Montaż dodatkowych detektorów tramwajowych na obszarze zrealizowanego zadania „Nowa Warszawska” w Gdańsku, w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00232548
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00232548/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-03-06 08:15
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-65efbe89-afa1-11ee-a06e-7a3efa199397
Identyfikator
5840203274
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Sygnalizatory drogoweMikrofalowy sprzęt radiowyUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaNadzór nad projektem i dokumentacją

Wykonawcy

1 przyznane

ELDRO SERWIS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŻukowo, PL · lot 0
613 075,05 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00232548 z dnia 2024-03-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Montaż dodatkowych detektorów tramwajowych
na obszarze zrealizowanego zadania „Nowa Warszawska” w Gdańsku,
w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska działająca w imieniu i na rzecz Gminy Miasta Gdańska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000168372

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żaglowa 11

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-560

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.7.) Numer telefonu: 58 320 51 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: drmg@gdansk.gda.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.drmg.gdansk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/drmg_gdansk

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Montaż dodatkowych detektorów tramwajowych
na obszarze zrealizowanego zadania „Nowa Warszawska” w Gdańsku,
w trybie „zaprojektuj i wybuduj”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-65efbe89-afa1-11ee-a06e-7a3efa199397

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00232548

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-03-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00573492/20/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Montaż dodatkowych detektorów tramwajowych na obszarze zrealizowanego zadania „Nowa Warszawska” w trybie zaprojektuj i wybuduj

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00044775

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 14/BZP-U.510.13/2024/MD

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja w trybie „zaprojektuj i wybuduj” zadania inwestycyjnego pn.: Montaż dodatkowych detektorów tramwajowych na obszarze zrealizowanego zadania „Nowa Warszawska” w Gdańsku, w ramach którego należy:
1) na skrzyżowaniu Nowa Warszawska-Piotrkowska wykonać montaż co najmniej jednego dodatkowego detektora oraz przesunąć co najmniej dwa istniejące detektory przed LWZ (linię warunkowego zatrzymania);
2) na przejściu dla pieszych w okolicy ul. Białostockiej należy wykonać montaż co najmniej dwóch detektorów login przed LWZ – można zrezygnować z wykonania detektorów prelogin, z uwagi na przekazywanie sygnałów z przyległych skrzyżowań.
Należy również wykonać połączenie światłowodowe pomiędzy sterownikami z ul. Łódzkiej i z ul. Piotrkowskiej. Istniejące detektory można przenieść lub wykorzystać do potwierdzenia pozycji tramwaju;
3) na skrzyżowaniu Łódzka/Nowa Warszawska/Havla należy wykonać montaż co najmniej siedmiu dodatkowych detektorów oraz przesunąć co najmniej cztery detektory przed LWZ;
4) dla wszystkich detektorów należy wykonać sieć kablową oraz ewentualną rozbudowę sterownika;
5) należy zaprojektować korekty programów sygnalizacji z najwyższym możliwym poziomem priorytetu dla tramwajów, uwzględniające nowe lokalizacje detektorów.

2. Celem zadania jest minimalizacja zbędnego zatrzymania tramwajów, redundancja detekcji oraz budowa niezbędnej infrastruktury i aktualizacja programów sygnalizacji świetlnej, co umożliwi osiągnięcie podniesienia rozkładowej prędkości komunikacyjnej tramwajów do ok. 20 km/h poprzez likwidację nadmiarowej rezerwy czasowej. Obecny brak detektorów utrudnia zaprojektowanie programów sygnalizacji, które minimalizowałyby zbędne zatrzymania tramwajów lub zapewniałyby redundację detekcji.
Dodatkowym efektem realizacji zadania będzie ograniczenie niepewności czasu przejazdu oraz zmniejszenie opóźnień i przyspieszeń rejestrowanych na przystanku Przemyska 01.

3. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje wszystkie prace, czynności i roboty konieczne dla wykonania zadania inwestycyjnego, w tym następujące elementy:
1) I przedmiot odbioru:
a) inwentaryzacja i ocena stanu technicznego obiektów,
b) wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z określeniem harmonogramu robót i prac oraz z uzyskaniem wszystkich niezbędnych uzgodnień, pozwoleń i ostatecznych decyzji administracyjnych umożliwiających realizację robót.
2) II przedmiot odbioru: kompleksowe wykonanie montażu detektorów w oparciu o zatwierdzoną dokumentację projektową.

Do obowiązków wykonawcy należy pełnienie nadzoru autorskiego w okresie realizacji robót budowlanych wykonywanych na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34996100-6 - Sygnalizatory drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

31711423-4 - Mikrofalowy sprzęt radiowy

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 613075,05 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 613075,05 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 613075,05 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ELDRO SERWIS sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9571078460

7.3.3) Ulica: Armii Krajowej 1

7.3.4) Miejscowość: Żukowo

7.3.5) Kod pocztowy: 83-330

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-03-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 613075,05 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 322 dni

2024-03-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane