„ROZBUDOWA DROGI GMINNEJ O NUMERZE 104458E RELACJI GRODZISKO -GUSIN- STAWISZYN I PRZEBUDOWA DROGI W MIEJSCOWOŚCI KRASKI”
GMINA ŚWINICE WARCKIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00228658
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00228658/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-03-04 07:56
- Lokalizacja
- Świnice Warckie, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7c0128ac-b600-11ee-b628-1a85378e6c0a
- Identyfikator
- 7752407015
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00228658 z dnia 2024-03-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„ROZBUDOWA DROGI GMINNEJ O NUMERZE 104458E RELACJI GRODZISKO -GUSIN- STAWISZYN I PRZEBUDOWA DROGI W MIEJSCOWOŚCI KRASKI”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŚWINICE WARCKIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 311019533
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Szkolna 1
1.5.2.) Miejscowość: Świnice Warckie
1.5.3.) Kod pocztowy: 99-140
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki
1.5.7.) Numer telefonu: 632881021
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@swinicewarckie.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.swinice.akcessnet.net
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://sidaspzp.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„ROZBUDOWA DROGI GMINNEJ O NUMERZE 104458E RELACJI GRODZISKO -GUSIN- STAWISZYN I PRZEBUDOWA DROGI W MIEJSCOWOŚCI KRASKI”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7c0128ac-b600-11ee-b628-1a85378e6c0a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00228658
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-03-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00024492/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Przebudowa dróg gminnych o numerze 104458E relacji Grodzisko-Gusin-Stawiszyn i drogi wewnętrznej w miejscowości Kraski
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00049721
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IK-ZP.271.1.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest „ROZBUDOWA DROGI GMINNEJ O NUMERZE 104458E RELACJI GRODZISKO-GUSIN-STAWISZYN I PRZEBUDOWA DROGI W MIEJSCOWOŚCI KRASKI”
Po pierwsze:
1. Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest Rozbudowa drogi gminnej nr 104458E relacji Grodzisko – Gusin - Stawiszyn. Początek opracowania w skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 2544E a zakończenie w nawiązaniu do istniejącej nawierzchni bitumicznej na dz. nr ewid. 69 obręb Gusin.
2. Istniejący stan zagospodarowania działki lub terenu (w tym informacja
o obiektach przeznaczonych do rozbiórki).
W stanie istniejącym w granicach działki stanowiącej pas drogowy istnieje jezdnia o nawierzchni ziemnej. Istniejące w pasie drogowym przepusty pod koroną drogi przewidziane do rozbiórki. Budowa nowych obiektów inżynierskich wg odrębnego opracowania. Miejscowo wzdłuż drogi lub pod jej koroną przebiegają sieci uzbrojenia terenu – wodociąg, linia teletechniczna. Na trasie projektowanego układu drogowego poza przebudowywanymi przepustami nie występują obiekty przewidziane do rozbiórki. Jedynie fragment kabla teletechnicznego w działce nr 73 obręb Gusin do odkopania i przełożenia poza obręb jezdni.
3. Projektowane zagospodarowanie działki lub terenu.
Projekt przewiduje wykonanie nawierzchni drogi o jednym pasie ruchu w obu kierunkach szer. 3,5 m - do 5,5 m przy poszerzeniach na łukach do wymaganych wartości Po obu stronach jezdni pobocza z kruszywa łamanego szerokości 1,0 m. Projekt przewiduje:
• remont istniejących przepustów,
• roboty ziemne związane w wykopami pod warstwy konstrukcyjne,
• wykonanie warstw konstrukcyjnych podbudowy,
• wykonanie nawierzchni bitumicznej - warstwy wiążącej i ścieralnej szerokości
3,5m – 5,5m,
• wykonanie zjazdów indywidualnych bitumicznych zgodnie z PZT,
• wykonanie poboczy z kruszyw szer. 1,0m,
a) urządzenia budowlane związane z obiektami budowlanymi
Nie występują
b) sposób odprowadzenia wód deszczowych i roztopowych
Odwodnienie powierzchniowe w granicach pasa drogowego.
c) układ komunikacyjny, powiązanie z innymi drogami publicznymi
Początek opracowania w skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 2544E a zakończenie w nawiązaniu do istniejącej nawierzchni bitumicznej na dz. nr ewid. 73 obręb Gusin.
d) parametry techniczne
• prędkość projektowa: 30 km/h
• szerokość jezdni: 3,5 m – 5,5 m,
• szerokość poboczy: 1,0 m,
• spadek poprzeczny jezdni: jednostronny, daszkowy zgodnie z PZT
• spadek poprzeczny poboczy: jednostronny 6%,
4. Zestawienie poszczególnych elementów zagospodarowania terenu.
• powierzchnia bitumiczna – jezdnia + zjazdy: ok. 4 400m2,
• powierzchnia poboczy z kruszywa łamanego: ok. 2 100m2
5. Rodzaj i kategoria obiektu budowlanego
Rodzaj obiektu budowlanego: obiekt liniowy – droga
Kategoria obiektu budowlanego: XXV
6. Zamierzony sposób użytkowania
Jak w stanie istniejącym. Bez zmian – połączenie komunikacyjne drogi powiatowej z drogami
gminnymi, dojazd do pól i istniejących posesji.
7. Układ przestrzenny oraz forma architektoniczna obiektu
Bez zmian. Przebieg drogi gminnej po istniejącym śladzie z wymaganymi poszerzeniami.
8. Charakterystyczne parametry obiektu
Droga gminna:
• długość projektowanego odcinka: 1048mb,
• prędkość projektowa: 30km/h
• szerokość jezdni: 3,5m – 5,5m,
• szerokość poboczy: 1,0m,
• spadek poprzeczny jezdni: daszkowy 2%, jednostronny 2%-7%,
• spadek poprzeczny poboczy: jednostronny 6%.
9. Konstrukcja poszczególnych elementów zagospodarowania terenu:
JEZDNIA I ZJAZDY (KR2):
warstwa ścieralna z AC 11 S 50/70 gr. 4cm,
warstwa wiążąca z AC 16 W 50/70 gr. 7cm,
podbudowa z kruszywa łamanego stab. mechanicznie gr. 15cm,
warstwa podbudowy z mieszanki związanej spoiwem hydraulicznym C8/10
gr. 20cm,
warstwa odsączająca z piasku gr. 20cm,
POBOCZE:
Kruszywo łamane stab. mech. 5/16mm gr. 15cm
10. Opinia geotechniczna oraz informacja o sposobie posadowienia obiektu budowlanego
Obiekt w I kategorii geotechnicznej.
Podłoże gruntowe terenu badań do głębokości 3,0 m p.p.t., charakteryzują proste
warunki gruntowo-wodne. Nawiercone grunty należą do dwóch serii litologicznogenetycznych
i charakteryzują się korzystnymi parametrami geotechnicznymi i będą stanowić dobre podłoże budowlane. Warstwa nasypów niekontrolowanych należy do gruntów nienośnych i nie może stanowić bezpośredniego podłoża budowlanego. Należy je usunąć z obrębu projektowanej inwestycji.
11. Parametry techniczne obiektu budowlanego charakteryzujące wpływ obiektu
budowlanego na środowisko i jego wykorzystywanie oraz na zdrowie ludzi i obiekty sąsiednie Zamierzenie budowlane nie stwarza zagrożeń dla środowiska, higieny i zdrowia użytkowników projektowanych obiektów budowlanych i ich otoczenia.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera projekt budowlany, specyfikacja wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiary robót stanowiące załączniki do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia zwanej dalej SWZ.
Załącznik nr 8a do SWZ Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych
Załącznik nr 9a do SWZ Przedmiar robót
Załącznik nr 10a do SWZ Projekt budowlany
Po drugie:
1. Przedmiotem zamierzenia budowlanego jest przebudowa drogi w miejscowości Kraski na
działkach ewid. 215 i 194/2 w obrębie Kraski w granicach działek oznaczonych w Ewidencji Gruntów i Budynków symbolem „dr” i będących własnością Inwestora. Początek opracowania na granicy powiatu poddębickiego i łęczyckiego, koniec w nawiązaniu do drogi gminnej nr 104456E Kraski – Stemplew – gr. gminy Wartkowice (Grabiszew). Droga wewnętrzna z drogą gminną będzie skomunikowana za pomocą zjazdu. Nawierzchnia drogi 104456E bitumiczna.
2. Istniejący stan zagospodarowania działki lub terenu (w tym informacja o obiektach przeznaczonych do rozbiórki).
Działki będące przedmiotem inwestycji – pas drogowy - szerokości 6m. W stanie istniejącym w granicach działki stanowiącej pas drogowy istnieje jezdnia o nawierzchni ziemnej. W obrębie opracowania nie występuje zadrzewienie. Na trasie projektowanego układu drogowego nie występują obiekty przewidziane do rozbiórki.
3. Projektowane zagospodarowanie działki lub terenu lub terenu.
Projekt przewiduje wykonanie jezdni szerokości 3,5m o nawierzchni bitumicznej oraz obustronnych poboczy z kruszyw szerokości 2*0,75m.
Projekt przewiduje:
• roboty ziemne związane w wykopami pod warstwy konstrukcyjne,
• wykonanie warstw konstrukcyjnych podbudowy,
• wykonanie nawierzchni bitumicznej - warstwy wiążącej i ścieralnej szerokości 3,5m,
• wykonanie zjazdów indywidualnych bitumicznych szer. 3,5m wskazane na PZT,
• wykonanie poboczy z kruszyw szer. 0,75m.
a) urządzenia budowlane związane z obiektami budowlanymi
Nie występują
b) sposób odprowadzenia wód deszczowych i roztopowych
Nie zmienia się istniejącego odwodnienia. Odwodnienie powierzchniowe.
c) układ komunikacyjny, powiązanie z innymi drogami publicznymi
Projektowany układ drogowy przebiega w granicach działek Inwestora śladem istniejącej drogi gminnej wewnętrznej. Droga rozpoczyna swój bieg na granicy powiatów poddębickiego i łęczyckiego (PT) a kończy w punkcie KT - - w drodze gminnej nr 104456E.
d) parametry techniczne
• prędkość projektowa: 30km/h
• szerokość pasa drogowego: ok. 6m,
• szerokość jezdni: 3,5m,
• szerokość poboczy: 0,75m,
• spadek poprzeczny jezdni: daszkowy 2%,
• spadek poprzeczny poboczy: jednostronny 6%
4. Zestawienie poszczególnych elementów zagospodarowania terenu.
• powierzchnia bitumiczna – jezdnia + zjazdy: ok. 930m2,
• powierzchnia poboczy z kruszywa łamanego: ok. 281m2.
5. Inne informacje i dane.
5.1 Informacja o rodzaju ograniczeń w zabudowie i zagospodarowaniu terenu (wynikających z prawa miejscowego lub decyzji celu publicznego)
Nie występują.
5.2 Informacja o wpisie do rejestru zabytków lub gminnej ewidencji zabytków lub położeniu inwestycji na obszarze objętym ochroną konserwatorską.
Teren inwestycji nie jest wpisany do rejestru zabytków i nie podlega ochronie konserwatorskiej.
5.3 Informacje określające wpływ eksploatacji górniczej na działkę lub teren zamierzenia budowlanego.
Teren robót budowlanych nie znajduje się na obszarze eksploatacji górniczej.
5.4 Informacje o charakterze, cechach istniejących i przewidywanych zagrożeń dla środowiska oraz higieny i zdrowia użytkowników projektowanych obiektów budowlanych i ich otoczenia w zakresie zgodnym z przepisami odrębnymi.
Zamierzenie budowlane nie stwarza zagrożeń dla środowiska, higieny i zdrowia użytkowników projektowanych obiektów budowlanych i ich otoczenia. Dla inwestycji nie jest wymagana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach realizacji przedsięwzięcia.
JEZDNIA I ZJAZDY (KR2):
warstwa ścieralna z AC 11 S 50/70 gr. 4cm,
warstwa wiążąca z AC 16 W 50/70 gr. 7cm,
warstwa podbudowy z mieszanki związanej spoiwem hydraulicznym C8/10
gr. 20cm,
Istniejące podłoże po profilowaniu.
POBOCZE:
Kruszywo łamane stab. mech. 5/16mm gr. 15cm
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera projekt budowlany, specyfikacja wykonania i odbioru robót budowlanych, przedmiary robót stanowiące załączniki do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia zwanej dalej SWZ.
Załącznik nr 8b do SWZ Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych
Załącznik nr 9b do SWZ Przedmiar robót
Załącznik nr 10b do SWZ Projekt budowlany
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2129623,72 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2784720,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2129623,72 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:
zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Handlowo-Usługowa Wiesława Łuczak i Jan Łuczak s.c.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6681386267
7.3.3) Ulica: Łęczycka 2
7.3.4) Miejscowość: Uniejów
7.3.5) Kod pocztowy: 99-210
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-02-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2129623,72 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-03-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |