„Wykonanie otworu studziennego nr 3 oraz likwidacja studni nr 2 dla potrzeb ujęcia wód podziemnych wodociągu wiejskiego w m. Stachlew”

Gmina Łyszkowice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00209462
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00209462/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-02-19 14:40
Lokalizacja
Łyszkowice, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-82b2b975-c4f0-11ee-a84d-d63fc4d19e65
Identyfikator
8341775108
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Wiercenie studni wodnych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00209462 z dnia 2024-02-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Wykonanie otworu studziennego nr 3 oraz likwidacja studni nr 2 dla potrzeb ujęcia wód podziemnych wodociągu wiejskiego w m. Stachlew”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łyszkowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750148325

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Gminna 11

1.5.2.) Miejscowość: Łyszkowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 99-420

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki

1.5.7.) Numer telefonu: 46 8116170

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@lyszkowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.lyszkowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-82b2b975-c4f0-11ee-a84d-d63fc4d19e65

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Wykonanie otworu studziennego nr 3 oraz likwidacja studni nr 2 dla potrzeb ujęcia wód podziemnych wodociągu wiejskiego w m. Stachlew”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-82b2b975-c4f0-11ee-a84d-d63fc4d19e65

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00209462

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-02-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00083197/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Wykonanie otworu studziennego nr 3 oraz likwidacja studni nr 2 dla potrzeb ujęcia wód podziemnych wodociągu wiejskiego w m. Stachlew wraz z wykonaniem

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00105429

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RG.271.1.1.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie ujęcia wód podziemnych z utworów czwartorzędowych – otworu studziennego nr 3 systemem mechanicznym – udarowo oraz likwidacja istniejącej studni nr 2 dla potrzeb wodociągu wiejskiego w miejscowości STACHLEW, gm. Łyszkowice, pow. łowicki, woj. łódzkie., zgodnie z załączoną dokumentacją projektową:
Przedmiotem inwestycji jest wykonanie otworu studziennego nr 3, zgodnie z zakresem robót, przewidzianych projektem robót geologicznych, zatwierdzonym decyzją Starosty Łowickiego z dnia 05.07.2023r. znak: OS.6530.3.2023, a w szczególności wykonanie otworu studziennego, rozpoznawczego, do głębokości 39,0 m p.p. terenu, przy głębokości wiercenia 40,0 m p.p. terenu, systemem mechanicznym – udarowo, o następującej konstrukcji:
- rury obsadowe Ø 20” (508 mm) – do głębokości 12,0 m (usunięte po zafiltrowaniu),
- rury obsadowe Ø 18” (457 mm) – do głębokości 40,0 m (usunięte po zafiltrowaniu),
- filtr szczelinowy PVC, zabudowany w otworze studziennym na głębokości 39,50 m p.p. terenu o następującej konstrukcji:
• rura podfiltrowa ø 280 mm; l = 3,00 mb,
• część czynna ø 280 mm; l = 14,00 mb (części perfor. ok. 12,80 mb); szczelina 0,75 mm,
• rura nadfiltrowa l = 23,00 mb, w tym redukcja ø 280/315 mm, długości 0,50 mb.
Ponadto:
- wykonanie próbnego pompowania otworu studziennego nr 3, w tym pompowania oczyszczającego w wymiarze ok. 24h i pomiarowego w wymiarze ok. 24 h,
- wykonanie analizy fizyko-chemicznej i bakteriologicznej wody surowej,
- wykonanie dokumentacji geodezyjnej, w zakresie niezbędnym dla opracowania dokumentacji hydrogeologicznej powykonawczej.
- wykonanie dokumentacji hydrogeologicznej powykonawczej wraz z nadzorem hydrogeologicznym.

Wykonanie likwidacji istniejącej studni nr 2, zgodnie z zakresem robót, przewidzianych projektem robót geologicznych, zatwierdzonym decyzją Starosty Łowickiego z dnia 05.07.2023r. znak: OS.6530.4.2023, a w szczególności:
- usunięcie nasypu ziemnego zalegającego wokół obudowy studziennej,
- zdemontowanie płyty wierzchniej obudowy studziennej,
- zdemontowanie i zabezpieczenie zasilania energetycznego,
- zdemontowanie armatury zabudowanej wewnątrz obudowy studziennej oraz pompy głębinowej wraz z przewodem tłocznym ø 80 mm.
- usunięcie lub wyburzenie części nadziemnej obudowy – kręgów żelbetowych stanowiących konstrukcję obudowy studziennej.
- sprawdzić drożności otworu studziennego oraz jego aktualnej głębokości,
- zlikwidowanie otworu studziennego w sposób określony w projekcie robót geologicznych uwzględniający wykształcenie litologiczne nakładu pierwotnie ujętej warstwy wodonośnej.
- wykonanie dokumentacji geologicznej powykonawczej wraz z nadzorem hydrogeologicznym.
2. Szczegółowy zakres obowiązków Wykonawcy zawarty został we wzorze umowy stanowiącym załącznik Nr 2 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45262220-9 - Wiercenie studni wodnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
W dniu 16.02.2024 r. za pośrednictwem platformy e-Zamówienia (https://ezamowienia.gov.pl),
wpłynęło do Zamawiającego – Gminy Łyszkowice zapytanie dotyczące postępowania przetargowego o następującej treści: „Zwracamy sią z prośbą o załączenie decyzji /pozwolenia wodnoprawnego na likwidację urządzenia wodnego studni nr 2 przewidzianej do likwidacji. W opisie zamówienia obok prac terenowych jest opracowanie dok. hydrogeologicznej dla nowej studni nr 3 i opracowanie dok. geologicznej dla likwidowanej studni nr 2, nie ma mowy o operacie wodnoprawnym na likwidacje urządzenia wodnego studni nr 2. Niestety mamy wątpliwość, czy Państwo takowe posiadacie, jeżeli tak, to prosimy o jego załączenie do dokumentacji przetargowej. W przypadku braku takowego pozwolenia niestety zrobi się zamieszanie w terminach, ponieważ likwidację studni można wykonać dopiero po uzyskaniu pozwolenia wodnoprawnego na likwidację urządzenia wodnego (obudowa, armatura itd..), dlatego prosimy o uwzględnienie tego faktu. Obecnie czas na uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego to od 3 - 6 m-cy.”.
Zamawiający – Gmina Łyszkowice w dniu 19.02.2024 r. udzielił odpowiedzi o następującej treści: „Zamawiający nie posiada pozwolenia wodnoprawnego dla likwidowanej studni nr 2.”.
W związku z powyższym, że zmiany treści SWZ prowadziłyby do istotnej zmiany charakteru zamówienia w porównaniu z pierwotnie określonym, w szczególności prowadziłyby do znacznej zmiany zakresu zamówienia poprzez zawężenie zamówienia jedynie do wykonania otworu studziennego nr 3 bez likwidacja studni nr 2 dla potrzeb ujęcia wód podziemnych wodociągu wiejskiego w m. Stachlew, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia przed upływem terminu składania ofert, ponieważ wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.

Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z dyspozycją art. 256 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych – „Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.”.
2024-02-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane