WYKONANIE MONITORINGU TERENU W RAMACH ZADANIA "ZAGOSPODAROWANIE TERENÓW KOMUNALNYCH NA OS. PÓŁNOC II W EŁKU OBEJMUJĄCE OBSZAR W OKOLICY JEZIORKA/STAWU OSIEDELOWEGO"
Gmina Miasto Ełk
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00332304
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00332304/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-12-28 08:36
- Lokalizacja
- Ełk, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-13a2bb2e-51cd-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 8481825438
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00332304 z dnia 2021-12-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
WYKONANIE MONITORINGU TERENU W RAMACH ZADANIA "ZAGOSPODAROWANIE TERENÓW KOMUNALNYCH NA OS. PÓŁNOC II W EŁKU OBEJMUJĄCE OBSZAR W OKOLICY JEZIORKA/STAWU OSIEDELOWEGO"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Ełk
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671076
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Marsz. Józefa Piłsudskiego 4
1.5.2.) Miejscowość: Ełk
1.5.3.) Kod pocztowy: 19-300
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki
1.5.7.) Numer telefonu: (+48) 087 732 62 00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@um.elk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.elk.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://miniportal.uzp.gov.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
WYKONANIE MONITORINGU TERENU W RAMACH ZADANIA "ZAGOSPODAROWANIE TERENÓW KOMUNALNYCH NA OS. PÓŁNOC II W EŁKU OBEJMUJĄCE OBSZAR W OKOLICY JEZIORKA/STAWU OSIEDELOWEGO"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-13a2bb2e-51cd-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00332304
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00000052/15/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.24 WYKONANIE MONITORINGU TERENU W RAMACH ZADANIA "ZAGOSPODAROWANIE TERENÓW KOMUNALNYCH NA OS. PÓŁNOC II W EŁKU OBEJMUJĄCE OBSZAR W OKOLICY JEZIORKA/STAWU OSIEDELOWEGO"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00293268/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: O-ZP.271.39.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 108641,74 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie monitoringu wizyjnego na terenach komunalnych na osiedlu Północ II w Ełku w okolicy jeziorka/stawu osiedlowego.
W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do wykonania kompletnego systemu monitoringu złożonego z:
1) Punktu kamerowego (PK) – 6 szt.
2) Zewnętrznej szafy optycznej (ZSO)- 3 szt.
3) Przełącznika sieciowego węzłowego – 1 szt.
4) Studni kablowych- 15szt.
5) Nawiązania się do sieci ELKMAN
6) Wykonania prac montażowych i konfiguracyjnych
7) Sprzątnięcie terenu po wykonanych pracach budowlanych,
8) Wykonanie dokumentacji powykonawczej w 2 egzemplarzach:
- dokumentacja geodezyjna powykonawcza,
- pomiary wykonanych sieci energetycznych i teletechnicznych,
- oświadczenia kierownika budowy,
- atesty i certyfikaty wbudowanych materiałów,
W ramach zaoferowanej ceny wykonawca zobowiązany będzie:
a) przy pracach ziemnych pozyskać aktualną mapę geodezyjną przedstawiającą rzeczywisty stan uzbrojenia terenu ze względu na możliwe wbudowane urządzenia podziemne nieuwidocznione na załączonych mapach,
b) zachować oraz chronić przed uszkodzeniem znajdujące się w bezpośredniej bliskości punkty geodezyjne, w przypadku uszkodzenia lub kolizji odtworzyć zgodnie z właściwymi przepisami,
c) zapewnić obsługę serwisową zainstalowanych urządzeń w zakresie niezbędnym do utrzymania ich właściwej pracy w okresie udzielonej gwarancji,
d) uczestniczyć w przeglądach gwarancyjnych obiektu zwoływanych na wezwanie Zamawiającego w okresie udzielonej gwarancji.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi SZCZEGÓŁOWA SPECYFIKACJA TECHNICZNA monitoringu i teletechniki i przedmiar robót.
Wykonawca powinien przeanalizować załączone dokumenty i przygotować ofertę cenową w oparciu o własną analizę, gdyż – umowa jest ryczałtowa. W cenie oferty należy uwzględnić wszelkie koszty związane z realizacją zadania oraz wykonania dokumentacji powykonawczej wynikającej z zamówienia. Wyklucza się możliwość roszczeń Wykonawcy z tytułu błędnie skalkulowanej ceny lub pominięcia robót niezbędnych do wykonania umowy.
1.1. Wymagania ogólne Zamawiającego w zakresie realizacji prac oraz użytych materiałów.
1) Elementy wyposażenia systemu monitoringu muszą być kompletne i gotowe do użytku, fabrycznie nowe, nieużywane, wolne od wad i nie pochodzić z ekspozycji bądź wystaw. Zamawiający wymaga aby oferowane urządzenia były dopuszczone do obrotu i użytkowania na podstawie obowiązujących norm i przepisów.
2) Zamawiający dopuszcza produkty równoważne. Wszystkie wskazane nazwy, grafiki, należy rozumieć jako określenie wymaganych właściwości i standardów jakościowych, a Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych o parametrach nie niższych niż te, którymi charakteryzują się produkty wymienione z nazwy w przedmiocie zamówienia. Na Wykonawcy ciąży obowiązek udowodnienia, iż proponowany produkt jest równoważny do wymaganego (wskazanego) przez Zamawiającego.
3) Zamontowane urządzenia i materiały użyte do budowy monitoringu muszą posiadać karty techniczne (karty katalogowe produktu) z charakterystyką produktu producenta, które potwierdzają, że oferowane produkty są równoważne i odpowiadają wymaganiom określonym przez Zamawiającego.
4) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za urządzenia monitoringu do czasu jego formalnego przyjęcia przez Zamawiającego tj. podpisania przez strony „protokołu odbioru” .
5) W przypadku wykonania niekompletnego systemu monitoringu Zamawiający będzie ją traktował, jako nie wykonano a gdy minie ostateczny termin realizacji zadania i nadal nie będzie zrealizowana należycie, rozpocznie naliczanie kar umownych.
6) Wykonawca o gotowości wykonania zadania powiadomi Zamawiającego minimum 3 dni przed zakończeniem realizacji zadania.
2. GWARANCJA
Minimalny wymagany okres gwarancji 36 pełnych miesięcy od daty odbioru końcowego
4.5.3.) Główny kod CPV: 34971000-4 - Urządzenia bezpośredniego monitorowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
30200000-1 - Urządzenia komputerowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
1. Do upływu terminu składania ofert złożono następujące oferty:- Oferta nr 1, wykonawcy: Techniczna Ochrona Mienia „TOMserwis” Michał Mastaj, Norbert Oleksiński s. c., ul. Mickiewicza 8A, 19-300 Ełk
zawierająca następujące elementy:
a) cena: 158 973,81 zł brutto,
b) gwarancja: 48 miesięcy,
c) termin wykonania: 90 dni od dnia podpisania umowy.
- Oferta nr 2, wykonawcy: TOMTECH Murawski Tomasz, Oracze 18T, 19-325 Ełk
zawierająca następujące elementy:
a) cena: 123 000,00 zł brutto,
b) gwarancja: 36 miesięcy,
c) termin wykonania: 90 dni od dnia podpisania umowy.
2. Oferta podlegająca odrzuceniu
- Oferta nr 1, wykonawcy: Techniczna Ochrona Mienia „TOMserwis” Michał Mastaj, Norbert Oleksiński s. c., ul. Mickiewicza 8A, 19-300 Ełk
Uzasadnienie prawne: art. 226 ust. 1 pkt 3) w związku z art. 266 ustawy Prawo zamówień publicznych
Uzasadnienie faktyczne: Zgodnie z art. 63 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych oferta, w przedmiotowym postępowaniu, powinna być złożona, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Wykonawca złożył ofertę, która nie została podpisana żadnym z podpisów wymienionych powyżej. Oferta ta była przesłana za pośrednictwem dedykowanego formularza udostępnionego przez miniPortal/ePUAP.
Oferta złożona za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej (formularz ePUAP) powinna zostać opatrzona właściwym podpisem. Podpis może zostać złożony bezpośrednio na pliku z ofertą wykonawcy lub na „paczce” dokumentów elektronicznych zawierających ofertę wykonawcy. Opatrzenie właściwym podpisem oferty (lub paczki) następuje przed czynnością jej zaszyfrowania. Złożenie podpisu jedynie w innym miejscu (np. pod formularzem do przesłania oferty) nie jest równoznaczne ze złożeniem podpisu pod ofertą.
Oferta, która została złożona bez opatrzenia właściwym podpisem elektronicznym podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp z uwagi na niezgodność z art. 63 ustawy Pzp.
(patrz. opinia Urzędu Zamówień Publicznych pn. Jak należy podpisać ofertę w postaci elektronicznej?, https://www.uzp.gov.pl/ )
- Oferta nr 2, wykonawcy: TOMTECH Murawski Tomasz, Oracze 18T, 19-325 Ełk
Uzasadnienie prawne: art. 226 ust. 1 pkt 3) w związku z art. 266 ustawy Prawo zamówień publicznych
Uzasadnienie faktyczne: Zgodnie z art. 63 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych oferta, w przedmiotowym postępowaniu, powinna być złożona, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Wykonawca złożył ofertę, która nie została podpisana żadnym z podpisów wymienionych powyżej. Oferta ta była przesłana za pośrednictwem dedykowanego formularza udostępnionego przez miniPortal/ePUAP.
Oferta złożona za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej (formularz ePUAP) powinna zostać opatrzona właściwym podpisem. Podpis może zostać złożony bezpośrednio na pliku z ofertą wykonawcy lub na „paczce” dokumentów elektronicznych zawierających ofertę wykonawcy. Opatrzenie właściwym podpisem oferty (lub paczki) następuje przed czynnością jej zaszyfrowania. Złożenie podpisu jedynie w innym miejscu (np. pod formularzem do przesłania oferty) nie jest równoznaczne ze złożeniem podpisu pod ofertą.
Oferta, która została złożona bez opatrzenia właściwym podpisem elektronicznym podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp z uwagi na niezgodność z art. 63 ustawy Pzp.
(patrz. opinia Urzędu Zamówień Publicznych pn. Jak należy podpisać ofertę w postaci elektronicznej?, https://www.uzp.gov.pl/ )
3. Zamawiający, w związku z powyższym, unieważnia przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, ponieważ wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 123000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 158973,81 PLN
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2021-12-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |