Dostawa pospółki 0-31,5 mm i mieszanki kruszywa łamanego 0-31,5 mm (C50/30) oraz świadczenie usług w zakresie profilowania nawierzchni dróg gruntowych, żwirowych i żużlowych
Gmina Pisz
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00254678
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00254678/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-03-21 12:47
- Lokalizacja
- Pisz, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b9f913a9-c583-11ee-bbfa-e29e26ebc6e1
- Identyfikator
- 8491499696
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00254678 z dnia 2024-03-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa pospółki 0-31,5 mm i mieszanki kruszywa łamanego 0-31,5 mm (C50/30) oraz świadczenie usług w zakresie profilowania nawierzchni dróg gruntowych, żwirowych i żużlowych
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Pisz
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671538
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Gustawa Gizewiusza 5
1.5.2.) Miejscowość: Pisz
1.5.3.) Kod pocztowy: 12-200
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki
1.5.7.) Numer telefonu: 8742421226
1.5.8.) Numer faksu: 874241238
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampubliczne@pisz.home.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pisz.pl/bip
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b9f913a9-c583-11ee-bbfa-e29e26ebc6e11.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa pospółki 0-31,5 mm i mieszanki kruszywa łamanego 0-31,5 mm (C50/30) oraz świadczenie usług w zakresie profilowania nawierzchni dróg gruntowych, żwirowych i żużlowych2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b9f913a9-c583-11ee-bbfa-e29e26ebc6e1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00254678
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-03-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00045082/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa pospółki 0-31,5 mm i mieszanki kruszywa łamanego 0-31,5 mm (C50/30) oraz świadczenie usług w zakresie profilowania nawierzchni dróg gruntowych, żwirowych i żużlowych wraz z ich zagęszczeniem
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00101322
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: Org.271.4.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa pospółki 0-31,5 mm i mieszanki kruszywa łamanego 0-31,5 mm (C50/30) oraz świadczenie usług w zakresie profilowania nawierzchni dróg gruntowych, żwirowych i żużlowych wraz z ich zagęszczeniem na terenie miasta i gminy Pisz.Zadanie nr 1 – teren miasta Pisz:
1) Przedmiotem zamówienia w zadaniu nr 1 jest dostawa pospółki 0-31,5 mm i mieszanki kruszywa łamanego 0-31,5 mm(C50/30) oraz świadczenie usług w zakresie profilowania nawierzchni dróg gruntowych, żwirowych i żużlowych wraz z ich zagęszczeniem na terenie miasta Pisz.
2) Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
a) profilowanie dróg położonych na terenie miasta Pisz o długości 24 km
o średniej szerokości 6,0 m wraz z ich zagęszczeniem,
b) dostawę pospółki 0-31,5 mm w ilości 500 ton i mieszanki kruszywa łamanego 0-31,5 mm (procentowa zawartość ziaren o powierzchni przekruszonej i łamanej kategoria nie niższa niż C50/30) w ilości 600 ton,
c) przeprowadzenie 3 analiz sitowych pospółki 0-31,5 mm i 3 analiz sitowych mieszanki kruszywa łamanego 0-31,5 mm.
3) Profilowanie dróg na terenie miasta Pisz wraz z ich zagęszczeniem polega na poprawieniu poprzecznego przekroju drogi i wyrównaniu jej nierówności w celu lepszego odwodnienia drogi.
4) Szczegółowy zakres prac w zadaniu nr 1 został ujęty we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 9 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 14210000-6 - Żwir, piasek, kamień kruszony i kruszywa
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
4.5.5.) Wartość części: 73996,52 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa pospółki 0-31,5 mm i mieszanki kruszywa łamanego 0-31,5 mm (C50/30) oraz świadczenie usług w zakresie profilowania nawierzchni dróg gruntowych, żwirowych i żużlowych wraz z ich zagęszczeniem na terenie miasta i gminy Pisz.Przedmiot zamówienia podzielony jest na 2 zadania.
Zadanie nr 2 – teren gminy Pisz (poza obszarem miasta Pisz):
1) Przedmiotem zamówienia w zadaniu nr 2 jest dostawa pospółki 0-31,5 mm i mieszanki kruszywa łamanego 0-31,5 mm (C50/30) oraz świadczenie usług w zakresie profilowania nawierzchni dróg gruntowych, żwirowych i żużlowych wraz z ich zagęszczeniem na terenie gminy Pisz (poza obszarem miasta Pisz).
2) Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
a) profilowanie dróg położonych na terenie gminy Pisz, poza obszarem miasta Pisz o długości 180 km o średniej szerokości 5,0 m wraz z ich zagęszczeniem,
b) dostawę pospółki 0-31,5 mm w ilości 2000 ton i mieszanki kruszywa łamanego 0-31,5 mm (procentowa zawartość ziaren o powierzchni przekruszonej i łamanej kategoria nie niższa niż: C50/30) w ilości 2500 ton,
c) przeprowadzenie 6 analiz sitowych pospółki oraz przeprowadzenie 6 analiz sitowych mieszanki kruszywa łamanego.
3) Profilowanie dróg na terenie gminy Pisz (poza obszarem miasta Pisz) wraz z ich zagęszczeniem polega na poprawieniu poprzecznego przekroju drogi i wyrównaniu jej nierówności w celu lepszego odwodnienia drogi.
4) Szczegółowy zakres prac w zadaniu nr 2 został ujęty we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 10 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 14210000-6 - Żwir, piasek, kamień kruszony i kruszywa
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
4.5.5.) Wartość części: 331656,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 12 lutego 2024 r. Zamawiający – Gmina Pisz wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzonego w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 2 ustawy pn.: „Dostawa pospółki 0-31,5 mm i mieszanki kruszywa łamanego 0-31,5 mm (C50/30) oraz świadczenie usług w zakresie profilowania nawierzchni dróg gruntowych, żwirowych i żużlowych wraz z ich zagęszczeniem na terenie miasta i gminy Pisz”, które zostało podzielone na 2 zadania. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 12 lutego 2024 r. pod nr 2024/BZP 00101322/01. Do upływu terminu składania ofert w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu tj. do dnia 27 lutego 2024 r. do godz. 10:00, wpłynęła jedna oferta na zadanie nr 1, która przewyższała kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zgodnie z przewidzianą w dokumentach zamówienia - w cz. IV Specyfikacji Warunków Zamówienia możliwością przeprowadzenia negocjacji treści oferty, Zamawiający zaprosił Wykonawcę, który złożył niepodlegającą odrzuceniu ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu na negocjacje w celu ulepszenia treści oferty na zadanie nr 1. Następnie po zakończonych negocjacjach Zamawiający zaprosił Wykonawcę do złożenia oferty dodatkowej (ulepszonej) na zadanie nr 1 w terminie do dnia 6 marca 2024 r. do godz. 9:00. W wyznaczonym terminie na składanie oferty dodatkowej na zadanie nr 1 została złożona oferta dodatkowa (ulepszona), której kwota przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia na zadanie nr 1. Zamawiający na sfinansowanie zamówienia na zadanie nr 1 zamierza przeznaczyć 91 015,72,00 zł brutto i udostępnił tę informację na stronie internetowej prowadzonego postępowania (e-Zamówienia) przed otwarciem ofert. Cena złożonej oferty na zadanie nr 1 z najniższą ceną wynosi 184 755,05 zł brutto.
W związku z powyższym, mając na uwadze art. 255 pkt 3 ustawy, mówiący o tym,
że unieważnia się postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, postępowanie o udzielenie zamówienia na zadanie nr 1 zostało unieważnione.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 184755,05 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 184755,05 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 12 lutego 2024 r. Zamawiający – Gmina Pisz wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzonego w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 2 ustawy pn.: „Dostawa pospółki 0-31,5 mm i mieszanki kruszywa łamanego 0-31,5 mm (C50/30) oraz świadczenie usług w zakresie profilowania nawierzchni dróg gruntowych, żwirowych
i żużlowych wraz z ich zagęszczeniem na terenie miasta i gminy Pisz”, które zostało podzielone na 2 zadania. Ogłoszenie o zamówieniu zostało opublikowane w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 12 lutego 2024 r. pod nr 2024/BZP 00101322/01. Do upływu terminu składania ofert w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu tj. do dnia 27 lutego 2024 r. do godz. 10:00, wpłynęła jedna oferta na zadanie nr 2, która przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zgodnie z przewidzianą w dokumentach zamówienia - w cz. IV Specyfikacji Warunków Zamówienia możliwością przeprowadzenia negocjacji treści oferty, Zamawiający zaprosił Wykonawcę, który złożył niepodlegającą odrzuceniu ofertę w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu na negocjacje w celu ulepszenia treści oferty na zadanie nr 2. Następnie po zakończonych negocjacjach Zamawiający zaprosił Wykonawcę do złożenia oferty dodatkowej (ulepszonej) na zadanie nr 2 w terminie do dnia 6 marca 2024 r. do godz. 9:00. W wyznaczonym terminie na składanie oferty dodatkowej na zadanie nr 2 została złożona oferta dodatkowa (ulepszona), której kwota przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia na zadanie nr 2. Zamawiający na sfinansowanie zamówienia na zadanie nr 2 zamierza przeznaczyć 407 936,88 zł brutto i udostępnił tę informację na stronie internetowej prowadzonego postępowania (e-Zamówienia) przed otwarciem ofert. Cena złożonej oferty na zadanie nr 2 z najniższą ceną wynosi 782 837,19 zł brutto.
W związku z powyższym, mając na uwadze art. 255 pkt 3 ustawy, mówiący o tym,
że unieważnia się postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, postępowanie o udzielenie zamówienia na zadanie nr 2 zostało unieważnione.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 782837,19 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 782837,19 PLN
| 2024-03-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |