Zakup kruszywa drogowego w celu wbudowania w drogi gminne na terenie Gminy Inowrocław w roku 2025

GMINA INOWROCŁAW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00163639
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00163639/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-03-26 12:57
Lokalizacja
Inowrocław, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4f1c0e04-a7e1-4a91-b1a4-b5528faef44d
Identyfikator
5562738848
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Żwir, piasek, kamień kruszony i kruszywa

Wykonawcy

1 przyznane

TRANSPOL LIDER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWAInowrocław, PL · lot 0
269 535 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00163639 z dnia 2025-03-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup kruszywa drogowego w celu wbudowania w drogi gminne na terenie Gminy Inowrocław w roku 2025

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA INOWROCŁAW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350754

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Królowej Jadwigi 43

1.5.2.) Miejscowość: Inowrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 88-100

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: 523555810

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminainowroclaw.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://gminainowroclaw.eu/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://www.platformazakupowa.pl/transakcja/1052173

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup kruszywa drogowego w celu wbudowania w drogi gminne na terenie Gminy Inowrocław w roku 2025

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4f1c0e04-a7e1-4a91-b1a4-b5528faef44d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00163639

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-03-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00044082/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Zakup kruszywa drogowego w celu wbudowania w drogi gminne na terenie Gminy Inowrocław w roku 2025

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00062966

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WI.271.1.3.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 222950,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dostawy polegającej na zakupie wraz z usługą dowozu kruszywa drogowego w celu wbudowania w drogi gminne na terenie Gminy Inowrocław
w roku 2025.

Zakres prac obejmuje:
Zakup wraz z załadunkiem oraz usługą dowozu na odległość do 30 km kruszywa drogowego w postaci kamienia wapiennego fakcji 0-31 mm w celu wbudowania w nawierzchnię dróg nieutwardzonych stanowiących własność lub administrowanych przez Gminę Inowrocław w szacowanej ilości do 3500 ton kruszywa.
Kruszywo nie może być zanieczyszczone w postaci: drutów, gwoździ mogących uszkodzić pojazdy poruszające się po drogach a także innych zanieczyszczeń (niesortowane kruszywo itp.) oraz nie może zawierać elementów szkodliwych dla środowiska (azbest, popioły, itp.). W przypadku ujawnienia w zawartości kruszywa takich zanieczyszczeń Zamawiający żądać będzie usunięcia tych zanieczyszczeń.

Dodatkowe informacje dotyczące wykonania przedmiotu zamówienia:
1) Szacowana ilość materiału objętego niniejszym postępowaniem wynosi do 3500 ton
z zastrzeżeniem, iż wielkość ta może ulec zmniejszeniu, co uzależnione jest od bieżącego zapotrzebowania Zamawiającego na realizację przedmiotu zamówienia.
2) Zamawiający zastrzega sobie prawo do zakupu mniejszej ilości materiału, w zależności od potrzeb Zamawiającego.
3) Zamawiający zakupywać będzie materiał będący przedmiotem zamówienia w miarę jego bieżących potrzeb na podstawie odrębnych zleceń przekazywanych Wykonawcy w formie pisemnej lub elektronicznej z określeniem zakresu ilościowego i terminu zakupu kruszywa.
4) Każdorazowo rozliczenie za zakup kruszywa odbywać się będzie za 1 tonę zakupionego materiału.
5) Zamawiający zastrzega sobie prawo realizowania przedmiotu umowy w ilościach uzależnionych od swoich rzeczywistych potrzeb, przy czym ilość, która zostanie zrealizowana, obejmuje co najmniej 80% wartości brutto niniejszej umowy określonej w §9 ust 1. Niepełna realizacja pozostałej części zamówienia ze strony Zamawiającego nie narusza postanowień niniejszej umowy i nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę wykonania umowy w pozostałej części ani też innych roszczeń finansowych.
6) W przypadku sprzedaży kruszywa drogowego wraz z usługą transportu, po stronie Wykonawcy leży załadunek, transport i rozładunek kruszywa na wskazanych przez Zamawiającego drogach na terenie Gminy Inowrocław.
7) Przedmiot umowy, o którym mowa w §1, dostarczany będzie sukcesywnie przez Wykonawcę
w trakcie trwania umowy na zlecenie Zamawiającego. Ilość tłucznia (nie mniejszą niż 20 Mg)
i miejsce dostawy każdorazowo określi Zamawiający w zleceniu - pocztą elektroniczną.
8) Wykonawca udostępni zamówioną partię kruszywa nie później niż w ciągu 2 dni roboczych od dnia otrzymania zlecenia.

Przedmiotem niniejszego postępowania jest dostawa w rozumieniu przepisów ustawy Pzp.

Jeżeli w SWZ oraz jakiejkolwiek innej dokumentacji przetargowej, Zamawiający wskazał parametry, znaki towarowe, źródło, pochodzenie wskazujące na określonego producenta, wskazania takie stanowią jedynie wzorzec techniczny i jakościowy lub funkcjonalny i nie oznacza to, że opisane urządzenia są jedynymi możliwymi do zaoferowania zamawiającemu. Wykonawca może zaoferować produkty równoważne. Produkt równoważny to taki, który będzie posiadał przynajmniej dla typowych, podstawowych i charakteryzujących dany produkt parametrów, cechy funkcjonalne i jakościowe nie gorsze od wskazanego wzorcowego produktu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 14210000-6 - Żwir, piasek, kamień kruszony i kruszywa

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 269535,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 370230,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 269535,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Transpol Lider Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5562762249

7.3.4) Miejscowość: Łojewo

7.3.5) Kod pocztowy: 88-101

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-03-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 269535,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-19
2025-03-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy