Termomodernizacja i remont budynku użyteczności publicznej Przedszkola nr 3 „Zielony Zakątek” w Strzegomiu

Gmina Strzegom

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2021/BZP 00333102
Numer ogłoszenia
2021/BZP 00333102/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2021-12-28 11:38
Lokalizacja
Strzegom, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-16c5d7dc-47b5-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
Identyfikator
8842365255
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty rozbiórkoweRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2021/BZP 00333102 z dnia 2021-12-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja i remont budynku użyteczności publicznej Przedszkola nr 3 „Zielony Zakątek” w Strzegomiu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Strzegom

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718372

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 38

1.5.2.) Miejscowość: Strzegom

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-150

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: strzegom@strzegom.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.strzegom.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://www.platformazakupowa.pl/pn/strzegom

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja i remont budynku użyteczności publicznej Przedszkola nr 3 „Zielony Zakątek” w Strzegomiu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-16c5d7dc-47b5-11ec-8c2d-66c2f1230e9c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00333102

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001167/20/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.28 Termomodernizacja i remont budynku użyteczności publicznej Przedszkola nr 3 "Zielony Zakątek" w Strzegomiu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00273748/04

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WIiZP.271.32.2021.MKs

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2784433,02 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa, remont oraz termomodernizacja budynku Publicznego Przedszkola nr 3 przy ul. Parkowej 8 w Strzegomiu na terenie działki o numerze ewidencyjnym 1145 obręb Śródmieście 0003.
Budynek przedszkola wpisany jest do Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Strzegom. Zadanie inwestycyjne dofinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 90% wartości Inwestycji. Wkład własny Zamawiającego stanowi 10% wartości Inwestycji.
Regulamin Naboru wniosków o dofinansowanie Edycja 1 w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz uchwała nr 84/2021 Rady Ministrów z 1 lipca 2021 r. w sprawie ustanowienia Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych dostępne są na stronie internetowej https://www.bgk.pl/polski-lad/edycja-pierwsza/#c21554.
Zgodnie z warunkami dofinansowania Wykonawca zobowiązany będzie do finansowania inwestycji w części niepokrytej udziałem własnym Zamawiającego, na czas poprzedzający wypłatę środków z promesy w sposób określony w SWZ. Zakres robót budowlanych obejmuje m. in.:
1.Roboty remontowe
- remont pomieszczeń w tym m.in.:
- demontaże: istniejących ścianek, skrzydeł drzwiowych, istniejących progów, stopni na głównej klatce schodowej, parapetów wewnętrznych, okładzin na ścianach; montaż ścianek gipsowo-kartonowych; wymurowanie ścianek; remont ościeżnic i drewnianych skrzydeł drzwiowych; dostawa i montaż nowych parapetów wewnętrznych PCV, naprawa istn.tynków wew. na ścianach i sufitach oraz wykonanie gładzi; wykonanie tynku mozaikowego; usunięcie isnt. wykładzin, naprawa podłogi; wykonanie nowych posadzek z płytek gresowych, płytek ceramicznych, wykładziny PCV, paneli; wykonanie nowych okładzin ściennych z płytek ceramicznych; malowanie ścian i sufitów; pokrycie ścian zmywalną transparentną powłoką; wykonanie nowych betonowych stopni; montaż nowych barierek i poręczy z rur stalowych nierdzewnych chromowanych na klatce schodowej (należy uwzględnić dodatkowa poręcz na wysokości 60 cm dla dzieci); remont balustrad; zamontowanie ścianek działowych drzwiami z uchwytami w celu wydzielenia: pomieszczeń, kabin, brodzika; dostawa i montaż osłon grzejników z motywami dziecięcymi (kolor oraz motyw należy uzgodnić z Użytkownikiem); wymiana kratek wentylacyjnych;
- wymianę istniejącej windy towarowej;
- remont i wymianę instalacji wod-kan wraz z dostawą i montażem armatury i urządzeń sanitarnych;
- wymianę instalacji centralnego ogrzewania;
- remont kotłowni wraz z wymianą kotłów (prace remontowe, demontaż kotła i montaż dwóch kotłów wiszących z instalacją automatyki i sterowania, demontaż podgrzewaczy c.w.u. i montaż nowych, montaż detektora awaryjnego wypływu gazu do pomieszczenia, wykonanie aktywnego systemu bezpieczeństwa instalacji gazowej GX, wykonanie modułu DD BMS Control, wyposażenie kotłowni w gaśnicę proszkową);
- wymianę instalacji gazowej;
- remont i wymiana istniejącej instalacji elektrycznej: demontaż instalacji elektrycznej, rozdzielnice elektryczne, wewnętrzne linie kablowe objęte opracowaniem, instalacja oświetlenia wraz z montażem opraw oświetleniowych (podstawowe, ewakuacyjne, zewnętrzne – na elewacji, iluminacja elewacji), przeciwpożarowy włącznik prądu, ochrona przepięciowa, instalacja uziemiająca, instalacja odgromowa, dodatkowa ochrona przed porażeniem prądem elektrycznym, uszczelnienie przejść między strefami pożarowymi, instalacja siły oraz gniazd wtykowych, połączeń wyrównawczych, instalacja domofonowa, instalacja przyzywowa w toalecie dla niepełnosprawnych, instalacja komputerowa i telefoniczna, instalacja fotowoltaiczna 9,62 kWp wraz z konstrukcją wsporczą, instalacja sygnalizacji włamania i napadu SWiN, instalacja dzwonka, instalacja BMS, instalacja telewizji przemysłowej CCTV;
- docieplenie stropu strychu;
- docieplenie ścian wewnętrznych strychu;
- docieplenie stropu piwnicy.
2.Roboty elewacyjne i rozbiórkowe
- prace przygotowawcze i rozbiórkowe;
- wykonanie nowych schodów żelbetowych do pom. 1/28;
- zamurowanie okienek piwnicznych;
- osadzenie kratek wentylacyjnych w proj. zamurowanych w bud. głównym;
- roboty izolacyjne przeciwwilgociowe w budynku głównym;
- roboty na cokole budynku głównego (granit) i przybudówki (tynk mozaikowy);
- roboty tynkarskie na zewnątrz budynku głównego;
- roboty dociepleniowe na zewnątrz przybudówki;
- roboty ociepleniowe stropodachu;
- remont kominów, obróbki blacharskie i inne;
- wykonanie nowego pokrycia stropodachu (papa termozgrzewalna) wraz z obróbkami blacharskimi, rynnami i rurami spustowymi;
- wykonanie daszku nad wejściem głównym (konstrukcja z płyt OSB, dachówka);
- dostawa i montaż daszków aluminiowo-szklanych na cięgnach;
- wymiana stolarki okiennej i drzwiowej;
- dostawa i montaż balustrad okiennych;
- remont schodów zewnętrznych do pom. 1/9;
- dostawa uchwytu naściennego podwójnego na flagę i jego montaż do elewacji;
3. Zagospodarowanie terenu
- kanalizacja deszczowa:
• demontaż odcinka istniejącej kanalizacji deszczowej wraz z wpustem i studnią,
• wykonanie nowych odcinków kanalizacji deszczowej z odwodnieniem liniowym wraz z podłączeniem do istniejącej studni kanalizacji deszczowej;
- wykonanie opaski wokół budynku z kostki betonowej gr. 6 cm szer. min. 50 cm;
- likwidacja roślin wzdłuż muru budynku;
- demontaż nawierzchni asfaltowej i wykonanie nawierzchni z betonowej kostki brukowej
8 cm.
4. Dostawa i montaż schodołazu
5. Dodatkowe wymagania nieujęte w dokumentacji projektowej- w zakresie prac Wykonawcy należy ująć także:
- dostawę i montaż drewnianego skrzydła drzwiowego zewnętrznego 1,4x0,8 m w kol. RAL 9002 (magazynek pod schodami prowadzącymi do pom. 1/9);
- ułożenie tapety na jednej ścianie w każdej z sal (pom. nr: 1/7, 1/13, 2/7, 2/8) –
113 m2. Wzór tapet do uzgodnienia z Użytkownikiem - tapety z kolorowymi wzorami do sal zabaw dla dzieci;
- dostawę i montaż:
• metalowych uchwytów na papier toaletowy (16 szt.),
• metalowych haczyków na ręczniki dla dzieci (125 szt.),
• metalowych haczyków na ręczniki papierowe (4 szt.);
- demontaż elementów wyposażenia przymocowanych do ścian, przenoszenie oraz zabezpieczanie mebli, urządzeń np. folią malarską na czas remontu;
- malowanie ścian strychu farbą (kolor bały);
- malowanie farbą chlorokauczukową kanałów wentylacyjnych w pom. 1/16;
- zamurowanie otworu po windzie;
- zamurowanie nawietrzników pod oknami;
- demontaż z pom. sala 1/6 i montaż do pom. sala 1/13 tablicy interaktywnej z projektorem;
- dostawa i montaż metalowych uchwytów (2 szt.) w toalecie dla niepełnosprawnych (pom. nr 1/4 );
- demontaż i montaż nowego odcinka siatki ogrodzeniowej po dokonaniu docieplenia budynku (2,0 m);
- dostawa i montaż szaf przelotowych ze stali nierdzewnej na naczynia w pomieszczeniach 1/33 i 1/34.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie faktyczne:
W wyniku oceny ofert spośród ocenianych ofert, najkorzystniejsza oferta przewyższa możliwości finansowe Zamawiającego, który na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę: 3 250 261,00 zł brutto, podczas gdy oferta z najniższą ceną wynosi 5 599 000,00 zł brutto. Zamawiający przewidział możliwość dołożenia brakujących środków, jednak ze względu na to, że kwota znacząco przewyższa wysokość zaplanowanych środków finansowych, Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.

W związku z powyższym Zamawiający zobowiązany jest na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy
z dnia 11 września 2019 r. ustawy Prawo zamówień publicznych do unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5599000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5899699,92 PLN

2021-12-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane