Wyk. dokum. proj. oraz robót budow. związanych z budową boiska treningowego wraz z halą pneumatyczną” w ramach zad. inw. „Budowa boiska treningowego wraz z halą pneumatyczną dla Akademii Młodej GieKSy
Katowickie Inwestycje S.A. działające w imieniu i na rzecz Miasta Katowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00252383
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00252383/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-03-20 11:41
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c10e98e4-bb6e-11ee-9897-f6855eb846c0
- Identyfikator
- 9542588939
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00252383 z dnia 2024-03-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wyk. dokum. proj. oraz robót budow. związanych z budową boiska treningowego wraz z halą pneumatyczną” w ramach zad. inw. „Budowa boiska treningowego wraz z halą pneumatyczną dla Akademii Młodej GieKSy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Katowickie Inwestycje S.A. działające w imieniu i na rzecz Miasta Katowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240612757
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Porcelanowa 21
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-246
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniainwestycje@kisa.katowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.katowickieinwestycje.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://kisakatowice.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wyk. dokum. proj. oraz robót budow. związanych z budową boiska treningowego wraz z halą pneumatyczną” w ramach zad. inw. „Budowa boiska treningowego wraz z halą pneumatyczną dla Akademii Młodej GieKSy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c10e98e4-bb6e-11ee-9897-f6855eb846c0
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00252383
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-03-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00031564/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.21 Budowa boiska treningowego wraz z halą pneumatyczną dla Akademii Młodej Gieksy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00084082
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: KISA/DZP/TP/4/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
„Wykonanie dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych związanych z budową boiska treningowego wraz z halą pneumatyczną” w ramach zadania inwestycyjnego: „Budowa boiska treningowego wraz z halą pneumatyczną dla Akademii Młodej GieKSy”
Opis przedmiotu zamówienia:
1. Opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych dla zakresu robót wymaganego Ustawą Prawo Budowlane z dnia 07.07.1994 r. (pozwolenie na budowę hali pneumatycznej z okresem użytkowania 180 dni)
2. Wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych wszystkich branż, realizację zagospodarowania terenu zgodnie z projektem oraz dostawę i montaż urządzeń, elementów wyposażenia niezbędnych dla funkcjonowania obiektu oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie (o ile zajdzie taka konieczność).
3. Zapewnienie nadzoru autorskiego przez projektantów (autorów projektu) przez czas trwania inwestycji (m.in. udział w naradach koordynacyjnych na budowie, weryfikacja zgodności realizacji z dokumentacją projektową).
Zakres obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych w zakresie, m.in.:
-boiska piłkarskiego wymiarze całkowitym 30x62 m i wymiarze pola gry 26x56m z nawierzchnią z trawy sztucznej, systemem drenażu i oświetleniem zewnętrznym, ogrodzone piłkochwytami z bramą (1szt.) oraz furtkami (3 szt.),
-doboru i montażu elementów wyposażenia boiska – bramki piłkarskie 5x2m,
-montażu tymczasowej hali pneumatycznej o wym. 29x61m, wys. 8-9m, składającej się z systemu trzech powłok z oplotem z sieci lin stalowych, przytwierdzonej do podłoża systemem kotew gruntowych, wyposażonej w system centrali grzewczo – nadmuchowej z układem rezerwowego nadmuchu zespolonej jako jedno urządzenie lub zastosowanie dwóch niezależnych urządzeń nadmuchowych, oświetlenie (podstawowe i awaryjne), drzwi główne (1 szt.) i awaryjne (min. 2 szt.),
-magazynu do przechowywania powłoki pneumatycznej typu „blaszak”,
-modernizacji terenów zielonych,
-budowy infrastruktury technicznej,
-niezbędnych przekładek i zabezpieczeń sieci uzbrojenia podziemnego (o ile zajdzie taka potrzeba),
-niezbędnej wycinki drzew i krzewów,
Szczegółowy zakres prac określa:
- program funkcjonalno-użytkowy (załącznik nr 7 do SWZ),
- projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 12 do SWZ).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45236200-2 - Wyrównywanie nawierzchni obiektów sportowych
45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
77211400-6 - Usługi wycinania drzew
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:art. 255 pkt 3 ustawy Pzp – „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
Uzasadnienie faktyczne:
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego zostało wszczęte poprzez publikację ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 31.01.2024 r., numer ogłoszenia 2024/BZP 00084082/01.
Przed otwarciem ofert Zamawiający udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia,
tj. 3 844 980,00 zł brutto.
W wyznaczonym terminie tj. do dnia 26.02.2024 r do godz. 8:00 do Zamawiającego wpłynęły 2 oferty: Moderato Sp. z o.o. Osiedle Rotm. Witolda Pileckiego 17/6, 32-600 Oświęcim (oferta nr 1 - cena netto: 4 620 000,00 zł cena brutto: 5 682 600,00 zł) oraz INTERHALL SP. Z O.O. UL. MILOWICKA 1F, 40-312 KATOWICE (oferta nr 2 - cena netto: 5 190 000,00 zł cena brutto: 6 383 700,00 zł).
Oferty przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Jednocześnie Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty.
Wobec powyższego Zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2024-03-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |