Opracowanie dokumentacji projektowej pn.: „Przebudowa drogi gminnej ul. Rodziny Oswaldów w Chorzowie”

Miasto Chorzów – Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00452685
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00452685/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2024-08-09 13:08
Lokalizacja
Chorzów, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-887dcf80-983b-483a-8530-1a7fd9e84c2f
Identyfikator
000166249
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00452685 z dnia 2024-08-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej pn.: „Przebudowa drogi gminnej
ul. Rodziny Oswaldów w Chorzowie”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Chorzów – Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Chorzowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000166249

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bałtycka 8A

1.5.2.) Miejscowość: Chorzów

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-500

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@mzuim.chorzow.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.mzuim.chorzow.eu/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-887dcf80-983b-483a-8530-1a7fd9e84c2f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


utrzymanie ulic i obiektów inżynierskich

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej pn.: „Przebudowa drogi gminnej
ul. Rodziny Oswaldów w Chorzowie”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-887dcf80-983b-483a-8530-1a7fd9e84c2f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00452685

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00032386/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Opracowanie dokumentacji projektowej pn.: „Przebudowa drogi gminnej ul. Rodziny Oswaldów w Chorzowie”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00413390

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.26.1.11.2024.AB

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „„Przebudowa drogi gminnej ul. Rodziny Oswaldów w Chorzowie”
2. Prace przedprojektowe:
1) Pozyskanie materiałów geodezyjno – prawnych (m.in. mapa ewidencyjna i wypisy z rejestru gruntów) wraz z wywiadami branżowymi.
2) Wykonanie mapy do celów projektowych.
3. Kompleksowe opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania „Przebudowa drogi gminnej ul. Rodziny Oswaldów w Chorzowie”
Zawierające:
1) przebudowę ulicy,
2) budowę, przebudowę zjazdów,
3) budowę chodników, miejsc postojowych, dróg manewrowych,
4) budowę, przebudowę istniejącego systemu powierzchniowego odwodnienia korpusu drogowego,
5) rozpoznanie i badanie podłoża, wraz z niezbędnymi badaniami
i opracowaniami geologicznymi i geotechnicznymi,
6) przebudowę istniejącego uzbrojenia lub rozbudowę lub zabezpieczenie (o ile będzie konieczność),
7) opracowanie projektów podziału działek zgodnie z wymaganiami dla uzyskania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID),
8) budowę/przebudowę oświetlenia drogowego,
9) budowę kanału technologicznego,
10) zapewnienie odpowiedniego odwodnienia wgłębnego poprzez budowę kanalizacji deszczowej lub włączenie do istniejącej kanalizacji.
4. Do Wykonawcy należy również opracowanie:
1) Projektu budowlanego, w tym Projekt wykonawczy w 4 egz. oraz Projektu technicznego w 4 egz.
2) Niezbędnych projektów branżowych dotyczących przebudowy ewentualnych kolizji istniejącego uzbrojenia terenu w 4 egz. (o ile występują).
3) Przedmiarów robót w 2 egz. (oddzielne dla każdej branży) (forma zapisu Excel).
4) Kosztorysów inwestorskich (oddzielne dla każdej branży) w 2 egz. (forma zapisu Excel). Kosztorys inwestorski opracowany metodą kalkulacji uproszczonej- zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 29 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczeń planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno - użytkowym (tj. Dz. U. 2021 poz. 2458).
5) Zbiorczego zestawienia kosztów w 2 egz. (forma zapisu PDF i .xls).
6) Szczegółowej specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych
w 2 egz. (forma zapisu PDF i .doc).
7) Projektu i zatwierdzenie projektu stałej organizacji ruchu w 4 egz.
8) Informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ) w 2 egz.
9) Wykonawca sporządzi operat szacunkowy wykonany przez uprawnionego rzeczoznawcę, celem wykupu przez zamawiającego majątku oświetleniowego Tauron Nowe Technologie będącego w zakresie inwestycji w 2 egz. (forma zapisu PDF oraz wersja papierowa)
10) Inwentaryzacje zieleni z planem wyrębu i projektem nasadzeń zastępczych
(o ile będzie wymagane) w 2 egz. (forma zapisu PDF oraz wersja papierowa)
11) Ponadto:
a) uzyskanie w imieniu Inwestora wszelkich decyzji, uzgodnień i opinii niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę, zgłoszenia zamiaru budowy, bądź ZRID wynikających z ustaleń miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego oraz innych przepisów prawa,
b) opracowanie i uzgodnienie geodezyjnego projektu podziału działek pod inwestycję, w celu uzyskania przez inwestora decyzji ZRID.
c) Przygotowanie i przekazanie zamawiającemu kompletnego wniosku
o wydanie decyzji ZRID wraz z niezbędnymi załącznikami
5. Wykonawca dostarczy wszelkie opracowania i dokumenty w wersji papierowej w ilościach wymienionych w ust. 4 wyżej, zaś w wersji elektronicznej 2 kpl.- format zapisu- PDF oraz excel/doc, a rysunki w formacie .DXF/ DWG, nośnik – pendrive.
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia obejmuje Załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający zgodnie z art. 222. ust. 4 ustawy PZP przed otwarciem ofert w dniu 23.07.2024 r., udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia,
w wysokości 150 000,- zł brutto.
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej ofert.
W przedmiotowym postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt. 1 ustawy PZP, do upływu terminu składania ofert wpłynęły trzy oferty.
Zaoferowane ceny przewyższają jednak kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie ww. zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
2024-08-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi