Przebudowa odcinka drogi gminnej ul. Potoczki w Bażanowicach o długości około 0,77 km
GMINA GOLESZÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00255992
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00255992/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-03-22 09:59
- Lokalizacja
- Goleszów, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7bbdc50a-d6d0-11ee-8305-7e4937eb936d
- Identyfikator
- 5482404996
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00255992 z dnia 2024-03-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa odcinka drogi gminnej ul. Potoczki w Bażanowicach o długości około 0,77 km
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA GOLESZÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182433
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. 1 Maja 5
1.5.2.) Miejscowość: Goleszów
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-440
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@goleszow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.goleszow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7bbdc50a-d6d0-11ee-8305-7e4937eb936d1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa odcinka drogi gminnej ul. Potoczki w Bażanowicach o długości około 0,77 km2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7bbdc50a-d6d0-11ee-8305-7e4937eb936d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00255992
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-03-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00042565/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Przebudowa odcinka drogi gminnej ul. Potoczki w Bażanowicach o długości około 0,77 km
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00227463
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IK.271.2.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem inwestycji jest przebudowa odcinka drogi gminnej ul. Potoczki w Bażanowicach o długości około 0,77 km,
realizowana w oparciu o decyzję pozwolenia na budowę (decyzja nr 586, znak: WB.6740.1928.2020.TB z dnia
15.04.2021 r.).
Zakres zamówienia obejmuje:
- przebudowę ulicy Potoczki - poszerzenie jezdni do szerokości 5,0 m,
- zmianę konstrukcji jezdni,
- wykonanie nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego,
- budowę lewostronnego chodnika oraz na początkowym odcinku również prawostronnego chodnika z kostki
brukowej betonowej o szerokości 2,0 m,
- przebudowę konstrukcji istniejących zjazdów, nawierzchnia zjazdów z kostki brukowej betonowej,
- przebudowę wlotów skrzyżowań powiązanych z ul. Potoczki,
- budowę kanału technologicznego o dł. 756 m,
- rozbudowę kanalizacji deszczowej o łącznej dł. 757,9 m od średnicy Ø300 mm do Ø1000 mm,
- przebudowa wodociągu o łącznej dł. 453,1 m i średnicy od Ø160 mm do Ø355 x 21,1 mm,
- przebudowę urządzeń odwadniających (rowów i ich zarurowań) zlokalizowanych w pasie drogowym,
- zabezpieczenie istniejących sieci zgodnie z uzgodnieniami,
- montaż elementów bezpieczeństwa ruchu,
- wycinka drzew zgodnie z wydaną decyzją oraz wykonanie nasadzeń zastępczych,
- montaż oznakowania zgodnie z zatwierdzoną organizacją ruchu (sporządzenie aktualizacji TOR i DOR
z zatwierdzeniem).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne:Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia 4 950 000,00 zł.
W/w postępowaniu zostały złożone cztery oferty. Oferta z najniższą ceną wynosi 6 484 411,90 zł. i znacznie przekracza kwotę, jaką Zamawiający może przeznaczyć na realizację przedmiotowego zamówienia. W tej sytuacji Zamawiający ma prawo unieważnić postępowanie bez wcześniejszego dokonywania wyboru najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie prawne:
Do przedstawionego powyżej stanu faktycznego znajduje zastosowanie przesłanka, o której mowa w art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: cena lub koszt
najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.”
| 2024-03-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |