Przebudowa drogi gminnej numer G832549 Mikstat - Kaliszkowice Kaliskie

Miasto i Gmina Mikstat

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00251235
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00251235/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-03-19 14:19
Lokalizacja
Mikstat, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-02ca65b9-d188-11ee-a3b5-e25d731b0da9
Identyfikator
5140255464
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie regulacji ruchu

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00251235 z dnia 2024-03-19

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej numer G832549 Mikstat - Kaliszkowice Kaliskie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Mikstat

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250854895

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Krakowska 17

1.5.2.) Miejscowość: Mikstat

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-510

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umig@mikstat.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.mikstat.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/mikstat

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej numer G832549 Mikstat - Kaliszkowice Kaliskie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-02ca65b9-d188-11ee-a3b5-e25d731b0da9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00251235

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-03-19

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00057309/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Przebudowa drogi gminnej G 832549 Mikstat - Kaliszkowice Kaliskie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00215540

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IGP.271.2.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem opracowania jest przebudowa drogi gminnej G832549 Mikstat – Kaliszkowice Kaliskie (dz. ew. 1157/2) obręb 0003 Kaliszkowice Kaliskie zlokalizowanej w gminie Mikstat, Powiat Ostrzeszowski.
Początek przebudowywanej drogi gminnej znajduje się na końcu nawierzchni wykonanej w 2022r. Droga przebiega w kierunku zachodnim. Początek planowanej inwestycji znajduje się w km 0+390, a koniec w km 1+025. Długość projektowanego odcinka wynosi 635 mb., zrealizowany zostanie na obszarze istniejącego pasa drogowego (działka nr 1157/2). w miejscowości Kaliszkowice Kaliskie,

Teren przeznaczony pod realizację inwestycji stanowi ciąg komunikacyjny w postaci drogi gminnej, natomiast tereny przyległe stanowią grunty orne i obszar leśny oraz dojazd do kilku posesji. Istniejąca droga posiada na odcinku projektowanym jezdnię o nawierzchni bitumicznej o szerokości około 4,8 m z poszerzeniem do 5,6 m na łukach poziomych z licznymi miejscami remontowanymi i występującymi ubytkami w pokrowcu bitumicznym. Wzdłuż trasy występują rowy przydrożne w stanie zarośniętym wysokimi trawami i krzewami rocznymi, drzewa przydrożne rosnące w koronie drogi wymagają podcięcia korony w celu zachowania skrajni.

Życzeniem Inwestora jest wzmocnienie konstrukcji jezdni i wykonanie nawierzchni asfaltowej o szerokości jezdni 5,0 m z istniejącym pochyleniem poprzecznym.

W projekcie przebudowy drogi zachowano dotychczasowy jej przebieg w granicach istniejącego pasa drogowego. Na planie zagospodarowania terenu, rys. nr 2 PZT pokazano zakres przebudowy oraz rozwiązania geometryczne w planie.

Projektowana inwestycja obejmuje wykonanie konstrukcji podbudowy i nawierzchni:
- warstwa ścieralna z mieszanek mineralno-bitumicznych AC 11S gr. 5 cm;
- warstwa wyrównawcza z mieszanek mineralno-bitumicznych asfaltowych AC 16W gr. 4 cm;
- pobocza gruntowe przewidziane do ścinki do poziomu projektowanej nawierzchni;
- rowy przydrożne do pozostawienia w istniejącym stanie przewiduje się jedynie do wykoszenia traw
i krzewów.

Pod względem rozmiarowym zakres projektowanego przedsięwzięcia przedstawia się następująco:
− powierzchnia nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej (warstwa ścieralna) 3342,5 m2;
− szerokość jezdni 5,0 m o nawierzchni z mieszanki mineralno-bitumicznej o grubości 5 cm z AC 11S;
−pochylenie poprzeczne jezdni ze spadkiem jednostronnym istniejącym;
−klasa techniczna drogi- D (dojazdowa);
−kategoria ruchu KR -1-2;
−prędkość projektowa Vp 40 km/h.

Na potrzeby przebudowy drogi nie przewiduje się wycinki drzew porastających pobocze i przydrożne rowy jedynie obcięcie odrostów i gałęzi wchodzących w skrajnię jezdni, obecnie przeszkadzających w ruchu pojazdów.

Projektowana droga gminna nie będzie służyć celom przeciwpożarowym, nie będzie stanowić drogi dojazdowej do obiektów budowlanych wymienionych w §12 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 lipca 2009 r. w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych (Dz. U. 2009 nr 124 poz. 1030).

Inwestycja nie jest obiektem o skomplikowanych warunkach lokalizacji, przyjęto i zastosowano proste (nieskomplikowane) rozwiązania techniczne o powszechnie znanych i stosowanych rozwiązaniach w budownictwie.

Projekt przewiduje prowadzenie prac w granicach pasa drogowego. W pasie drogowym występuje sieć
telefoniczna, wodociągowa i energetyczna napowietrzna, należy zwrócić uwagę z zachować szczególna
ostrożność w obrębie tych urządzeń .


Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiotowe zamówienie w terminie do 6 miesięcy od dnia podpisania umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233150-5 - Roboty w zakresie regulacji ruchu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
2024-03-19 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane