Budowa i przebudowa dróg gruntowych oraz poprawa parametrów melioracji szczegółowych w ramach zagospodarowania poscaleniowego obrębów Tarkawica, Żurawiniec Wieś, Żurawiniec Kolonia w Gminie Ostrówek

Powiat Lubartowski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00253262
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00253262/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-03-20 14:45
Lokalizacja
Lubartów, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5e7a1a06-d61d-11ee-a3b5-e25d731b0da9
Identyfikator
7141891281
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogowePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie odwadniania gruntuInstalowanie oznakowania drogowego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00253262 z dnia 2024-03-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa i przebudowa dróg gruntowych oraz poprawa parametrów melioracji szczegółowych w ramach zagospodarowania poscaleniowego obrębów Tarkawica, Żurawiniec Wieś, Żurawiniec Kolonia w Gminie Ostrówek

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Lubartowski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431019193

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Słowackiego

1.5.2.) Miejscowość: Lubartów

1.5.3.) Kod pocztowy: 21-100

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@powiatlubartowski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatlubartowski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5e7a1a06-d61d-11ee-a3b5-e25d731b0da9

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa i przebudowa dróg gruntowych oraz poprawa parametrów melioracji szczegółowych w ramach zagospodarowania poscaleniowego obrębów Tarkawica, Żurawiniec Wieś, Żurawiniec Kolonia w Gminie Ostrówek

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5e7a1a06-d61d-11ee-a3b5-e25d731b0da9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00253262

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-03-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00021365/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa i przebudowa dróg gruntowych oraz poprawa parametrów melioracji szczegółowych w ramach zagospodarowania poscaleniowego obrębów Tarkawica, Żurawiniec Wieś, Żurawiniec Kolonia w Gminie Ostrówek

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie realizowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania – Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowaniem rolnictwa i leśnictwa”– objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 oraz ze środków Skarbu Państwa

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00223792

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPB.272.10.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 14508722,14 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 12090601,79 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 1 zamówienia – Budowa dróg gruntowych w ramach zagospodarowania poscaleniowego obrębów Tarkawica, Żurawiniec Wieś, Żurawiniec Kolonia w Gminie Ostrówek
Część 1 obejmuje budowę dróg gminnych nr 103325L, 103326L, 103327L, Drogi wewnętrzne nr III, IV, XXII, XXIII, XXIV, XXIX, XXXIII Kategoria obiektu budowlanego: IV – zjazdy, XXV-drogi Identyfikatory działek ewidencyjnych, na których obiekt budowlany jest usytuowany Jednostka ewidencyjna Ostrówek – gmina wiejska, obręb 0014 Tarkawica: 060811_2.0014.450; 060811_2.0014.642; 060811_2.0014.777; 060811_2.0014.811; 060811_2.0014.925; 060811_2.0014.954, Jednostka ewidencyjna Ostrówek – gmina wiejska, obręb 0015 Żurawiniec Wieś: 060811_2.0014.200; 060811_2.0014.600; 060811_2.0014.601; 060811_2.0014.649;
Jednostka ewidencyjna Ostrówek – gmina wiejska, obręb 0016 Żurawiniec Kolonia: 060811_2.0014.482; 060811_2.0014.565.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

45316213-1 - Instalowanie oznakowania drogowego

4.5.5.) Wartość części: 4162524,32 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 2 zamówienia Przebudowa dróg gruntowych oraz poprawa parametrów melioracji szczegółowych (odtworzenie i korekta rowów wraz z przebudową przepustów) w ramach zagospodarowania poscaleniowego obrębów Tarkawica, Żurawiniec Wieś, Żurawiniec Kolonia w Gminie Ostrówek

Część 2 obejmuje przebudowę dróg gminnych nr 103322L, 103325L, 103326L, 103329L, 103330L, 103332L, Drogi wewnętrzne nr X, Xa, XI, XIII, XVI, XVII, XIX, XX, XXIV, XXV, XXVIIa, XXVIIb, XXVIII, XXX, XXXI XXXII, XXXIV, XXXV, XXXVI, XXXVII, Kategoria obiektu budowlanego: IV – zjazdy, XXV – drogi, XXVII, rowy melioracyjne Nazwę jednostki ewidencyjnej, nazwę i numer obrębu ewidencyjnego oraz numery działek ewidencyjnych, na których obiekt jest usytuowany: gmina Ostrówek, powiat lubartowski, województwo lubelskie:
Obręb 0014 Tarkawica: działki ewidencyjne nr 46, 62, 93, 289, 569, 642, 778, 867, 925, 992, 1120, 1284, 1379, 1388, 1494
Obręb 0015 Żurawiniec Wieś: działki ewidencyjne nr 3, 4, 27, 55, 56, 211, 244, 567, 600, 649, 661, 738, 830, 906
Obręb 0016 Żurawiniec Kolonia: działki ewidencyjne nr 2, 49, 359, 482, 651, 716, 717, 864.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

45316213-1 - Instalowanie oznakowania drogowego

4.5.5.) Wartość części: 10346197,82 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowania na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 z późn. zm.), ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Kwota przeznaczona na realizację całości zamówienia wynosiła 3 196 874, 22 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej która wynosi 4 270 755,01 zł.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowania na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 z późn. zm.), ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Kwota przeznaczona na realizację całości zamówienia wynosiła 7 758 179,78 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej która wynosi 12 458 471,59 zł.

2024-03-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane