Renowacja zabytkowego obwarowania miasta Byczyna – odcinek A – etap V – strona zewnętrzna odA109 do A171,5 i strona wewnętrzna od A038 do A067,5

Gmina Byczyna

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00166627
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00166627/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-03-28 09:19
Lokalizacja
Byczyna, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0260573e-2737-432c-b319-abda6b022b32
Identyfikator
7511750102
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty murarskie i muroweRoboty izolacyjneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie ochrony powierzchniRóżne specjalne roboty budowlane

Wykonawcy

1 przyznane

WIESŁAW WIDAKraków, PL · lot 0
408 878,67 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00166627 z dnia 2025-03-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Renowacja zabytkowego obwarowania miasta Byczyna – odcinek A – etap V
– strona zewnętrzna odA109 do A171,5 i strona wewnętrzna od A038 do A067,5

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Byczyna

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 53141299300000

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Byczyna

1.5.3.) Kod pocztowy: 46-220

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@byczyna.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.byczyna.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1066115

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Renowacja zabytkowego obwarowania miasta Byczyna – odcinek A – etap V
– strona zewnętrzna odA109 do A171,5 i strona wewnętrzna od A038 do A067,5

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0260573e-2737-432c-b319-abda6b022b32

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00166627

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-03-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00000510/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Renowacja zabytkowego obwarowania miasta Byczyna – odcinek A – etap V – strona zewnętrzna odA109 do A171,5 i strona wewnętrzna od A038 do A067,5

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00114562

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OŚ.271.7.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zakres robót obejmuje roboty budowalne i prace konserwatorskie na odcinku oznaczonym w dokumentacji projektowej od A109 do A171,5 po zewnętrznej stronie murów i od A038 do A067,5 po stornie wewnętrznej muru.
2. Określenie przedmiotu zamówienia publicznego: roboty budowlane i prace konserwatorskie obejmujące: naprawy muru (prace rozbiórkowe, prace murowe, roboty w zakresie ochrony powierzchni), napraw warstwy licowej muru (prace rozbiórkowe, różne specjalne roboty budowlane, prace murowe), napraw warstwy licowej zachodzącej na zewnątrz (prace rozbiórkowe, różne roboty specjalne) oraz pracy rusztowań.
Należy wykonać roboty określone przedmiarem robót, projektem budowlanym i projektem wykonawczym. Zakres przedmiotu zamówienia wg. projektu budowlanego określony został w pkt. 17. projektu budowlanego określony jako część etapu 2b. w zakresie murów poza obszarem objętym w etapie I. Zakres określono na rysunkach nr PB1, PB2, PB 3, PB4, PB5, PB6, PB7, PB8, PB9, PB10, PB13 w zakresie od A109 do A171,5 elewacji zewnętrznej strony murów i od A038 do A067,5 elewacji wewnętrznej strony murów Projektu Budowlanego. Opis prac zawierają punkty 17.2., 17.3., 17.4., 17.5., 17.6, 17.16.
Opis robót do wykonania wg. Projektu Wykonawczego określono w pkt. 2 projektu jako Etap 2b. Szczegółowe rozwiązania projektowe przedstawiono na rysunkach nr PW3, PW4 i PW5 Projektu Wykonawczego.
Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera:
a) Dokumentacja projektowa - Załącznik nr 7 do SWZ.
b) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych - Załącznik nr 8 do SWZ.
c) Przedmiar robót - Załącznik nr 9 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45442300-0 - Roboty w zakresie ochrony powierzchni

45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 408878,67 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 585836,22 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 408878,67 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FIRMA BUDOWLANO-KONSERWATORSKA "VIBUD" mgr inż. Wiesław Wida

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 945-123-31-07

7.3.3) Ulica: Pleszowska

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 31-228

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-03-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 408878,67 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-09-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-03-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane