Wymiana sieci wodociągowej oraz remont stacji uzdatniania wody w Lubieniu

Gmina Ośno Lubuskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00235048
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00235048/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-03-07 10:20
Lokalizacja
Ośno Lubuskie, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-22f233d5-c1ba-11ee-a84d-d63fc4d19e65
Identyfikator
5980009313
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuWiercenie studni wodnychRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty na placu budowyRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty odwadniające i nawierzchnioweRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne hydrauliczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00235048 z dnia 2024-03-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana sieci wodociągowej oraz remont stacji uzdatniania wody w Lubieniu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ośno Lubuskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 210966852

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Ośno Lubuskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 69-220

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@osno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.osno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/osno/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wymiana sieci wodociągowej oraz remont stacji uzdatniania wody w Lubieniu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-22f233d5-c1ba-11ee-a84d-d63fc4d19e65

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00235048

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-03-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00019604/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Wymiana sieci wodociągowej oraz remont stacji uzdatniania wody w Lubieniu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00088978

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZF.271.2.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „Wymiana sieci wodociągowej oraz remont stacji uzdatniania wody w Lubieniu”.
2. Zamówienie obejmuje m.in. wykonanie sieci wodociągowej typu rozgałęźnego oraz sięgaczy wraz z niezbędnym uzbrojeniem sieci na odcinku o długości około 1,3 km oraz remont stacji uzdatniania wody, w tym:
 wykonanie nowego ujęcia wody wraz z wykonaniem obudowy studni ST4 z udokumentowaniem zasobów;
 remont istniejącego ujęcia wody podziemnej wraz z wykonaniem obudowy ujęcia wody podziemnej studni ST3 w tym, m.in.: rozebranie istniejącego betonowego szybu obudowy studni a w jego miejsce zainstalowanie kompletnej naziemnej obudowy z podstawy o konstrukcji stalowej w osłonie z laminatu poliestrowo-szklanego oraz pokrywy studni;
 budowa nowego przyłącza wody rurociągiem PEø110 od ujęcia wody podziemnej ze studniami ST3 i ST4 do stacji uzdatniania wody wraz z wyposażeniem w niezbędną armaturę zaporową i rozdzielczą (istniejący rurociąg przyłącza ujęcia wody podziemnej przeznaczony do wyłączenia z eksploatacji);
 budowa nowych przyłączy elektrycznych, linii kablowych zasilających pompy oraz sygnalizacji otwarcia pokryw studni głębinowych prowadzonych równolegle do w/w przyłącza wody;
 montaż urządzeń stacji uzdatniania wody;
 montaż zbiorników hydroforowych;
 montaż sterownia i automatyki;
 remont budynku stacji oraz podestu zewnętrznego;
 ogrodzenie strefy ochrony ujęcia wody podziemnej oraz ogrodzenie wokół budynku stacji wodociągowej wraz
z wykonaniem podmurówki.
3. Zgodnie z założeniem, źródłem wody będzie ujęcie wód podziemnych składające się docelowo z dwóch studni wierconych.
4. Na czas prowadzenia robót remontowych należy uruchomić tymczasową stację wodociągową.
5. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
a) remont budynku stacji wodociągowej, w tym m.in.:
 wykonanie termomodernizacji budynku polegającej na ociepleniu ścian zewnętrznych, stropodachu oraz wymianie stolarki drzwiowej i okiennej;
 prace związane z wykończeniem pomieszczeń, w tym skucie tynków i wykonanie nowych wraz z malowaniem;
 wykonanie zasilania elektrycznego budynku stacji, tj. wymiana istniejącego zasilania elektrycznego budynku oraz wykonanie zasilania awaryjnego z agregatu prądotwórczego, w tym: wykonanie zasilania ogrzewania, podgrzewacza wody, oświetlenia wewnętrznego oraz zewnętrznego, wykonanie zasilania urządzeń stacji (pompy głębinowe, zbiorniki wody uzdatnionej, odstojnik wód popłucznych) oraz wykonanie instalacji odgromowej budynku;
 demontaż wszystkich urządzeń stacji wodociągowej oraz montaż nowych urządzeń dostosowanych do automatyzacji procesów eksploatacyjnych budynku stacji;
 wykonanie fundamentów pod urządzenia technologiczne;
 zakup i montaż agregatu o mocy 30 kW w obudowie do pracy na zewnątrz;
 remont odstojnika wód popłucznych;
 wykonanie rurociągu wód popłucznych, spustowych i posadzkowych;
 wykonanie opaski zewnętrznej z betonowej kostki brukowej o grubości 6 cm wykonanej na podsypce cementowo-piaskowej wraz z renowacją podestu zewnętrznego,
b) ogrodzenie terenu stacji, w tym m.in.:
 wykonanie ogrodzenia strefy ochrony ujęcia wody podziemnej na działce nr ewid. 60/6 oraz ogrodzenia wokół budynku stacji wodociągowej na działce nr ewid. 60/5;
 rozebranie istniejącego ogrodzenia i wykonanie ogrodzenia z paneli mocowanych na słupkach stalowych wraz
z montażem bram wjazdowych i furtek;
c) wykonanie sieci wodociągowej, tj. odcinek od W1 do W4; odcinek od W4 do W5; odcinek od W5 do W27; odcinek od W27 do HP12; odcinek od W27 do K23 - rurociągi z rur polietylenowych o średnicy zewnętrznej 110 mm oraz z rur polietylenowych o średnicy zewnętrznej 90 mm wraz z pracami obejmującymi m.in.:
 wykonanie przyłączy wodociągowych z rur ciśnieniowych PE o śr. zewn. 32 mm;
 wykonanie przyłączy wodociągowych z rur polietylenowych o średnicy zewnętrznej 63 mm;
 wykonanie przecisków;
 montaż hydrantów pożarowych nadziemnych w komplecie z zasuwami;
 do budowy sieci wodociągowej i przyłączy należy zastosować rury o podwyższonej odporności, minimum dwuwarstwowe PE-RC SDR 17.
6. Odcinek sieci od stacji wodociągowej do W1 wraz z HP1 został wybudowany i nie wchodzi w zakres niniejszego zamówienia.
7. Właścicielem infrastruktury, w tym sieci i urządzeń wybudowanych w ramach niniejszego zadania będzie Gmina Ośno Lubuskie.
8. Szczegóły rozwiązań projektowych zawiera dokumentacja techniczna (PB, PZT, PW, PT, projekt robót geologicznych, STWiORB).
9. UWAGA: Załączone do SWZ przedmiary robót mają wyłącznie charakter poglądowy, pomocniczy, informacyjny. Ilości i zakres prac wskazane w przedmiarach robót nie są wiążące dla Wykonawcy. Wykonawca przy wycenie prac nie musi korzystać z załączonych przedmiarów robót. Podstawą rozliczenia robót z Wykonawcą jest wynagrodzenie ryczałtowe, a podstawą sporządzenia przez Wykonawcę wyceny jest dokumentacja projektowa, STWiORB oraz opis przedmiotu zamówienia.
10. Źródłem finansowania jest Program Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
11. W przypadku, gdy jakikolwiek element opisu przedmiotu zamówienia został opisany przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa
w art. 101 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający wskazuje, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45262220-9 - Wiercenie studni wodnych

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

2024-03-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane