Budowa obwodnicy Międzyrzecza – etap I

Gmina Międzyrzecz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00229882
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00229882/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-03-04 13:35
Lokalizacja
Międzyrzecz, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-36dd169f-b6c7-11ee-b7da-22bd761ba7f3
Identyfikator
5960006553
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00229882 z dnia 2024-03-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa obwodnicy Międzyrzecza – etap I

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Międzyrzecz

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 210966846

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Międzyrzecz

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-300

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@miedzyrzecz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.miedzyrzecz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-zp.miedzyrzecz.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa obwodnicy Międzyrzecza – etap I

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-36dd169f-b6c7-11ee-b7da-22bd761ba7f3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00229882

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-03-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00042683/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa wschodniej obwodnicy Międzyrzecza

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00053651

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WRG.271.1.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 5193450,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest budowa grogi gminnej w ramach zadania inwestorskiego o nazwie „Budowa obwodnicy Międzyrzecza – I etap”. Długość drogi gminnej przewidzianej do realizacji wynosi 775,76 m. W ramach zadania należy wykonać nowy odcinek drogi wraz z odcinkiem ścieżki rowerowej oraz chodnika dla pieszych wzdłuż drogi. Ponadto przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie m.in. zjazdów, budowę kanalizacji deszczowej dla odwodnienia odcinka drogi, budowę przepustów, usunięcia kolizji z napowietrzna linią energetyczną, wykonanie stałej organizacji ruchu (oznakowanie pionowe i poziome) oraz linię oświetlenia ulicznego. Planuje się również budowę skrzyżowania m.in. z drogą publiczną: drogą wojewódzką nr 137.
2. Parametry drogi:
- kategoria drogi – gminna
- klasa drogi – G,
- prędkość projektowa Vp = 50 km/h,
- szerokość jezdni głównej– 2 x 3,5 = 7,0 m
- szerokość poboczy – min. 1,0
- szerokość chodnika min. 1,5 m
- szerokość ścieżki rowerowej min. 2,0 m
- szerokość pasa zieleni min. 3,5 m
- rodzaj nawierzchni – bitumiczna,
3. Dokładny zakres przedmiotu zamówienia określony został w dokumentacji projektowej opracowanej przez Biuro Projektów i Ekspertyz Budownictwa Komunikacyjnego Z. Kokoszka z Zielonej Góry stanowiącej załącznik nr 5 do SWZ.
4. W ramach zamówienia wykonawca winien wykonać i zamontować w miejscu wskazanym przez zamawiającego tablicę informacyjną zgodnie ze wzorem wynikającym z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 maja 2021 r.
w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych. Tablica winna zawierać również kwotę udzielonego dofinansowania ze środków Funduszu, aktualizowaną każdorazowo, gdy kwota ulegnie zmianie. Uwaga: Wykonawca zobligowany jest uzyskać od Zamawiającego akceptację opracowanego wzoru tablicy informacyjnej przed jej montażem.
5. Zamawiający na realizacje przedmiotowego zadania otrzymał dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Realizacja inwestycji objętej niniejszym przedmiotem zamówienia zapisana jest w budżecie Gminy Międzyrzecz w Wieloletniej Prognozie finansowej na lata 2024, 2025 i 2026 co oznacza, że Zamawiający przewidział jej finansowanie w tym okresie. Mając na względzie powyższe rozliczenie za przedmiot zamówienia odbywać się będzie częściowo jednak do wysokości posiadanych środków w budżecie na każdy rok kalendarzowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
2024-03-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane