Przebudowa ulicy Szpitalnej w Resku

Zarząd Dróg Powiatowych

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00218110
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00218110/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-02-26 09:40
Lokalizacja
Łobez, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d0d07f30-c667-11ee-bbfa-e29e26ebc6e1
Identyfikator
2530104375
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00218110 z dnia 2024-02-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ulicy Szpitalnej w Resku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 812429660

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Niepodległości 35

1.5.2.) Miejscowość: Łobez

1.5.3.) Kod pocztowy: 73-150

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki

1.5.7.) Numer telefonu: 913974066

1.5.8.) Numer faksu: 913974066

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zdp@powiatlobeski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://zdp.lobez.ibip.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d0d07f30-c667-11ee-bbfa-e29e26ebc6e1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa ulicy Szpitalnej w Resku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d0d07f30-c667-11ee-bbfa-e29e26ebc6e1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00218110

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-02-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00016095/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa ulicy Szpitalnej w Resku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00097847

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SZ.261.06.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Celem inwestycji zlokalizowanej na dz. nr. 309/3, 320/2, 347/2, 347/3, 360/1, obręb Resko jest przebudowa drogi – ulicy Szpitalnej w Resku – obejmująca Etap I od km 0 + 040,00 do km 0 + 955,00 w ramach zadania pn. „Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 4314Z Resko - Radowo - Węgorzyno - Brzeźniak na odcinku od km 0 + 000 do km ok. 3 + 500”.

Zakres opracowania obejmuje przebudowę istniejącej zniszczonej drogi powiatowej posiadającej nawierzchnię bitumiczną. Przewiduje się wykonanie bitumicznej nawierzchni jezdni, skrzyżowań oraz zjazdów w km 0+309.15 oraz 0+929.60 drogi powiatowej. Nawierzchnia pozostałych zjazdów, chodników, ścieżki rowerowej, ciągów pieszorowerowych, opasek wykonana zostanie z kostki brukowej betonowej niefazowanej grub.8 cm. Nawierzchnia poszerzenia na łuku skrzyżowania w km 0+213.75 ul. Polna wykonana zostanie z kostki granitowej szarej łupanej 17/19 cm. Nawierzchnie zatoki autobusowej przewiduje się wykonać z kostki kamiennej rozbiórkowej grub. 17/19 cm. Okolice wpustów deszczowych wysuniętych poza jednię zabezpieczono poprzez wykonanie nawierzchni z kostki kamiennej granitowej łupanej 8/11 cm. W związku z koniecznością wykonania kanalizacji deszczowej w ciągu drogi powiatowej przewidziano odtworzenie istniejącej zniszczonej bitumicznej nawierzchni drogi powiatowej.
Jezdnie projektowanej drogi przewidziano szerokości 6.00-7.00 m ograniczoną obustronnie krawężnikami. Wzdłuż drogi zaprojektowano chodniki szerokości min.2.00 m, ścieżkę rowerową dwukierunkową szerokości 2.00 m , ciąg pieszo-rowerowy szerokości 3.00 m, opaskę szerokości 0.70 m oraz zatokę autobusową szerokości 3.00 m. W ramach całej inwestycji przewiduje się także wymianę istniejących zniszczonych krawężników, obrzeży, regulację pionową zaworów i studni wodociągowych, regulację pionową zaworów i studni gazowych, odtworzenie nawierzchni drogi powiatowej po wykonaniu robót kanalizacyjnych, przebudowę rowu przydrożnego poprzez jego zabudowę, wykonanie drenażu, ustawienie drogowych barier ochronnych oraz balustrad, przestawienie i wykonanie ogrodzeń, wycinkę kolidujących z inwestycją drzew i krzewów.
W ramach inwestycji planuje się podjęcie robót związanych z utrzymywaniem urządzenia wodnego tj. przepustu w km 0+395 w celu zachowania jego funkcji i zgodnie z art. 17 pkt 4 ustawy Prawo wodne na prace te nie jest wymagane uzyskanie zgody wodnoprawnej.
W ramach oddzielnych opracowań branżowych przewiduje się przebudowę systemu oświetlenia ulicznego, elektroenergetycznej sieci nN, SN budowę kanalizacji deszczowej z odprowadzeniem wód opadowych do istniejącego systemu kanalizacji deszczowej, usunięcie kolizji z istniejącymi sieciami, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego. W wyniku realizacji inwestycji nastąpi polepszenie warunków bezpieczeństwa oraz komfortu ruchu.
W projekcie przyjęto średnią grubość usunięcia humusu wynoszącą 30cm.

Kolejność realizacji obiektów:
- roboty rozbiórkowe
- usunięcie drzew i krzewów do 28 lutego jeżeli na drzewach znajdować się będą gniazda ptaków,
- usunięcie humusu
- rozbiórki istniejącego oznakowania pionowego
- rozbiórki istniejącej nawierzchni jezdni
- rozbiórka istniejących zjazdów
- rozbiórka istniejących chodników
- rozbiórka istniejących krawężników
- rozbiórka istniejących obrzeży
- rozbiórka istniejących elementów oświetlenia
- rozbiórka istniejących słupów elektroenergetycznych
- rozbiórka istniejących elementów odwodnienia
· roboty ziemne w zakresie wykopów i nasypów
· wykonanie projektowanych elementów odwodnienia
· wykonanie projektowanych elementów oświetlenia oraz sieci elektroenergetycznej nN, SN
· wykonanie projektowanych elementów kanalizacji deszczowej
· usunięcie kolizji z istniejącymi sieciami
· korekta pionowa zaworów i studni kolidujących z inwestycją
· roboty związane z utrzymywaniem urządzenia wodnego tj. przepustu w km 0+395
· ułożenie krawężników i obrzeży
· wykonanie konstrukcji projektowanej jezdni
· wykonanie konstrukcji chodników
· wykonanie konstrukcji zjazdów
· wykonanie konstrukcji nawierzchni poszerzenia jezdni
· wykonanie konstrukcji ścieżki rowerowej, ciągów pieszo-rowerowych, opasek
· wykonanie konstrukcji zatoki autobusowej
· wykonanie oznakowania pionowego i poziomego
· ustawienie drogowych barier ochronnych oraz balustrad,
· przestawienie i wykonanie ogrodzeń, obsianie trawą poboczy i skarp.

Istniejący stan zagospodarowania terenu
Planowana inwestycja znajduje się w miejscowości Resko na dz. nr 309/3, 320/2, 347/2, 347/3, 360/1, obręb Resko. W chwili obecnej obszar wchodzący w zakres opracowania stanowi zdewastowaną drogę powiatową o nawierzchni bitumicznej. Jezdnia posiada załamania w profilu podłużnym i poprzecznym oraz częściowo pozałamywane krawędzie. Szerokość jezdni istniejącej drogi powiatowej wynosi od 6.0 do 7.0 m. W stanie istniejącym wzdłuż jezdni znajdują się chodniki wykonane z betonowej kostki brukowej, betonowych płyt chodnikowych oraz trylinki. Wzdłuż drogi zlokalizowane są istniejące zjazdy wykonane z betonowej kostki brukowej, trylinki, kostki kamiennej oraz kruszywa. W rejonie korony drogi zlokalizowane są pojedyncze drzewa i krzewy. Pobocza i skarpy porośnięte są roślinnością samosiewną oraz mieszankami traw. Odwodnienie analizowanej drogi odbywa się powierzchniowo bezpośrednio w przyległy teren oraz poprzez nieliczne wpusty deszczowe do istniejącego systemu kanalizacji deszczowej. W miejscu analizowanej drogi stwierdzono występowanie istniejących podziemnych elementy uzbrojenia terenu.

Na obszarze planowej inwestycji na odcinku objętym niniejszym opracowaniem występują następujące urządzenia obce:
- sieć elektroenergetyczna
- sieć wodociągowa
- sieć teletechniczna
- sieć gazowa
- sieć kanalizacji deszczowej
- sieć kanalizacji sanitarnej

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, Zamawiający unieważnia postepowanie, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 5.427.294,15 zł brutto.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8487000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9836581,83 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2024-02-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane