Budowa i modernizacja infrastruktury wodno-ściekowej w gminie Kołczygłowy
GMINA KOŁCZYGŁOWY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00235445
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00235445/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-03-07 11:51
- Lokalizacja
- Kołczygłowy, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0adfb604-c1a2-11ee-bbfa-e29e26ebc6e1
- Identyfikator
- 8421661861
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00235445 z dnia 2024-03-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa i modernizacja infrastruktury wodno-ściekowej w gminie Kołczygłowy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KOŁCZYGŁOWY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 770979513
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Słupska 56
1.5.2.) Miejscowość: Kołczygłowy
1.5.3.) Kod pocztowy: 77-140
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski
1.5.7.) Numer telefonu: 598213909
1.5.8.) Numer faksu: 598213597
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gospodarczy@kolczyglowy.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.kolczyglowy.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0adfb604-c1a2-11ee-bbfa-e29e26ebc6e11.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa i modernizacja infrastruktury wodno-ściekowej w gminie Kołczygłowy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0adfb604-c1a2-11ee-bbfa-e29e26ebc6e1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00235445
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-03-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00040348/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Budowa i modernizacja infrastruktury wodno-ściekowej w gminie Kołczygłowy (Polski Ład)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00088832
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: MK.271.1.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1068647,61 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Realizacja zamówienia obejmuje wykonanie Modernizacji przepompowni ścieków PS1 i PS2 Wierszyno, PS2 Radusz, PS Kołczygłowy oraz kolektora tłocznego ścieków Kołczygłowy – Wierszyno.
2. Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych związanych z kompleksową modernizacją przepompowni ścieków: PS1 i PS2 Wierszyno, PS2 Radusz, PS Kołczygłowy wraz z modernizacją sieci kanalizacji tłocznej Kołczygłowy - Wierszyno. Do zadań Wykonawcy należeć będzie także przeszkolenie pracowników, obsługa geodezyjna, pomiary elektryczne, wykonanie dokumentacji powykonawczej oraz sporządzenie instrukcji eksploatacji i bhp.
3. Zakres robót budowlanych będzie obejmować m. in. następujące elementy:
1) demontaż istniejącego układu technologicznego oraz elektrycznego przepompowni ścieków;
2) demontaż pokryw betonowych, ogrodzenia oraz nawierzchni utwardzonych na terenie przepompowni ścieków;
3) montaż kompletnego układu technologicznego wraz z armaturą i pompami zatapialnymi stanowiącymi wyposażenie przepompowni ścieków;
4) montaż rozdzielnic elektrycznych wraz z systemem automatyki i telemetrii na terenie przepompowni ścieków;
5) montaż pomostów i drabin roboczych, płyt nastudziennych polimerobetonowych wraz z włazami jednoskrzydłowymi (PS1 Wierszyno i PS2 Radusz) oraz dwuskrzydłowymi (PS2 Wierszyno i PS Kołczygłowy), a także kominami wentylacyjnymi w komorach przepompowni;
6) montaż krat koszowych w komorach przepompowni PS2 Wierszyno i PS Kołczygłowy;
7) montaż słupów i opraw oświetleniowych;
8) wykonanie utwardzenia terenu o nawierzchni z kostki betonowej;
9) wykonanie ogrodzenia systemowego panelowego wraz z bramą bądź furtką;
10) montaż studni betonowych z zaworami odpowietrzająco – napowietrzającymi oraz uzbrojeniem towarzyszącym dla obsługi sieci kanalizacji tłocznej Kołczygłowy – Wierszyno (2 sztuki);
11) montaż studni betonowych z klapami rewizyjnymi oraz uzbrojeniem towarzyszącym dla obsługi sieci kanalizacji tłocznej Kołczygłowy – Wierszyno (3 sztuki);
12) dostawę wyposażenia do obsługi instalacji kanalizacyjnej obejmującej m.in.
a) kontener samowyładowczy o pojemności do 320 l,
b) żurawik słupowy z wyciągarką ręczną o udźwigu do 150 kg,
c) mobilny zespół prądotwórczy w postaci agregatu prądotwórczego o mocy do 30kW zabudowanego na przyczepce samochodowej z aktualną homologacją pozwalającą na dopuszczenie do ruchu po drogach publicznych,
d) urządzenie do ciśnieniowego czyszczenia przepompowni ścieków zawieszanego oraz napędzanego z ciągnika rolniczego poprzez wał przekaźnika mocy o następujących parametrach techniczno – użytkowych: wydajność pompy ciśnieniowej minimum 70 l/min, wąż ciśnieniowy 1/2" wraz z prowadnikami o długości minimum 60 m, układ hydraulicznego sterowania bębnem roboczym, zbiornik na wodę o pojemności minimum 500 l oraz akcesoria robocze urządzenia: głowica kanałowa udrażniająca oraz czyszcząca, lanca ciśnieniowa z pistoletem, hak do pokryw studzienek kanalizacyjnych,
e) motopompę szlamową z wężem ssawnym i odprowadzającym o wydajności minimum 1200 l/min,
f) przenośny miernik wielogazowy w zakresie pomiaru O2, H2S oraz CO,
g) wentylator osiowy z przewodem giętkim 310 mm o przepływie powietrza minimum 3500 m3/h,
13) montaż tablicy informacyjno-promocyjnej o wym. 180x120cm (zgodnej z wytycznymi rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 maja 2021 r. w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych);
14) wdrożenie i instalacja systemu monitoringu i wizualizacji pracy przepompowni ścieków w systemie SCADA.
Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia został opisany w Załączniku nr 1 do SWZ – Dokumentacja projektowa – Załącznik nr 1A, w Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych – Załącznik nr 1B oraz Przedmiarze robót – Załącznik nr 1C.
4. Roboty budowlane powinny zostać zorganizowane w taki sposób aby zapewnić ciągłość pracy modernizowanej infrastruktury kanalizacyjnej.
5. Z uwagi na to, że wynagrodzenie Wykonawcy wskazane w ofercie będzie miało charakter ryczałtowy, Wykonawca przy wycenie oferty powinien opierać się na zakresie wskazanym w dokumentacji projektowej, stanowiącej Załącznik nr 1A do SWZ oraz STWiORE stanowiącej Załącznik nr 1B do SWZ. Przedmiar robót ma charakter pomocniczy. Wystąpienie w trakcie realizacji umowy robót nie ujętych w przedmiarze lub robót w większej ilości w stosunku do przyjętej w przedmiarze nie będzie uprawniało Wykonawcy do żądania dodatkowego wynagrodzenia – jeżeli roboty te ujęte były w dokumentacji projektowej lub STWiORE stanowiącej Załącznik nr 1A oraz 1B do SWZ.
6. Zamawiający realizuje przedmiotową inwestycję na podstawie:
1) Wstępnej Promesy Nr Edycja8/2023/4575PolskiLad dotyczącej dofinansowania inwestycji z Programu Rządowego Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Umowa zostanie zawarta z wybranym Wykonawcą nie wcześniej niż po otrzymaniu przez Zamawiającego Promesy z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, dla zadania będącego przedmiotem zamówienia.
7. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę, przez cały okres realizacji zamówienia, następujących osób wykonujących czynności w zamówieniu polegających na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1465): roboty ziemne, roboty technologiczne, wykonanie robót instalacyjnych, wykonanie robót wykończeniowych, prace porządkowe.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1292730,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1354353,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1292730,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZAKŁAD ELEKTROMECHANICZNY GRZEGORZ EDWARD MIELEWCZYK
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 221002479
7.3.3) Ulica: Żukówko 34
7.3.4) Miejscowość: Żukówko
7.3.5) Kod pocztowy: 77-100
7.3.6.) Województwo: pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-03-05
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1292730,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-03-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |