Przebudowa drogi wewnętrznej na działkach 614, 612, 179/9 w miejscowości Miodnica, gmina Żagań
GMINA ŻAGAŃ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00231239
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00231239/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-03-05 11:30
- Lokalizacja
- Żagań, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2ad289db-bb76-11ee-b7da-22bd761ba7f3
- Identyfikator
- 9241001069
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00231239 z dnia 2024-03-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi wewnętrznej na działkach 614, 612, 179/9 w miejscowości Miodnica, gmina Żagań
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŻAGAŃ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770497
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Armii Krajowej 9
1.5.2.) Miejscowość: Żagań
1.5.3.) Kod pocztowy: 68-100
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@gminazagan.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminazagan.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2ad289db-bb76-11ee-b7da-22bd761ba7f31.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi wewnętrznej na działkach 614, 612, 179/9 w miejscowości Miodnica, gmina Żagań2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2ad289db-bb76-11ee-b7da-22bd761ba7f3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00231239
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-03-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00050671/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Przebudowa drogi wewnętrznej na działkach 614, 612, 179/9 w miejscowości Miodnica, gmina Żagań
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00067212
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OSO.271.4.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa nawierzchni wewnętrznej drogi gminnej w miejscowości Miodnica.
3.1. Przedmiot zamierzenia budowlanego.
Przebudowa drogi wewnętrznej na działkach 614, 612, 179/9 w miejscowości Miodnica, gmina Żagań o następujących parametrach (zgodnie z rysunkiem PZT):
- sumaryczna długość L=443,60m;
- Odcinek AB o długości L=242,41m o szerokości 4,0m;
- Odcinek CD o długości L=145,72m o szerokości 4,0m;
- Odcinek EF o długości L=55,47m o szerokości 4,0m;
- Na całym zakresie opracowania należy wykonać rozbiórkę istniejącej nawierzchni szutrowej, pozyskany materiał z rozbiórki należy wbudować w pobocza. Nadmiar urobku należy zutylizować w ustaleniu z Inwestorem;
- Po rozbiórce należy wykonać korytowanie z profilowaniem w celu ułożenia warstwy podbudowy zasadniczej z kruszywa łamanego frakcji 0/63mm o gr 15cm oraz podbudowy z kruszywa łamanego frakcji 0/31,5mm o gr 10cm;
- Na całej jezdni oraz zjazdach zaprojektowano ułożenie warstwy wiążącej/wyrównawczej z betonu asfaltowego AC16SW o gr. śr. 4cm;
- Na całej jezdni oraz zjazdach zaprojektowano ułożenie warstwy ścieralnej z betonu asfaltowego AC11S o gr 4cm.
- Spadek poprzeczny jezdni: jednostronny i=2,0%;
- Należy nawiązać się jezdnią wysokościowo do istniejącego zagospodarowania terenu;
- Geometria poszczególnych elementów drogi zgodnie z rysunkami PZT oraz rysunkami przekrojów poprzecznych.
Projektowane konstrukcje:
A. Konstrukcja nawierzchni jezdni i zjazdów.
- 4cm - warstwa ścieralna nawierzchni z betonu asfaltowego AC11S;
- śr. 4cm (100kg/m2) - warstwa wiążąca/wyrównawcza nawierzchni z bet. Asf. AC16W;
- 10cm - podbudowa z kruszywa łamanego frakcji 0/31,5mm
- 15cm - podbudowa zasadnicza z kruszywa łamanego frakcji 0/63mm;
- Istniejące zagęszczone podłoże.
B. Konstrukcja poboczy.
- 10cm - materiał z rozbiórki istniejącej jezdni szutrowej.
Zestawienie powierzchni projektowanych elementów:
- powierzchnia nawierzchni bitumicznej: 2 075,00m2.
Profil podłużny:
- Profil podłużny projektowanych odcinków wpisano w istniejący profil terenu, dopasowując spadki podłużne i poprzeczne do możliwości odwodnienia powierzchniowego drogi.
Roboty rozbiórkowe:
- Należy rozebrać istniejącą nawierzchnię jezdni. Materiał z rozbiórki należy wykorzystać do wykonania poboczy. Nadmiar urobku należy zutylizować w porozumieniu z Inwestorem.
Odwodnienie:
- Odprowadzenie wód opadowych nie ulegnie zmianie, wody opadowe nadal będą odprowadzane w pasie drogowym na tereny zielone.
Zjazdy do posesji:
- Zgodnie z ustawą Prawo Budowlane Art. 29 ustęp 2. Nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę oraz zgłoszenia, o którym mowa w art. 30, budowa pkt 11 – budowa zjazdów z dróg powiatowych i gminnych oraz zatok parkingowych na tych drogach. Zakres dotyczący budowy zjazdów na posesje zostały ujęty na rysunku PZT celem ich wykonania. Każdy z istniejących zjazdów i dojść do furtek ustalić na gruncie z Inspektorem nadzoru.
Kanały technologiczne:
- Przebudowywana droga jest drogą wewnętrzną, której nie obowiązują warunki techniczne jakim powinny odpowiadać drogi publiczne. Nie ma zatem konieczności budowy kanałów technologicznych dla sieci teletechnicznych.
Ochrona konserwatorska:
- Teren nie znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej ani w jej obszarze ochronnym.
Ochrona środowiska:
- Inwestycja znajduje się na obszarze podlegającym ustawie o ochronie przyrody oraz korytarzach ekologicznych, tj. obszar Chronionego Krajobrazu Dolina Bobru nr L.ZIPOP.1393.OCHK.534;
- W pobliżu inwestycji znajdują się:
- 500m – Dolina Dolnego Bobru - Natura 2000 dyrektywa siedliskowa kod PL.ZIPOP.1393.N2K.PLH080068.H,
- 5200m -Obszar Chronionego Krajobrazu Dolina Brzeżnicy.
Przedsięwzięcie nie jest zaliczane do przedsięwzięć mogące znacząco oddziaływać na środowisko oraz przedsięwzięcia mogących potencjalnie znacząco negatywnie oddziaływać na obszar Natura 2000. Ze względu na długość inwestycji (mniej niż 1000m) nie jest wymagane przeprowadzenie procedury uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Przedsięwzięcie nie będzie wywierało żadnego negatywnego wpływu na ww. obszary, gdyż planowana inwestycja jest poprawą stanu istniejącego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233140-2 - Roboty drogowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 549399,43 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 758585,03 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 549399,43 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SOWA R.J.K. Spółka Komandytowo-Akcyjna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9252101751
7.3.3) Ulica: Wojska Polskiego
7.3.4) Miejscowość: Nowa Sól
7.3.5) Kod pocztowy: 67-100
7.3.6.) Województwo: lubuskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-03-04
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 549399,43 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-03-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |