Adaptacja budynku po WPHI na nową siedzibę Instytutu Polskiego w Madrycie
AMBASADA RP W MADRYCIE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00251575
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00251575/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-03-19 18:32
- Lokalizacja
- MADRYT, ES
- Kraj zamawiającego
- ES
- ID przetargu
- ocds-148610-a297dac8-e610-11ee-a01e-f641a8763d5f
- Identyfikator
- N0601003G
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00251575 z dnia 2024-03-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Adaptacja budynku po WPHI na nową siedzibę Instytutu Polskiego w Madrycie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: AMBASADA RP W MADRYCIE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: N0601003G
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: GUISANDO 23-BIS
1.5.2.) Miejscowość: MADRYT
1.5.3.) Kod pocztowy: 28-035
1.5.5.) Kraj: Hiszpania
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: ES300 - Madrid
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: madryt.amb.sekretariat@msz.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/hiszpania/ambasada-rp-w-madrycie
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
polityka zagraniczna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Adaptacja budynku po WPHI na nową siedzibę Instytutu Polskiego w Madrycie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a297dac8-e610-11ee-a01e-f641a8763d5f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00251575
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-03-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00144483/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Adaptacja budynków po WPHI na nową siedzibę Instytutu Polskiego w Madrycie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 3 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Art. 305 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 r.
poz. 2019, z późn. zm.).
Zamówienie jest udzielane przez placówkę zagraniczną w rozumieniu ustawy z dnia 21 stycznia 2021 r. o służbie zagranicznej, a jego wartość nie przekracza wyrażonej w złotych równowartości kwoty 5.382.000 euro dla robót budowlanych.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: AMB.MAD.270.02.203
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 12038069,01 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Planowanym zakresem rzeczowym inwestycji jest dostosowanie budynków z zasobu Ambasady na potrzeby działalności Instytutu Polskiego w Madrycie.
W budynku mieszkalno – biurowym, planuje się, zgodnie z aktualnymi wymaganiami i standardami, adaptację powierzchni do potrzeb biurowych Instytutu Polskiego przez zmianę układu funkcjonalnego
i uzyskanie wielofunkcyjnych sal konferencyjnych oraz pomieszczeń reprezentacyjnych, biurowych, socjalnych, magazynowych i technicznych (serwerownia, kotłownia). Przedmiotem jest także całkowita zmiana układu funkcjonalnego pomieszczeń na 3. kondygnacji, przeznaczonej na mieszkanie służbowe
o powierzchni 150 m2.
W obiekcie niezbędne jest przeprowadzenie kompleksowej modernizacji w zakresie ogólno-budowlanym, w zakresie instalacji sanitarnych, elektrycznych i teletechnicznych, p.poż. Niezbędne jest dostosowanie obiektu pod kątem dostępu dla osób niepełnosprawnych.
Wymagane zagospodarowanie terenu wraz z modernizacją ogrodzenia, wymianą bram wjazdowych i furt.
Budynek mieszkalny wymaga poprawy funkcjonalności pomieszczeń wraz z przeprowadzeniem modernizacji całego obiektu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45262690-4 - Remont starych budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45313100-5 - Instalowanie wind
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
35121700-5 - Systemy alarmowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zaproponowana przez Wykonawcę cena, która była przedmiotem negocjacji w dniach: 5, 15-17 stycznia oraz 9 lutego 2024 r., jest znacznie wyższa od wartości zamówienia ustalonej na podstawie kosztorysu inwestorskiego i przekracza możliwości finansowe Zamawiającego.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2990074,14 EUR
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2990074,14 EUR
| 2024-03-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |