Przebudowa ul. Pociągów Pancernych w Niepołomicach

Gmina Niepołomice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00240822
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00240822/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-03-12 11:38
Lokalizacja
Niepołomice, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0c86bc25-d166-11ee-a3b5-e25d731b0da9
Identyfikator
6831395375
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie odwadniania gruntuRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie nawierzchni ulicRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty konstrukcyjneRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00240822 z dnia 2024-03-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa ul. Pociągów Pancernych w Niepołomicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Niepołomice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555370

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Zwycięstwa 13

1.5.2.) Miejscowość: Niepołomice

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-005

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.7.) Numer telefonu: 122509413

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: anna.topor@niepolomice.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.niepolomice.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-propublico.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa ul. Pociągów Pancernych w Niepołomicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0c86bc25-d166-11ee-a3b5-e25d731b0da9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00240822

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-03-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00050102/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Przebudowa wraz z odwodnieniem drogi gminnej 560371K ul. Pociągów Pancernych zlokalizowanej na dz.nr. 493/33 na dł. około 0,2 km w Niepołomicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00214495

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.3.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2277889,54 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie obejmuje wykonanie prac budowlanych polegających na przebudowie drogi gminnej wewnętrznej na działkach nr 493/33, 493/105, 493/99, 493/41, 493/86, 493/103, 493/30, 493/36 , 512/3 w miejscowości Niepołomice, gmina Niepołomice w zakresie opisanym w dokumentacji technicznej.
Zakres przebudowy drogi wewnętrznej ul. Pociągów Pancernych w Niepołomicach obejmuje:
- budowę jezdni (parametry projektowanej drogi: droga wewnętrzna jednojezdniowa dwupasmowa z nawierzchni asfaltowej o długości ok. 331,00 m i szerokości od 3,5m do 5,0m. Konstrukcja projektowanej nawierzchni dla kategorii ruchu KR-3);
- budowę i przebudowę zjazdów indywidualnych;
- budowę odwodnienia drogi w postaci jednostronnego korytka ściekowego z rusztem żeliwnym oraz kanalizacji deszczowej grawitacyjnej i tłocznej;
- budowę pompowni wód deszczowych wraz z zasilaniem;
- przebudowę rowu w drodze wewnętrznej ul. Pociągów Pancernych;
- ubezpieczenie skarp i dna rowu przydrożnego na działce 493/30;
- przebudowę linii napowietrznej sieci nN własności TD S.A. wraz z siecią oświetleniową TNT S.A.;
- likwidację i budowę sieci kablowej nN własności TD S.A.;
- likwidację i budowę sieci gazowej niskiego ciśnienia własności PSG Sp. z o.o.;
- zabezpieczenie infrastruktury technicznej (rury ochronne);
- usunięcie drzew kolidujących z inwestycją.
Zakres przebudowy drogi wewnętrznej ul. Pociągów Pancernych w obrębie istniejącego pasa drogowego DW964 obejmuje:
- budowę zjazdu publicznego z DW964 (odc. ref 380, km 1+855.00) do działki nr 493/103, 493/33 wraz z przebudową spocznika (fragment chodnika z kostki betonowej);
- budowę kanału ? 300 mm i wylotu z projektowanej kanalizacji deszczowej wraz z umocnieniem dna i skarp rowu;
- przebudowę linii napowietrznej sieci nN własności TD S.A. wraz z siecią oświetleniową TNT S.A.
i przewieszeniem napowietrznej sieci światłowodowej własności Fiberway Sp. z o.o.;
- budowę zjazdu publicznego z DW964 (odc. ref 380, km 2+073.00) do działki 493/103, 493/105 wraz z budową odcinka chodnika;
- budowę kanału ? 500 mm i wylotu z projektowanej kanalizacji deszczowej wraz z umocnieniem dna i skarp rowu;
- przebudowę rowu.

Zadanie inwestycyjne dofinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład - Programu Inwestycji Strategicznych.
Uwaga: Wymiana kolidującej z inwestycją drogową sieci gazowej zostanie wykonana przez gestora sieci. W dokumentacji projektowej został podany zakres robót gazowych do wiadomości wykonawcy. W przedmiarze zakres robót nie został uwzględniony. Wykonawca zezwoli wejść na teren budowy w celu przebudowy sieci gazowej i uzgodni z gestorem sieci termin przebudowy.
Wykonawca zobowiązany jest wykonać inwentaryzację powykonawczą w ramach zaoferowanej ceny ofertowej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa oraz STWiORB. Załączony przedmiar stanowi materiał pomocniczy ułatwiający przygotowanie oferty. Do wyceny obowiązuje dokumentacja techniczna gdyż Zamawiający przewidział wynagrodzenie ryczałtowe za wykonanie robót budowlanych. Należy wycenić całość wraz ze wszystkimi materiałami wynikającymi z opisu robót oraz rysunków i technologii.

Najpóźniej w dniu podpisania umowy Wykonawca, którego oferta została wybrana przedstawi harmonogram rzeczowo - finansowy. Harmonogram winien uwzględnić etapowanie robót z wykonaniem wszystkich elementów przebudowy drogi oraz warunki finansowania zadania i uwzględniać ostateczną kwotę dofinansowania określoną w promesie.

Miejsce wykonywania zamówienia Przedmiotowy odcinek drogi gminnej zlokalizowany jest na działkach 493/33, 493/105, 493/99, 493/41, 493/86, 493/103, 493/30, 493/36, 512/3 w miejscowości Niepołomice, gmina Niepołomice, powiat wielicki, woj. małopolskie.

Wymóg zatrudnienia na podstawie stosunku pracy
Wymagania, o których mowa w art. 95 Pzp.
1. Ponieważ realizacja niniejszego zamówienia musi odbywać się poprzez wykonywanie czynności w warunkach określonych w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. kodeks pracy - na rzecz wykonawcy lub podwykonawcy, w miejscu i czasie wskazanym przez wykonawcę lub podwykonawcę - zamawiający, zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy pzp wymaga, zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie na podstawie stosunku pracy. Wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia, czyli tzw. pracowników fizycznych w szczególności:
1) ogólnobudowlane (w tym roboty ziemne, roboty brukarskie oraz pozostałe roboty)
Osoby wykonujące czynności wskazane przez Zamawiającego powinny być zatrudnione przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, co najmniej przez cały okres, w którym będą realizować wskazane wyżej czynności.
2. Wymóg nie dotyczy osób kierujących budową, osób wykonujących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie (Samodzielną funkcję do projektowania oraz kierowania budową mogą wykonywać wyłącznie osoby posiadające "uprawnienia budowlane". Uprawnienia budowlane przyznawane są imiennie. W związku z powyższym nie jest wymagane nawiązanie stosunku pracy pod kierownictwem pracodawcy), wykonujących usługi dostaw materiałów budowlanych, usług transportowych, sprzętowych i podobnych.
3. Sposób dokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ustawy pzp. Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia zamawiającemu, na jego wniosek w terminie określonym we wniosku, dokumentów potwierdzających zatrudnienie osób wykonujących czynności, o których mowa powyżej dokumentów w szczególności pisemnego oświadczenia wykonawcy lub podwykonawcy potwierdzającego, że pracownicy wykonawcy lub podwykonawcy są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - kodeks pracy z uwzględnieniem minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 2207 z późn. zm.). Oświadczenie to powinno zawierać w szczególności: dokładne określenie podmiotu składającego oświadczenie, datę złożenia oświadczenia, wskazanie, że czynności wymienione w pkt. 1 wykonują osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę wraz ze wskazaniem liczby tych osób, rodzaju umowy o pracę i wymiaru etatu oraz podpis osoby uprawnionej do złożenia oświadczenia w imieniu wykonawcy lub podwykonawcy.
4. Uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ustawy pzp. zostały opisane w projekcie umowy będącym załącznikiem do SWZ.
5. Sankcje z tytułu niespełnienia wymagań, o których mowa powyżej zostały określone w projekcie umowy będącym załącznikiem do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia
Uzasadnienie faktyczne:
W wyznaczonym przez Zamawiającego terminie wpłynęła jedna oferta, która znacząco przekracza kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia. Z uwagi na brak możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej postępowanie zostaje unieważnione

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2725007,30 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2725007,30 PLN

2024-03-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane