„Zagospodarowanie terenu na centrum sportowo-rekreacyjne w Bieńkowicach”

Gmina Krzyżanowice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00212523
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00212523/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-02-21 11:01
Lokalizacja
Krzyżanowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f3ada436-b523-11ee-a66a-5e0e9a75a9a0
Identyfikator
6391986361
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne gazoweRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty rozbiórkoweKonstrukcje z betonu zbrojonegoRoboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowychRoboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnychRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowychRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty muroweTynkowanieInstalowanie drzwi i okienKładzenie podłógRoboty malarskieWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00212523 z dnia 2024-02-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Zagospodarowanie terenu na centrum sportowo-rekreacyjne w Bieńkowicach”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Krzyżanowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258440

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Główna 5

1.5.2.) Miejscowość: Krzyżanowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-450

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.7.) Numer telefonu: (+48) 324194050

1.5.8.) Numer faksu: (+48) 324194234

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@krzyzanowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.krzyzanowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f3ada436-b523-11ee-a66a-5e0e9a75a9a0

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Zagospodarowanie terenu na centrum sportowo-rekreacyjne w Bieńkowicach”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f3ada436-b523-11ee-a66a-5e0e9a75a9a0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00212523

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-02-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00030707/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Zagospodarowanie terenu na centrum sportowo-rekreacyjne w Bieńkowicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00053524

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Gp-Zp.27101.1.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia publicznego jest wykonanie robót i czynności związanych z realizacją zadania pn.: „Zagospodarowanie terenu na centrum sportowo-rekreacyjne w Bieńkowicach”, obejmujące budowę budynku zaplecza sportowego wraz z zagospodarowaniem terenu wokół, w tym wykonanie wszystkich prac opisanych w dokumentacji: projektach, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót oraz w przedmiarach robót, jakie z technicznego punktu widzenia są konieczne do prawidłowego wykonania i oddania do użytkowania przedmiotowego zadania. Dokumenty opisujące zakres i sposób wykonania zadania stanowią zał. nr 8-9 do SWZ.
1) Lokalizacja: Bieńkowice, ul. Raciborska, działki nr: 99/1, 99/4.
2) Zakres zadania obejmuje m.in.:
 roboty rozbiórkowe istniejącej nawierzchni i ogrodzenia,
 roboty ziemne w zakresie niwelacji terenu,
 budowę budynku zaplecza sportowego,
 wykonanie odcinków instalacji zewnętrznych (kanalizacji sanitarnej, deszczowej i oświetlenia zewnętrznego),
 wykonanie instalacji wewnętrznych w budynku (instalacji wod.-kan., c.o., elektrycznej, niskoprądowej, wentylacji, instalacji gazowej),
 wykonanie powierzchni utwardzonych,
 wykonanie przyłącza gazu.
3) Na budynek zaplecza sportowego składa się zaplecze szatniowe dla zawodników oraz zaplecze dla kibiców, w tym:
 szatnie i łaźnie dla zawodników dla 2 drużyn piłkarskich dostępne bezpośrednio z zewnątrz,
 zaplecze sanitarne dla kibiców – WC męski, damski i dla osób NN dostępne z zewnątrz,
 magazyn sprzętu sportowego,
 pomieszczenie dla sędziów, trenerów z zapleczem sanitarnym,
 kiosk/bufet z zapleczem dla okolicznościowej małej gastronomii,
 składzik porządkowy,
 wejście główne z holem wejściowym.
Powstanie budynek jednokondygnacyjny, parterowy niepodpiwniczony. W budynku będą instalacje: wodno-kanalizacyjna, wentylację grawitacyjną i mechaniczną, elektryczną, niskoprądową, instalację CO oraz gazową na gaz ziemny.
Powierzchnia użytkowa budynku to 174.63 m2. Całkowita powierzchnia zabudowy 218,10 m2. Budynek będzie posiadał ściany murowane z bloczków betonu komórkowego lub pustaków wzmocnionych rdzeniami żelbetowymi. Stropodach będzie o konstrukcji żelbetowej. Posadowiony na ławach i ścianach fundamentowych.
4) W ramach zagospodarowania terenu będą wykonane drogi i place, urządzenia techniczne, bezodpływowy zbiornik wybieralny, przyłącza kanalizacji deszczowej, instalacje zewnętrzne: kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej, oświetlenie terenu oraz zagospodarowanie zielenią parkową.
5) Wykonawca dokona wytyczenia geodezyjnego oraz wykona geodezyjną inwentaryzację powykonawczą.
6) Wykonawca opracuje instrukcję bezpieczeństwa pożarowego zgodnie z §7 ust. 1 Rozporządzenia Ministra spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów.
7) W zakresie wykonania zadania Wykonawca winien wykonać wszystkie inne roboty i czynności niezbędne do prawidłowego zrealizowania i użytkowania powierzonego mu zadania, wynikające z dokumentów opisujących przedmiot zamówienia, projektów, uzgodnień i pozwoleń lub obowiązujących przepisów prawa polskiego oraz zgodnie ze sztuką budowlaną. Wykonawca wykona wszystkie czynności związane z przestrzeganiem zasad BHP i utrzymania porządku na terenie budowy oraz bezpieczeństwa (czynności z BHP i BRD); wykona wszystkie niezbędne pomiary kontrolne związane z prawidłowością prowadzonych robót; dokona wszelkich uzgodnień branżowych, konsultacji, nadzorów; wykona czynności związane ze składowaniem i utylizacją odpadów, a także wszystkie inne czynności niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy, które wynikną w trakcie jego realizacji oraz oddania zadania do użytkowania.
8) Prace należy prowadzić zgodnie z uzgodnieniami branżowymi. Wszelkie koszty i opłaty związane z wykonaniem wszystkich czynności niezbędnych do prawidłowego wykonania zadania Wykonawca winien uwzględnić w swojej ofercie.
9) Wszystkie materiały budowlane oraz kolorystykę poszczególnych elementów przed ich zastosowaniem należy uzgodnić z Zamawiającym, a przed wbudowaniem materiałów przedłożyć ich wzory oraz karty techniczne użytych materiałów, atesty, certyfikaty i pozostałe dokumenty inspektorowi nadzoru, potwierdzając zgodność parametrów technicznych z projektem budowlano-wykonawczym. Materiały te zostaną zabudowane po uzyskaniu akceptacji Zamawiającego.
10) Materiały i urządzenia użyte do wykonania przedmiotu umowy powinny odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2023r. poz. 682), ustawie z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (t.j. Dz. U. z 2021r. poz. 1213) oraz wymogom specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót i SWZ.
11) Wykonawca dokona zgłoszeń inspektorom nadzoru oraz właściwym służbom, robót wymagających wykonania pomiarów lub oceny stanu technicznego dokonując w konsekwencji wszystkich odbiorów technicznych jeżeli takie będą konieczne do przeprowadzenia odbioru końcowego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych

45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45262520-2 - Roboty murowe

45410000-4 - Tynkowanie

45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien

45432110-8 - Kładzenie podłóg

45442100-8 - Roboty malarskie

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Przed otwarciem ofert Zamawiający na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy PZP poinformował na stronie internetowej prowadzonego postępowania, iż na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę: 2.600.000,00 zł brutto.

Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

W związku z powyższym, zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy PZP, „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: 3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
2024-02-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane