Demontaż, transport i montaż żurawia obrotowego
SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ - POZNAŃSKI INSTYTUT TECHNOLOGICZNY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00255446
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00255446/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-03-21 16:27
- Lokalizacja
- Poznań, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d526d274-e148-11ee-a01e-f641a8763d5f
- Identyfikator
- 7831822694
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00255446 z dnia 2024-03-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Demontaż, transport i montaż żurawia obrotowego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SIEĆ BADAWCZA ŁUKASIEWICZ - POZNAŃSKI INSTYTUT TECHNOLOGICZNY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 386566426
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Ewarysta Estkowskiego 6
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 61-755
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: komisjaprzetargowa@pit.lukasiewicz.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pit.lukasiewicz.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://www.platformazakupowa.pl/transakcja/9004051.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Usługi doradcze, badania
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Demontaż, transport i montaż żurawia obrotowego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d526d274-e148-11ee-a01e-f641a8763d5f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00255446
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-03-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00243803
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PRZ/00012/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 35600,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie fundamentu do posadowienia Żurawia obrotowego stałego wolnostojącego Żw-1-0851-6132 nr fabryczny 477” z wciągnikiem o udźwigu 1000 kg wraz z usługą jego demontażu, transportu pomiędzy lokalizacjami oraz ponownym montażem. Miejsce wykonania przedmiotu zamówienia: a) Demontaż – siedziba Łukasiewicz Poznański Instytut Technologiczny – Centrum Nowoczesnej Mobilności przy ul. Warszawskiej 181, 61 – 055 Poznań b) wykonanie fundamentu i montaż – siedziba Łukasiewicz Poznański Instytut Technologiczny – Centrum Zrównoważonej Gospodarki przy ul. Jana Pawła II 14, 61 – 361 Poznań.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45262210-6 - Fundamentowanie
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Biorąc pod uwagę przepisy ustawy Pzp w szczególności art. 28 oraz art. 34, Zamawiający dokonał błędnej kwalifikacji przedmiotu zamówienia, co w konsekwencji powoduje błędne oszacowanie wartości zamówienia.W konsekwencji wartość przedmiotowego zamówienia ustalona na podstawie art. 34 i art. 28 ustawy Pzp w związku z art. 16 ustawy Pzp, nie przekracza kwoty 130 000 zł netto.
Mając na uwadze, że norma prawna określona treścią art. 2 ust. 1 pkt 1 ustawy Pzp stanowi normę bezwzględnie obowiązującą („ius cogens”) dla przedmiotu zamówienia określonego niniejszym postępowaniem nie mają zastosowania przepisy ustawy Pzp. Zgodnie z literalnym brzmieniem przepisu, Zamawiający nie może prowadzić postępowania, obarczonego reżimem ustawowym, jeżeli jego wartość nie przekracza 130 000 zł netto.
| 2024-03-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |