Prace remontowe i konserwatorskie muru Ogrodu Oranżeryjnego na terenie Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie – III etap – strona wschodnia i południowo-wschodnia
Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00212688
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00212688/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-02-21 11:44
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e01e2f37-b472-11ee-b628-1a85378e6c0a
- Identyfikator
- 7010794896
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00212688 z dnia 2024-02-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Prace remontowe i konserwatorskie muru Ogrodu Oranżeryjnego na terenie Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie – III etap – strona wschodnia i południowo-wschodnia
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 369111140
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Agrykola 1
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-460
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: (+48 22) 50 60 24
1.5.8.) Numer faksu: (+48 22) 50 60 174
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@lazienki-krolewskie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/bip
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://lazienki-krolewskie.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Prace remontowe i konserwatorskie muru Ogrodu Oranżeryjnego na terenie Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie – III etap – strona wschodnia i południowo-wschodnia2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e01e2f37-b472-11ee-b628-1a85378e6c0a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00212688
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-02-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00018214/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Prace remontowe i konserwatorskie muru Ogrodu Oranżeryjnego na terenie Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie – III etap – strona wschodnia i południowo-wschodnia
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00042337
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 1/2024/PZP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1612947,83 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są prace remontowe i konserwatorskie muru Ogrodu Oranżeryjnego – III etap – obejmujące części ogrodu od strony wschodniej wraz z izolacją komory technicznej i elewacjami przyległego budynku toalety oraz od strony południowo-wschodniej wraz z rzeźbami kamiennymi (od wazy do lwa, wraz z konserwacją tych elementów) oraz elementów do niego dochodzących (wschodnia strona „mostka” w strefie wejściowej), w tym specjalistyczne, kompleksowe zabezpieczenie istniejącej zieleni i krzewów; wykonanie zabezpieczeń gruntu istniejącego przed zanieczyszczeniem materiałami budowlanymi; skucie istniejących tynków
na całej powierzchni w celu oceny stanu murów oraz ułatwienia procesu odprowadzania wilgoci (mur oporowy ogrodu); wykonanie kompleksowych badań wilgotnościowych zgodnie z opisanym w OPZ programem; wykonanie kompleksowych zabiegów biobójczych; renowacja, wzmacnianie strukturalne, rekonstrukcja, szpałdowanie, ewentualne zszywanie klamrami murów ceglanych; zdjęcie nakryw kamiennych i elementów rzeźbiarskich – konserwacja i hydrofobizacja nakryw; wymiana 1 warstwy cegły na całej powierzchni korony murów oporowych oraz wykonanie warstwy spadkowej a następnie wykonanie izolacji wodoszczelnych pod nakrywami poprzez wprowadzenie blachy ołowianej (technologia historyczna) z kapinosem od wewnątrz i od zewnątrz; ponowne ułożenie nakryw z odpowiednio ustawionymi spadkami; odtworzenie fug z masy trwale plastycznej na łączeniach płyt z piaskowca; wykonanie izolacji pionowych murów oporowych w strefie cokołowej z połączeniem z istniejącymi izolacjami pionowymi części podziemnej murów; wykonanie przepony poziomej w poziomie gruntu w technologii iniekcji ciśnieniowej np. żelem akrylowym; odtworzenie tynków w technologii tynku kompresowego; poprawa estetyki odpływu wody od strony południowej. Ponadto przedmiotem zamówienia objęta jest konserwacja elewacji toalety przylegających do muru ogrodu od strony wschodniej oraz wykonanie dodatkowych izolacji komory technicznej Starej Oranżerii zgodnie z opisem zawartym w OPZ. Prace mają na celu poprawę stanu technicznego i estetyki obiektu, w związku z jego postępującą destrukcją i mają charakter pilny.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia stanowiący Załącznik nr 9 do SWZ oraz Dokumentacja techniczna, stanowiąca Załączniki nr 9a – 9d do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane
45453100-8 - Roboty renowacyjne
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45410000-4 - Tynkowanie
45320000-6 - Roboty izolacyjne
92522200-8 - Usługi ochrony budynków historycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1635900 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1873290 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1635900 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZKR sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5213351022
7.3.3) Ulica: Poznańska 354 lok. 13
7.3.4) Miejscowość: Ożarów Mazowiecki
7.3.5) Kod pocztowy: 05-850
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-02-21
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1635900 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2024-04-01 do 2024-09-308.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-02-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |