Remont części tynków zewnętrznych i wewnętrznych - Kaplica i baszta zamkowa w Gostyninie
Gmina Miasta Gostynina
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00219260
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00219260/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-02-26 13:39
- Lokalizacja
- Gostynin, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-47475f82-a55f-11ee-948d-82b0c04ef850
- Identyfikator
- 9710664961
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00219260 z dnia 2024-02-26 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont części tynków zewnętrznych i wewnętrznych - Kaplica i baszta zamkowa w Gostyninie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Gostynina
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 611015431
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 26
1.5.2.) Miejscowość: Gostynin
1.5.3.) Kod pocztowy: 09-500
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL923 - Płocki
1.5.7.) Numer telefonu: +48 24 236 07 37
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@gostynin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.gostynin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gostynin.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont części tynków zewnętrznych i wewnętrznych - Kaplica i baszta zamkowa w Gostyninie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-47475f82-a55f-11ee-948d-82b0c04ef850
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00219260
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-02-26
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00045317/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Remont częśc tynków zewnętrznych i wewnętrznych - Kaplica i Baszta Zamkowa w Gostyninie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00575426
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.12.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Opis inwestycji: Zakres planowanych do wykonania prac obejmuje:
1.Remont elewacji zachodniej budynku baszty – roboty rozbiórkowe
2. Wykonanie tynków renowacyjnych na elewacji zachodniej baszty
3. Remont elewacji południowej zamku (budynek I)
4. Remont holu wejściowego do zamku (budynek I)
Wykonanie niezbędnych prac renowacyjnych pozwoli zachować wszystkie funkcje, które obecnie pełni gostyniński zamek a dodatkowo uatrakcyjni odbiór formy architektonicznej budynku przez co zostanie rozszerzona jego funkcja historyczno-edukacyjna. Gostyniński zamek to obiekt ogólnodostępny. Zamek Gostyniński posiada wyjątkową wartość historyczną i artystyczną, wpisany jest do rejestru zabytków pod numerem 419/62. Jest to miejsce szczególnie ważne i wyjątkowe z wielu powodów. Poza walorami turystycznymi, które nasuwają się na pierwszym planie, Zamek jest jednym z najważniejszych symboli Gostynina. To miejsce kultury, tętniące życiem, w którym organizowane są różnego rodzaju wydarzenia patriotyczne, historyczne, muzyczne, artystyczne, koncerty, spektakle teatralne oraz szereg wydarzeń rozwijających i zaspokajających potrzeby kulturalne mieszkańców oraz upowszechniających i promujących lokalną aktywność artystyczną. W Zamku - w sąsiedztwie zabytkowej kaplicy z basztą - mieści się hotel wraz z zapleczem kuchennych, punkt informacji turystycznej, sala bankietowa. Zamek pełni ponadto funkcję edukacyjną – po terenie zamku są oprowadzane wycieczki z przewodnikiem, który przybliża zwiedzającym historię tego miejsca oraz Gostynina. Niestety wymaga on niezwłocznego przeprowadzenia prac konserwatorskich. Budynek I (kaplica i baszta): Na elewacjach widoczne są uszkodzenia w postaci złuszczania powłok malarskich, zarysowań, kruszenia się i odpadania tynków. Warstwy wykończeniowe elewacji zew. i wew. kaplicy wykazują lokalne zużycie, wymagają remontu. Gzymsy wymagają reprofilacji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 227549,96 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 294305,83 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 227549,96 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRESMAX Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7010508761
7.3.3) Ulica: Adama Mickiewicza 37/58
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 01-625
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-02-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 227549,96 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-06-30| 2024-02-26 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |