Wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadania inwestycyjnego p.n.: „Przebudowa sieci elektroenergetycznej oświetlenia drogowego ul. Piastowskiej w Dzierżoniowie”.
Gmina Miejska Dzierżoniów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2021/BZP 00334864
- Numer ogłoszenia
- 2021/BZP 00334864/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2021-12-29 09:30
- Lokalizacja
- Dzierżoniów, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5538eba7-51ca-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
- Identyfikator
- 8821000034
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2021/BZP 00334864 z dnia 2021-12-29 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadania inwestycyjnego p.n.: „Przebudowa sieci elektroenergetycznej oświetlenia drogowego ul. Piastowskiej w Dzierżoniowie”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Dzierżoniów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890717830
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Dzierżoniów
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-200
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: +48746450882
1.5.8.) Numer faksu: +48746450882
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@um.dzierzoniow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dzierzoniow.ezamawiajacy.pl/, https://bip.um.dzierzoniow.pl/, https://dzierzoniow.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://dzierzoniow.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadania inwestycyjnego p.n.: „Przebudowa sieci elektroenergetycznej oświetlenia drogowego ul. Piastowskiej w Dzierżoniowie”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5538eba7-51ca-11ec-8c2d-66c2f1230e9c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00334864
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2021-12-29
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2021/BZP 00001996/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.18 Wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadania inwestycyjnego p.n.: „Przebudowa sieci elektroenergetycznej oświetlenia drogowego ul. Piastowskiej w Dzierżoniowie”.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt „Energooszczędne oświetlenie uliczne na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2021/BZP 00292077/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR-P.271.103.2021
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 803902,37 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z realizacją zadania inwestycyjnego p.n.: „Przebudowa sieci elektroenergetycznej oświetlenia drogowego ul. Piastowskiej w Dzierżoniowie” (droga wojewódzka 382) w ramach projektu „Energooszczędne oświetlenie uliczne na terenie Powiatu Dzierżoniowskiego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.
2. Roboty budowlane określone w ust. 1 należy wykonać w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego:
1) dokumentację projektową,
2) specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych,
oraz zgodnie ze sztuką budowlaną i zaleceniami nadzoru inwestorskiego.
3. Dla dokumentacji projektowej zostały wydane n/w zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu wobec zgłoszenia robót budowlanych, dla których pozwolenie na budowę nie jest wymagane:
1) zaświadczenie wydane przez Wojewodę Dolnośląskiego nr rejestru IF.AB.7843.328.2021.ES z 02.07.2021 r.,
2) zaświadczenie wydane przez Wojewodę Dolnośląskiego nr rejestru IF.AB.7843.403.2021.ES2 z 20.07.2021 r.,
3) zaświadczenie wydane przez Starostę Dzierżoniowskiego znak BA.6743.1.104.2021 z 26.07.2021 r.
4. Zakres przedmiotu zamówienia, o którym mowa w ust. 1 obejmuje roboty budowlane przebudowy sieci elektroenergetycznej oświetlenia drogowego ul. Piastowskiej w Dzierżoniowie oraz roboty i prace towarzyszące, które obejmują w szczególności:
1) unieczynnienie i rozbiórkę – demontaż istniejącej infrastruktury oświetleniowej (oprawy, słupy, wysięgniki, przewody sieci napowietrznej, złącza słupowe, rozdzielnice);
2) złożenie wskazanych przez przedstawiciela Zamawiającego, nadających się do dalszej eksploatacji składników infrastruktury oświetleniowej opisanej w pkt. 1 do określonego miejsca magazynowania na terenie Dzierżoniowa;
3) utylizacja pozostałych elementów instalacji oświetlenia;
4) budowa nowej sieci elektroenergetycznej oświetlenia drogowego ul. Piastowskiej wraz z montażem słupów, opraw oświetleniowych, osprzętu oraz rozdzielnic i podłączeniem do nich istniejących obwodów oświetlenia drogowego;
5) wykonanie za pomocą przecisków / przewiertów zaprojektowanych przejść sieci elektroenergetycznej przez istniejące drogi ul. Piastowską, Wrocławską, Strzelniczą, Daszyńskiego, Rzeźniczą i przez zjazdy z ul. Piastowskiej (wyjazd z os. Kolorowego, z Bricomarche, z Intermarche oraz z terenu siedziby Gminy Dzierżoniów;
6) wykonanie rozbiórek nawierzchni chodników, ulic, zjazdów, dojść do budynków, terenów zielonych oraz napraw i doprowadzenie ich do stanu pierwotnego po wykonanych demontażach i robotach budowlanych. W przypadku ingerencji w obiekty przyległe należy uwzględnić ich naprawę, uzupełnienie, regulację wysokościową;
7) opracowanie czasowej organizacji ruchu (droga wojewódzka nr 382) wraz z uzyskaniem stosownych uzgodnień;
8) wprowadzenie i utrzymanie czasowej organizacji ruchu wraz z oznakowaniem w tym zapewnienie dojazdów tymczasowych;
9) wprowadzenie stałej organizacji ruchu po zakończeniu robót.
5. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, został określony w :
1) Projekcie Budowlanym: „Przebudowa sieci elektroenergetycznej oświetlenia drogowego ul. Piastowskiej w Dzierżoniowie” – projektant Zbigniew Zieja;
2) Projekcie Wykonawczym branży elektrycznej: „Przebudowa sieci elektroenergetycznej oświetlenia drogowego ul. Piastowskiej w Dzierżoniowie”- projektant Zbigniew Zieja;
3) Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych – „Przebudowa sieci elektroenergetycznej oświetlenia drogowego ul. Piastowskiej w Dzierżoniowie” – projektant Zbigniew Zieja.
6. Urządzenia, materiały i pozostałe składniki infrastruktury oświetleniowej niezbędne do wykonania przebudowy oświetlenia ulicy Piastowskiej powinny być nowe, nieużywane i odpowiadać, co do jakości, wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, określonym w art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo Budowlanego (tj. Dz. U. z 2020 r. poz. 1333 ze zm.).
Parametry materiałów, urządzeń i pozostałych składników infrastruktury oświetleniowej zostały opisane w dokumentacji projektowej i STWiORB, przy czym za minimalne wymagania jakim powinny odpowiadać uznaje się następujące parametry:
1) dla słupów:
a. słupy powinny być aluminiowe, cylindrycznie, stożkowe, anodowane, bez szwu z wysięgnikami jak na rysunkach w dokumentacji projektowej;
b. wytrzymałość dla III -ej strefy wiatrowej i kategorii terenu realizowanej inwestycji (potwierdzona raportem wytrzymałości);
c. część podziemna i przyziemia do wysokości 0,35 m ponad grunt muszą zostać zabezpieczone elastomerem poliuretanowym chroniącym przed uszkodzeniami mechanicznymi i niekorzystnym działaniem związków soli i amoniaku;
d. część nadziemna do wysokości 2,0 m ponad grunt powinna być zabezpieczona powłoką antygrafiti i antyplakatową wykonaną w warunkach produkcji przez producenta słupów;
e. wysięgniki, element dekoracyjny musi zostać zabezpieczony technologią anodowania, minimalna wartość w mikronach anody 25 mikronów, kolor anodowania oliwkowy, powłoka anodowa powinna być integralnie związana z podłożem dzięki czemu nie ma możliwości ich złuszczania odpryskiwania czy rozwarstwiania;
f. numeracja słupów powinna być wykonana w postaci naklejek samoprzylepnych,
g. słup powinien być wyposażony w komplet ocynkowanych elementów złącznych (nakrętki, podkładki, osłony na nakrętki z tworzywa sztucznego, kluczyk imbusowy);
2) dla opraw oświetleniowych:
a. oprawy powinny być dwukomorowe (w jednej panel ze źródłem światła typu LED, w drugiej układ zasilający),
b. oprawy powinny mieć możliwość wymiany paneli,
c. stopień szczelności powinien wynosić IP66 dla całości oprawy lub określony oddzielnie dla każdej z komór,
d. oprawy powinny być oznaczone znakiem CE i wykonane w kl. II ochrony przed porażeniem prądem elektrycznym,
e. oprawy powinny być wyposażone w zabezpieczenie przed przepięciami do min.
10 kV / 10kA,
f. oprawy powinny posiadać certyfikat na znak ENEC lub równoważny (za certyfikat równoważny uznany zostanie dokument potwierdzający zgodność produktu z europejską normą EN-60598-1:2015 dotyczącą bezpieczeństwa sprzętu elektrycznego
oraz świadczący o stosowanym w produkcji systemie zarządzania jakością), wydany przez niezależne laboratorium badawcze, posiadające akredytację na terenie Unii Europejskiej,
g. wartości wskaźnika udziału światła wysyłanego ku górze (ULOR) zgodne z Rozporządzeniem WE nr 245/2009,
h. całkowita rzeczywista sprawność oprawy powinna wynosić min. 125 lm/W (wg kart katalogowych producenta) - z możliwością potwierdzenia krzywymi rozsyłu w formie edytowalnej do programu DIALUX,
i. oprawa musi posiadać układ zasilający z możliwością zaprogramowania zmian poboru mocy oraz strumienia świetlnego dla miń. 3 poziomów oświetlenia w wybranych odstępach czasowych,
j. oprawy powinny być wyposażone w układy zasilające przystosowane do pracy AC 230V/50Hz z zasilaczem wyposażonym w funkcję sterowania o interfejsie DALI,
k. układy zasilające powinny być skompensowane i mieć min. cos φ 0,95,
l. emitowana przez oprawy barwa światła (CCT) powinna mieścić się w przedziale 3800K –4200 K, a CRI ≥ 70,
m. oprawy LED muszą być wyposażone w wielosoczewkowy układ optyczny rozsyłu światłości zgodnie z PN EN -13201;2016,
n. panel ze źródłem światła LED powinien być wyposażony w czujnik temperatury połączony z zasilaczem zabezpieczający przed przegrzaniem panelu,
o. deklarowana trwałość źródeł światła LED wg PN EN 62717:2017 min. 100 000 godzin (w tym czasie wartość strumienia świetlnego nie mniejsza niż 80% strumienia początkowego),
p. temperatura pracy opraw min. -40 stopni : +40 stopni,
q. uchwyt montażowy powinien umożliwić montaż oprawy na wysięgniku lub bezpośrednio na słupie z regulacją położenia -15 :+15 stopni z krokiem nie większym niż 5 stopni,
r. gwarancja na oprawy powinna wynosić min. 7 lat,
s. oprawy powinny stanowić jednakowy model z możliwością wariantu różnych wymiarów w obrębie jednego modelu,
t. wielkość opraw, waga, powierzchnia boczna powinny być dopasowane do wytrzymałości i możliwości nośnych zastosowanych słupów.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262212-0 - Kopanie rowów
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnił postępowanie, ponieważ oferta z najniższą ceną, tj. 958568,66 zł brutto przewyższa kwotę 653546,31 zł brutto, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 958568,66 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1216307640 PLN
| 2021-12-29 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |