Modernizacja infrastruktury drogowej w części ul. Przemysłowej w Piechowicach
Gmina Miejska Piechowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00246534
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00246534/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-03-15 11:06
- Lokalizacja
- Piechowice, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2ac67f39-bb7a-11ee-b7da-22bd761ba7f3
- Identyfikator
- 6110108658
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00246534 z dnia 2024-03-15 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja infrastruktury drogowej w części ul. Przemysłowej w Piechowicach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Piechowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821612
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kryształowa 49
1.5.2.) Miejscowość: Piechowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-573
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 75 75 48 900
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@piechowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://piechowice.bip.net.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/8773411.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja infrastruktury drogowej w części ul. Przemysłowej w Piechowicach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2ac67f39-bb7a-11ee-b7da-22bd761ba7f3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00246534
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-03-15
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00067150/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Modernizacja infrastruktury drogowej w części ul. Przemysłowej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00067577
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.1.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych w zakresie opisanym w niniejszym opisie przedmiotu zamówienia i Projekcie Technicznym i STWiOR dla ul Przemysłowej, stanowiącymi załączniki nr 8 i 9 do SWZ, zadania: Modernizacja infrastruktury drogowej w części ul. Przemysłowej w Piechowicach.
Długość inwestycji to 360,00 mb.
Punkt początkowy projektowanego odcinka drogi znajduje się w rejonie zatoki autobusowej na wysokości działki nr 123 obr 4, a kończy w rejonie działki nr 122 obr4.
Przebudowa polegać będzie na sfrezowaniu istniejącej nawierzchni, wykonaniu korytowania jezdni, zjazdów, miejsc postojowych, chodnika, zatok autobusowych, wykonaniu podbudowy oraz wykonaniu nowej nawierzchni wymienionych elementów oraz poboczy.
Przedmiot zamówienia obejmuje również remont istniejącej kanalizacji deszczowej oraz wycinkę drzewa.
Projektowany odcinek drogi miesi się w istniejącym pasie drogowym.
Przebudowywany odcinek drogi gminnej będzie posiadać parametry drogi klasy „ L” z przekrojem konstrukcyjnym drogi dla kategorii ruchu KR2. Przebudowa drogi ma na celu doprowadzenie jej do stanu umożliwiającego przenoszenie obciążeń konstrukcyjnych ruchu dla 115 kN/oś i wyprofilowanie odpowiednich spadków podłużnych i poprzecznych.
Droga będzie posiadać następujące parametry:
- szerokości jezdni 5,0 m (w celu uspokojenia ruchu),
- szerokość poboczy – 0,75 m,
Nawierzchnia jezdni drogi i miejsc postojowych zaprojektowana będzie z betonu asfaltowego, a zjazdów i chodnika z kostki betonowej. Natomiast nawierzchnia zatok autobusowych z kostki kamiennej – nawierzchnia granitowa.
Przebudowa drogi dostosowana jest do istniejącego terenu:
* powierzchnia nawierzchni asfaltowych: jezdnia ~ 1800,00 m2, m. postojowe ~ 108,50 m2,
* powierzchnia nawierzchni betonowych: zjazdy ~ 45,50 m2 ,chodnik ~ 735,00 m2
* powierzchnia nawierzchni granitowych: zatoki autobusowe ~ 230,00 m2
* powierzchnia poboczy : ~ 228,00 m2
* długość ścieku przykrawężnikowego : ~ 352,00 m
Przebudowa drogi gminnej mieści się w granicach pasa drogowego działki nr 120, 116/1, 117, 118/1 obr. 0004 w Piechowicach.
Projekt przebudowy obejmuje w szczególności wykonanie nowej podbudowy oraz nawierzchni drogi, zjazdów, miejsc postojowych, chodnika, zatok autobusowych oraz poboczy. Zakresem objęto także remont kanalizacji deszczowej.
W trakcie realizacji robót niezbędne będzie wykonanie prac związanych z regulacją wysokościową skrzynek żeliwnych, zasuw wodociągowych, włazów kanalizacyjnych oraz studni ściekowych, telekomunikacyjnych, rewizyjnych.
Podbudowa pomocnicza gr. 25,0 cm z kruszywa stabilizowanego cementem o Rm=2,5MPa, powinna osiągnąć wtórny moduł odkształcenia nie mniejszy niż 100 MPa.
Podbudowa pomocnicza gr. 20,0 cm z kruszywa łamanego 0/31,5 stabilizowanego mechanicznie. Na wykonanej podbudowie wymagane jest osiągnięcie wtórnego modułu odkształcenia nie mniejszego niż 120 MPa.
Konstrukcja jezdni z betonu asfaltowego – warstwa ścieralna AC 11S o gr. 4 cm, układana na podłożu skropionym emulsją asfaltową w ilości 0,3 kg/m2 czystego asfaltu. Przed skropieniem warstwa podbudowy winna być dokładnie oczyszczona z resztek błota i kurzu.
Warstwa wiążąca AC 16W o gr. 8 cm, należy ułożyć na podłożu skropionym emulsją asfaltową w ilości 0,3 kg/m2 czystego asfaltu. Przed skropieniem warstwa podbudowy winna być dokładnie oczyszczona z resztek błota i kurzu.
Jezdnia zostanie ograniczona z jednej strony opornikiem betonowym 12*30*100 lub krawężnikiem najazdowym 15*22*100, a z drugiej krawężnikiem betonowym 15*30*100 (wg pzt) na ławie o gr. 0,15 m z betonu C 12/15. Przejście pomiędzy krawężnikiem zwykłym, a zatopionym wykonać na 2,0 m krawężnika przejściowego.
Podłoże nawierzchni należy doprowadzić do grupy nośności G1.
Konstrukcja nawierzchni chodnika:
- Warstwa ścieralna z kostki betonowej – gr. 8 cm
- Podsypka cem.-piaskowa – 3 cm;
- Podbudowa pomocnicza z kruszywa łamanego 0/31,5 – gr 15 cm;
Warstwa odsączająca z piasku – 10 cm.
Konstrukcja nawierzchni zjazdów:
- Warstwa ścieralna z kostki betonowej – gr. 8 cm;
- Podsypka pisakowo-cementowa – gr. 3 cm;
- Podbudowa pomocnicza z kruszywa łamanego 0/31,5 – gr. 15 cm;
- Podbudowa pomocnicza z kruszywa stabilizowanego cementem o Rm=1,5 Mpa – gr. 10 cm.
Konstrukcja nawierzchni miejsc postojowych:
- Warstwa ścieralna z betonu asfaltowego AC 11S – gr. 4 cm;
- Warstwa wiążąca z betonu asfaltowego AC 16W – gr. 4 cm;
- Podbudowa pomocnicza z kruszywa łamanego 0/31,5 – gr. 15 cm;
- Podbudowa pomocnicza z kruszywa stabilizowanego cementem o Rm=2,5 Mpa – gr. 10 cm.
Wzdłuż drogi, projektuje się wykonanie zatok autobusowych o nawierzchni z kostki granitowej 15/17 ułożonej na podsypce cementowo-piaskowej gr 5 cm.
Podbudowa zasadnicza z betonu C16/20 gr. warstwy 22 cm po zagęszczeniu.
Stabilizacja cementowa pod konstrukcją gr. 25 cm, powinna osiągnąć wtórny moduł odkształcenia nie mniejszy niż 100 MPa.
Konstrukcja nawierzchni zatok autobusowych:
- Warstwa ścieralna z kostki kamiennej 15/17 – gr. 17 cm;
- Warstwa podsypki cementowo-piaskowej – gr. 5 cm;
- Podbudowa zasadnicza z betonu C16/20 – gr. 22 cm;
- Podbudowa pomocnicza z kruszywa stabilizowanego cementem o Rm=2,5 MPa – gr. 25 cm.
W związku z planowaną budową zatok w miejscach, gdzie nie ma wystarczająco miejsca – wąski pas drogowy, zaprojektowano murek oporowy zlokalizowany wzdłuż jednego z peronów przystankowych budowanej zatoki autobusowej. Łączna długość wynosi 51,0 m i składa się z 51 elementów po 0.99m każdy o wysokości 1.25-1.50m. Murek oporowy został zaprojektowany jako prefabrykowany, żelbetowy w formie konstrukcji kątowej. Minimalne zagłębienie ściany wynosi 50cm i jest zależne od projektowanego peronu.
Przyjęto następującą konstrukcję dla murku oporowego:
• 15 cm – ściana oporowa (typu L o wysokości od h=1,25 m do h=1,50 m i długości stopy L=0,80 m,
• 5 cm – podsypka cementowo-piaskowa 1:4
• 20 cm – warstwa betonu C16/20 (szerokość podbudowy należy zwiększyć o 40cm w stosunku do długości stopy – po 20cm w obydwu kierunkach)
• 22 cm – podbudowa zasadnicza z mieszanki niezwiązanej z kruszywem C90/3 Dolna warstwa konstrukcji murku oporowego powinna znajdować się na głębokości co najmniej równej głębokości przemarzania. Głębokość przemarzania wynosi hz=1.0m. Murek oporowy zagłębiony jest min. 50cm, a przyjęta konstrukcja wynosi 15+5+20+22 = 62cm, co daje 1.12m > hz=1.0m, więc dolna warstwa konstrukcji murku spełnia założenie.
Ścianka oporowa:
- klasa obciążenia – A (ruch kołowy do 5kN/m2 ),
- beton C30/37 XF4, XC4, XA2, XS1, XD2,
- kolor biało-szary,
- nasiąkliwość <5%,
- powierzchnia licowa ściany powinna być śrutowana,
- od strony naziomu ściankę oporową należy zabezpieczyć folią PCV (kubełkową),
W celu zapewnienia bezpieczeństwa osobom poruszającym się po peronie na murkach oraz w miejscu występowania skarpy zaprojektowano poręcze sztywne w postaci barier ochronnych U-12a wykonanych ze stali ocynkowanej.
Projektuje się ograniczenie zatok autobusowych od strony peronu na długości linii zatrzymania krawężnikiem peronowym (przystankowy) o wym. 43,5*33/35*100cm. Przejście z krawężników drogowych na krawężniki przystankowe, należy wykonać za pomocą specjalnych krawężników przejściowych (system krawężników przystankowych). Krawężniki przystankowe wraz krawężnikami przejściowymi należy wbudować na całej długości linii zatrzymania (tzn. od końca skosu wjazdowego do początku skosu wyjazdowego)
We wskazanych w części rysunkowej miejscach, należy zamontować typowe wiaty autobusowe zgodne z ustaleniami wykonanymi z Inwestorem. Przyjęto, że zamontowane zostaną dwie wiaty przystankowe.
Odwodnienie.
Odwodnienie korony drogi zapewni istniejąca kanalizacja deszczowa – do remontu oraz spadki poprzeczne i podłużne jezdni.
Wody opadowe i roztopowe zostaną odebrane poprzez istniejącą kanalizację deszczową oraz rozprowadzone na teren zielony zlokalizowany na działce drogowej.
Wzdłuż krawężnika projektuje się ściek przykrawężnikowy o szer. 0,20 m z kostki betonowej bezfazowej ułożony na ławie betonowej gr. 15 cm z betonu C12/15;
W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać montaż rurociągu PVC śr. 300mm dł. 42m oraz montaż prefabrykowanych studni DN 500mm z osadnikiem i w łazem kl. D400 – 7 szt.
Pobocza.
Pobocza gruntowe wymagają wykonania następujących robót remontowych:
• należy ściąć zawyżone pobocze na szerokości wskazanej przez Inspektora Nadzoru Inwestorskiego,
• należy umocnić gruntowe pobocze kamieniem łamanym 0/31,5 gr 10 cm, na szerokości 0,75 m – wg pzt.
Wiata przystankowa.
Projekt zakłada zakup i montaż wita przystankowych – 2 szt.
Parametry wiaty:
• konstrukcja wykonana z zamkniętych profili stalowych, lakierowana proszkowo,
• dach w kształcie płaskiego łuku pokryty poliwęglanem komorowym dymnym gr. 4 mm,
• ściany wypełnione z poliwęglanu litego gr. 3 mm,
• na tylnej ścianie zamontowana drewniana ławka z oparciem z profili stalowych,
• wysokość 2,81 m; szerokość 3,64 m; głębokość 1,34 m.
Organizacja ruchu
W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać i uzgodnić projekt czasowej organizacji ruchu na czas budowy oraz wdrożyć projekt stałej organizacji ruchu.
Przedmiot zamówienia obejmuje wprowadzenie stałej organizacji ruchu, w tym również wykonanie oznakowania poziomego, pionowego oraz wyniesionego przejścia dla pieszych, wg. projektu stałej organizacji ruchu.
Elementy zieleni wysokiej
W ramach przedmiotu zamówienia należy usunąć 1 drzewo.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45112730-1 - Roboty w zakresie kształtowania dróg i autostrad
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233140-2 - Roboty drogowe
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2069525,37 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2379000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2069525,37 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kółko Rolnicze w Siedlęcinie
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6110155801
7.3.3) Ulica: Lwówecka
7.3.4) Miejscowość: Siedlęcin
7.3.5) Kod pocztowy: 58-508
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-03-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2069525,37 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 180 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-03-15 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |