonywania tej czynności należy sukcesywnie podciągać kolumnę rur Ø 355 mm odsłaniając część czynną filtra (rury te podciągnąć do głębokości ~ 95 m ppt.). Po przeprowadzeniu pompowania pomiarowego należy usunąć z otworu kolumnę rur Ø 355, a następnie kolumny rur Ø 457 i Ø 508 mm (kolumna rur Ø 406 pozostaje w otworze -rury studzienne/osłonowe). Podczas wyciągania kolumny Ø 457 i Ø 508 mm przestrzeń zarurową (w przelocie ~60 – 0,3 m ppt.) uzupełniać mleczkiem iłowym, np. wetronitem zgodnie ze schematem przedstawionym w projekcie geologiczno-technicznym otworu. Szczelne zaiłowanie przestrzeni zarurowej (zamknięcie horyzontów wodonośnych) zapobiegnie migracji zanieczyszczeń z powierzchni terenu do projektowanego do ujęcia mioceńskiego poziomu wodonośnego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 9a do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45262220-9 - Wiercenie studni wodnych
4.5.5.) Wartość części: 337452,54 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie obejmuje modernizację pompowni wody II stopnia o parametrach Q=80m3/hi H=40,0mH2O w miejscowości Żerków przy ul. Jarocińskiej. Przedmiotem opracowania jest modernizacja układu pomp zestawu hydroforowego na stacji SUW Żerków w zakresie wymiany pomp sieciowych i układu sterowania tymi pompami wraz z wymianą kompleksową armatury
hydraulicznej w stacji. Dzięki modernizacji Zamawiający uzyska redukcję zużycia energii elektrycznej oraz redukcję strat wody wykorzystując w ramach modernizacji wysokosprawne pompy z pracą w optymalnym punkcie pracy poprzez optymalizację ciśnienia
w sieci wodociągowej dzięki zastosowaniu inteligentnego układu sterowania pompami opartego na pomiarze ciśnienia w punktach krytycznych na sieci wodociągowej.
Wymagany współczynnik efektywności energetycznej dla układu pomp zestawu hydroforowego dla punktu pracy Q=32m3/h oraz H=37,7m nie może być większy niż 0,21 kWh/m3. W okresie nie dłuższym niż 3 miesiące od daty uruchomienia nowego układu pompowego Wykonawca przeprowadzi stosowny jednotygodniowy audyt pompowy
w celu weryfikacji założonych parametrów. Wyniki audytu pompowego zostaną przedstawione Zamawiającemu w formie pisemnego raportu.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 9b do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
4.5.5.) Wartość części: 237040,30 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu złożono 2 oferty, z czego najkorzystniejsza oferta podlega odrzuceniu,
a kolejna oferta przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 450 000,00 zł.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 604957,05 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 604957,05 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 350 000,00 zł.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 391140,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 489840,81 PLN
| 2021-12-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |