Budowa systemu „Bike & Ride” oraz „Park & Ride” w ramach zadania pt.: „Poprawa jakości, funkcjonowania i rozwój oferty systemu transportowego na terenie Gminy Miasto Zgierz”, (...)

Gmina Miasto Zgierz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00332979
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00332979/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-12-28 11:14
Lokalizacja
Zgierz, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a45e1542-5767-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
Identyfikator
7322037248
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie parkingówUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00332979 z dnia 2021-12-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa systemu „Bike & Ride” oraz „Park & Ride” w ramach zadania pt.: „Poprawa jakości, funkcjonowania i rozwój oferty systemu transportowego na terenie Gminy Miasto Zgierz”, (...)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Zgierz

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057721

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Jana Pawła II 16

1.5.2.) Miejscowość: Zgierz

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-100

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@umz.zgierz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.zgierz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/umz.zgierz/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa systemu „Bike & Ride” oraz „Park & Ride” w ramach zadania pt.: „Poprawa jakości, funkcjonowania i rozwój oferty systemu transportowego na terenie Gminy Miasto Zgierz”, (...)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a45e1542-5767-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00332979

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00008959/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.14 Budowa systemu Bike & Ride

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

„Poprawa jakości, funkcjonowania i rozwój oferty systemu transportowego na terenie Gminy Miasto Zgierz”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00305012/01

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PŚ.271.28.2021

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Budowa systemu „Bike & Ride” oraz „Park & Ride” w ramach zadania
pt.: „Poprawa jakości, funkcjonowania i rozwój oferty systemu transportowego na terenie Gminy Miasto Zgierz”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020.
Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji polegająca na wykonaniu robót budowlanych i instalacyjnych dotyczących parkingów rowerowych i samochodowych na terenie Gminy Miasto Zgierz w zakresie systemów dla rowerów oraz systemów parkingów dla samochodów przy krańcowych przystankach lub węzłach przesiadkowych komunikacji zbiorowej wraz z towarzyszącą infrastrukturą służącą obsłudze pasażerów.,
zgodnie z przedstawionym poniżej zakresem rzeczowym zamówienia, dokumentacją projektową (załącznik nr 1), zgłoszeniami zamiaru wykonania robót budowlanych (załącznik nr 2), aktualnie obowiązującymi przepisami. Przedmiar robót (załącznik nr 3), należy traktować jako materiał pomocniczy, niebędący podstawą opisu przedmiotu zamówienia i obliczenia ceny ryczałtowej oferty.
Zakres rzeczowy zamówienia w szczególności obejmuje:
1) Park & Ride - ul. 1 Maja/ ul. Orla (Obszar robót objęty jest ochroną konserwatorską Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.)
a) uzupełnienie dokumentacji projektowej o projekt instalacji elektrycznej na odcinku od punktu dostarczania energii PGE (złącze kablowo – pomiarowe zlokalizowane przy zjeździe z ul. 1 Maja) do studni kablowej (przy zjeździe z ul. 1 Maja),
b) ułożenie kabla YKY 3x2,5 mm2 do zasilania biletomatu od istniejącego złącza kablowo – pomiarowego wraz z dokonaniem wszelkich formalności w PGE związanych z zasileniem podłączanej instalacji,
c) montaż szafki ze sterownikiem – 1 kpl.,
d) montaż detektorów w studni kablowej oraz szafie ze sterownikiem,
e) montaż biletomatu na bilety komunikacji publicznej – 1 kpl.,
f) montaż ławki parkowej – 1 szt.,
g) montaż kosza na śmieci – 1 szt.,
h) podłączenie wykonanej instalacji oświetleniowej wraz z dokonaniem wszelkich formalności w PGE związanych z zasileniem i przekazaniem do eksploatacji wykonanych latarni.
2) Park & Ride - ul. Łódzka
a) ułożenie kabla YKY 3x2,5 mm2 do zasilania biletomatu od istniejącego złącza kablowo – pomiarowego wraz z dokonaniem wszelkich formalności w PGE związanych z zasileniem podłączanej instalacji,
b) montaż szafki ze sterownikiem,
c) montaż detektorów w studniach oraz szafie ze sterownikiem,
d) montaż biletomatu na bilety komunikacji publicznej,
e) montaż ławki parkowej – 1 szt.,
f) montaż kosza na śmieci – 1 szt.,
g) wykonanie utwardzenia z kostki betonowej pod elementy małej architektury
i biletomat,
h) podłączenie wykonanej instalacji oświetleniowej wraz z dokonaniem wszelkich formalności w PGE związanych z zasileniem i przekazaniem do eksploatacji wykonanych latarni.
3) Park & Ride - ul. Lipowa/ ul. Sosnowa
a) ułożenie kabla YKY 3x2,5 mm2 do zasilania biletomatu od istniejącego złącza kablowo – pomiarowego wraz z dokonaniem wszelkich formalności w PGE związanych z zasileniem podłączanej instalacji,
b) montaż szafki ze sterownikiem,
c) montaż detektorów w studniach oraz szafie ze sterownikiem,
d) ułożenie kabla YAKXS 4x25mm2 – zasilanie z istniejącego obwodu oświetlenia ulicznego (w celu wykonania instalacji należy uwzględnić przejście wykopem otwartym przez jezdnię ul. Lipowej oraz przywrócenie jezdni do stanu pierwotnego) wraz z dokonaniem wszelkich formalności w PGE związanych
z zasileniem i przekazaniem do eksploatacji wykonanych latarni,
e) montaż biletomatu na bilety komunikacji publicznej,
f) montaż ławki parkowej – 1 szt.,
g) montaż kosza na śmieci – 1 szt.,
h) montaż barierki zaporowej.
4) Bike & Ride - ul. 1 Maja/ ul. Orla (Obszar robót objęty jest ochroną konserwatorską Łódzkiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.)
a) montaż wiaty rowerowej,
b) montaż stojaków na rowery – 14 szt.,
c) montaż stacji naprawczej dla rowerów – 1 szt.,
d) montaż ławki parkowej – 1 szt.,
e) montaż kosza na śmieci – 1 szt.,
f) podłączenie instalacji oświetleniowej wiaty rowerowej do obwodu oświetlenia wykonanych latarni.
5) Bike & Ride - ul. 1 Maja/ ul Łódzka
a) uzupełnienie dokumentacji projektowej o projekt instalacji elektrycznej - kabla zasilającego oświetlenie wiaty rowerowej wraz z wykonaniem instalacji,
b) montaż wiaty rowerowej,
c) montaż stojaków na rowery – 10 szt,
d) montaż stacji naprawczej dla rowerów – 1 szt.,
e) montaż ławki parkowej – 1 szt.,
f) montaż kosza na śmieci – 1 szt.
6) Bike & Ride - ul. Powstańców Śląskich/ ul. Łódzka
a) uzupełnienie dokumentacji projektowej o projekt instalacji elektrycznej - kabla zasilającego oświetlenie wiaty rowerowej wraz z wykonaniem instalacji,
b) montaż wiaty rowerowej,
c) montaż stojaków na rowery – 4 szt.,
d) montaż stacji naprawczej dla rowerów – 1 szt.,
e) montaż ławki parkowej – 1 szt.,
f) montaż kosza na śmieci – 1 szt.
7) Bike & Ride - ul. Osiedlowa/ ul. Łódzka
a) uzupełnienie dokumentacji projektowej o projekt instalacji elektrycznej - kabla
zasilającego oświetlenie wiaty rowerowej wraz z wykonaniem instalacji,
b) montaż wiaty rowerowej,
c) montaż stojaków na rowery – 12 szt.,
d) montaż stacji naprawczej dla rowerów – 1 szt.,
e) montaż ławki parkowej – 1 szt.,
f) montaż kosza na śmieci – 1 szt.
8) Bike & Ride - ul. Lipowa/ ul. Sosnowa
a) uzupełnienie dokumentacji projektowej o projekt instalacji elektrycznej - kabla zasilającego oświetlenie wiaty rowerowej wraz z wykonaniem instalacji,
b) montaż wiaty rowerowej – 2 kpl.,
c) montaż stojaków na rowery – 10 szt.,
d) montaż stacji naprawczej dla rowerów – 1 szt.,
e) montaż ławki parkowej – 1 szt.,
f) montaż kosza na śmieci – 1 szt.
9) Droga dla rowerów wzdłuż ul. 1 Maja od ul. Orla do ul. Łódzkiej
a) wykonanie uporządkowania / nasadzenia nowej zieleni / zieleńców przy parkingu od strony ul. Wschodniej,
b) montaż koszy na śmieci wzdłuż ul. 1 Maja – 4 szt.
Warunki realizacji zamówienia:
1. Wykonawca ponosi wszystkie koszty związane z realizacją zamówienia. Są to między innymi: koszty uzgodnień, prób, badań, odbiorów, uruchomienia zamontowanych urządzeń, usunięcia ewentualnie występujących kolizji, koszty robót rozbiórkowych oraz odtworzeniowych.
2. Zaleca się, aby Wykonawca przed złożeniem oferty dokonał wizji w terenie oraz zdobył wszelkie informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty.
3. Wszystkie użyte materiały winny spełniać obowiązujące normy i posiadać niezbędne deklaracje zgodności, atesty, certyfikaty.
4. Wykonawca opracuje w przypadku takiej konieczności niezbędne projekty organizacji ruchu wraz z uzgodnieniami, związane z ograniczeniami w ruchu na czas robót,
wraz z wykonaniem oznakowania na koszt własny.
5. Wykonawca przekaże Zamawiającemu instrukcję obsługi, a także wszelkie niezbędne opracowania konieczne w eksploatacji wykonanych systemów i urządzeń.
6. Roboty będą prowadzone zgodnie z uzgodnieniami i pozwoleniami.
7. Wszelkie prace związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia należy prowadzić w sposób jak najmniej uciążliwy dla mieszkańców.
8. O planowanych utrudnieniach oraz zamknięciu parkingów/chodników/ulic dla ruchu należy skutecznie powiadomić mieszkańców z 7 dniowym wyprzedzeniem.
9. Zamawiający wymaga odtworzenia zieleni i nawierzchni zniszczonych na skutek wykonywanych robót budowlanych, a niebędących w zakresie wykonywanych prac.
10. Po wykonaniu robót budowlanych Wykonawca uporządkuje teren budowy.
11. Wszelkie wątpliwości i szczegóły dotyczące wykonywanej pracy Wykonawca powinien uzgadniać z Zamawiającym.
12. Wykonawca nie może umieszczać żadnych reklam na terenie budowy bez zgody Zamawiającego.
13. Przed przystąpieniem do wykonywania robót budowlanych, Wykonawca przedstawi Zamawiającemu harmonogram wykonywanych prac.
14. Przed podpisaniem umowy Wykonawca przedstawi Zamawiającemu harmonogram rzeczowo – finansowy dla przedmiotowego zadania.
Załączniki:
1. Dokumentacja projektowa dla wskazanych w opisie lokalizacji.
2. Zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę.
3. Przedmiar robót.
Zamawiający wymaga w zakresie realizacji zamówienia zatrudnienia przez Wykonawcę
i Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane niżej czynności: roboty drogowe, roboty elektryczne.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione, ponieważ cena jedynej oferty złożonej w postępowaniu przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1385111,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1385111,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2021-12-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane