Modernizacja oświetlenia ulicznego wraz z wykonaniem audytu i inwentaryzacji oświetlenia
Miasto Gorzów Wlkp.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00244473
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00244473/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-03-14 10:36
- Lokalizacja
- Gorzów Wielkopolski, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-208d538b-6cb4-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 5990019632
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00244473 z dnia 2024-03-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja oświetlenia ulicznego wraz z wykonaniem audytu i inwentaryzacji oświetlenia
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Gorzów Wlkp.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000650181
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Sikorskiego 4
1.5.2.) Miejscowość: Gorzów Wielkopolski
1.5.3.) Kod pocztowy: 66-400
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL431 - Gorzowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: agnieszka.duda@um.gorzow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.wrota.lubuskie.pl/umgorzow/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gorzow/proceedings1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja oświetlenia ulicznego wraz z wykonaniem audytu i inwentaryzacji oświetlenia2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-208d538b-6cb4-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00244473
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-03-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00048526/13/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.38 Modernizacja oświetlenia ulicznego wraz z wykonaniem audytu i inwentaryzacją oświetlenia
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00448642
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.56.2023.AJD
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Krótki opis przedmiotu zamówienia:
1. Przedmiot zamówienia obejmuje:
Przedmiotem inwestycji jest wymiana oświetlenia ulicznego we wskazanej lokalizacji na inteligentne, energooszczędne typu LED na terenie Miasta Gorzów Wlkp. Zakres robót przewidzianych do realizacji obejmuje:
- demontaż i utylizację starych opraw oświetleniowych,
- wymianę istniejących opraw oświetleniowych na oprawy oświetleniowe ze źródłem światła LED ze złączem ZD4i w ilości 185 sztuk wraz z przewodami zasilającymi (178 szt. drogowych + 7 szt. parkowych),
- usługa polega na dostawie i wymianie opraw oświetlenia ulicznego, oraz dostawie i montażu sterowników na oprawach do komunikacji z bezprzewodową Automatyką Sterującą Oświetleniem, oraz jej uruchomienie poprzez złącze standardowe ZD4i wraz ze wszystkimi kosztami związanymi z komunikacją na 10 lat , jej utrzymaniem, licencją i szkoleniem,
- dobranie mocy opraw do wskazanej lokalizacji, wykonanie na podstawie darmowych programów do ich obliczeń + wykonanie pomiarów natężenia oświetlenia po jego wymianie.
Wymiana oświetlenia obejmuje Rondo Szczecińskie, Rondo Słowiańskie i całą ulicę Słowiańską od Ronda Szczecińskiego do skrzyżowania z ulicami: Żwirowa/Roosvelta/Kosynierów Gdyńskich (zasilanych z trzech Szaf Oświetleniowych).
4.5.3.) Główny kod CPV: 31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
71355200-3 - Wykonywanie badań
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne: art. 255 pkt 7 w związku z art. 263 ustawy Prawo zamówień publicznych ( t.j. Dz.U. z 2023, poz. 1605 ze zm.)Uzasadnienie faktyczne: Zgodnie z art. 263 ustawy PZP jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego lub nie wnosi wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie. Zgodnie z art. 255 pkt 7 ustawy PZP Zamawiający unieważnia postępowanie, gdyż wykonawca uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263.
Wykonawca, którego oferta została w postępowaniu uznana za najkorzystniejszą uchyla się od podpisania umowy. W dwóch wyznaczonych terminach Wykonawca wezwany do podpisania umowy w siedzibie Zamawiającego nie stawił się na jej podpisanie.
Zgodnie z zapisami SWZ rozdział XXIV pkt. 6 dwukrotny brak stawienia się przedstawicieli/pełnomocników Wykonawcy na wezwanie Zamawiającego skierowane do Wykonawcy – celem zawarcia Umowy w miejscu i terminie określonym przez Zamawiającego traktowane będzie jako uchylanie się od zawarcia umowy.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 388772,15
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 651900,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2024-03-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |