Rozbudowa, przebudowa, modernizacja, nadzór i projektowanie dróg na terenie miasta i gminy Gniewkowo
Gmina Gniewkowo
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00452664
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00452664/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-09 13:04
- Lokalizacja
- Gniewkowo, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7b7451c7-3549-11ef-acf6-4e696a6d8c25
- Identyfikator
- 5562563314
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00452664 z dnia 2024-08-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa, przebudowa, modernizacja, nadzór i projektowanie dróg na terenie miasta i gminy Gniewkowo
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Gniewkowo
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350748
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 17 Stycznia
1.5.2.) Miejscowość: Gniewkowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 88-140
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski
1.5.7.) Numer telefonu: 52/354 30 01
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: piasecka@gniewkowo.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://gniewkowo.bipgmina.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/9477951.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa, przebudowa, modernizacja, nadzór i projektowanie dróg na terenie miasta i gminy Gniewkowo2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7b7451c7-3549-11ef-acf6-4e696a6d8c25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00452664
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00044470/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Rozbudowa, przebudowa, modernizacja dróg na terenie miasta i gminy Gniewkowo (ul. Słoneczna- Wielowieś, 700-lecia, Buczkowo, Więcławice, Kawęczyn, ścieżka pieszo- rowerowa do Suchatówki)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00388903
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RZp.271.1.7.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie wszystkich niezbędnych prac i robót związanych z przebudową infrastruktury drogowej na terenie miasta i gminy Gniewkowo, w granicach i w zakresie określonym przez specyfikację warunków zamówienia (SWZ) oraz projekty techniczne, programy funkcjonalno- użytkowe, pomocnicze przedmiary robót i szczegółowe specyfikacje techniczne, a w tym między innymi:
a) Przebudowa drogi gminnej 151140C- ulica Słoneczna w Gniewkowie wraz
z drogą na działce nr 216/14 obr. Wielowieś, w systemie zaprojektuj i wybuduj- długość odcinka ok. 131 m;
b) Przebudowa drogi wewnętrznej od ulicy 700- lecia w Gniewkowie do klubu Senior+ z rozbudową o miejsca postojowe, w systemie zaprojektuj i wybuduj- długość odcinka ok. 93 m, powierzchnia miejsc postojowych ok. 280 m2;
c) Przebudowa drogi gminnej 150316C w Buczkowie, w systemie zaprojektuj
i wybuduj- długość odcinka ok. 530 m;
d) Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Więcławice, w systemie zaprojektuj i wybuduj- długość odcinka ok 500 m;
e) Remont drogi gminnej 150312C w Kawęczynie, w systemie zaprojektuj
i wybuduj- długość odcinka ok. 1027 m;
f) Budowa ścieżki rowerowej oraz ścieżki pieszo- rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 15 w miejscowości Suchatówka- długość odcinka ok. 520 m,
g) wykonanie wszelkich innych, niewymienionych w lit. a) – f) robót i prac niezbędnych dla osiągnięcia zamierzonego celu (rezultatu technicznego, funkcjonalnego i użytkowego). Dla uznania, że prace i roboty takie nie wykraczają poza określenie przedmiotu zamówienia muszą być spełnione następujące warunki:
- prace i roboty wykonywane są w granicach określonych dokumentacjami projektowymi oraz PFU,
- rodzaj prac projektowych i robót budowlanych nie wykracza tematycznie
i branżowo poza zakres zagadnień opisywanych w PFU.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
79933000-3 - Usługi towarzyszące usługom projektowym
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, zamawiający najpóźniej przed otwarciem ofert, udostępnia na stronie internetowej prowadzonego postępowania informacjęo kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W dniu 18.07.2024 r. przed otwarciem ofert zamawiający udostępnił informację o kwocie 3.630.000,00 zł brutto, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie ww. zamówienia.
Cena najkorzystniejszej oferty złożonej w ww. postępowaniu wynosi 6.506.158,09 zł.
W myśl art. 255 pkt 3 ustawy Pzp zamawiający unieważnia postępowanie
o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta
z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć
na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny
lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu nie może zwiększyć kwoty, którą zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.
Unieważnienie postępowania w przypadku określonym w art. 255 pkt 3 ustawy Pzp
jest obligatoryjne. Ustawodawca w tym zakresie nie zostawił zamawiającemu możliwości fakultatywnego podejmowania decyzji – zaistnienie okoliczności zawartych w art. 255 winno skutkować unieważnieniem postępowania.
| 2024-08-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |