Zabudowa ekranu LED, wraz z systemem zarządzania obrazem, w Arena Sosnowiec ArcelorMittal Park w Sosnowcu

Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00262309
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00262309/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-03-27 12:33
Lokalizacja
Sosnowiec, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-00713d03-7d54-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
6440015167
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneKolorowe monitory wideoElektroniczne tablice informacyjneSpecjalne usługi projektoweRóżne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00262309 z dnia 2024-03-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zabudowa ekranu LED, wraz z systemem zarządzania obrazem, w Arena Sosnowiec ArcelorMittal Park w Sosnowcu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000515885

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Zwycięstwa 20

1.5.2.) Miejscowość: Sosnowiec

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-200

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: j.dzierzkowska@um.sosnowiec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.um.sosnowiec.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://umsosnowiec.logintrade.net/zapytania_email,146418,038d0deb45c09e79deecb43633095dc4.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zabudowa ekranu LED, wraz z systemem zarządzania obrazem, w Arena Sosnowiec ArcelorMittal Park w Sosnowcu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-00713d03-7d54-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00262309

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-03-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00486725

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZP.C.271.1.147.2023.JD

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na zabudowie ekranu LED, wraz z systemem zarządzania obrazem, w Arena Sosnowiec ArcelorMittal Park w Sosnowcu. Program funkcjonalno-użytkowy stanowi Załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

32323100-4 - Kolorowe monitory wideo

48813100-1 - Elektroniczne tablice informacyjne

79930000-2 - Specjalne usługi projektowe

48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena oferty złożonej w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu przez Wykonawcę: LEDBIM sp. z o.o. nie podlegała odrzuceniu i spełniała warunki udziału w postępowaniu oraz mieściła się w kwocie jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, wobec czego pismem z dnia 08.02.2024 r. Zamawiający dokonał wyboru oferty tego Wykonawcy jako oferty najkorzystniejszej.
W dniu 16.02.2024 r. Zamawiający zaprosił Wykonawcę do podpisania umowy, wyznaczając jednocześnie termin na przedłożenie do dnia 19.02.2024 r. dokumentów wskazanych w Rozdziale XIV Specyfikacji warunków
zamówienia (dalej: SWZ) oraz do wniesienia wymaganego, zgodnie z Rozdziałem XIII SWZ, zabezpieczenia należytego wykonania umowy. W wyznaczonym w zaproszeniu do podpisania umowy terminie Wykonawca nie złożył wymaganych dokumentów oraz nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Wobec czego Zamawiający pismem z dnia 26.02.2024 r. wyznaczył Wykonawcy ostateczny termin na uzupełnienie powyższych braków oraz wniesienie zabezpieczenia. Do wyznaczonego terminu tj. do dnia 27.02.2024 r. do godziny 14:00
Wykonawca nie złożył brakujących dokumentów ani nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy, co Zamawiający uznał (zgodnie z informacją zawartą w piśmie) za uchylenie się tego Wykonawcy od zawarcia umowy.
W związku z powyższym Zamawiający podjął decyzję o zwiększeniu kwoty jaką może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia do ceny kolejnej oferty, tj. do ceny oferty Wykonawcy UP LED sp. z o.o. Ponieważ w dniu 22.01.2024 r. upłynął przedłużony przez Zamawiającego termin związania ofertą, na który wszyscy Wykonawcy, którzy złożyli ofertę wyrazili zgodę Zamawiający pismem z dnia 13.03.2024 r. zwrócił się do
Wykonawcy UP LED sp. z o.o. z wezwaniem do wyrażenia pisemnej zgody na wybór jego oferty jako najkorzystniejszej.
Wykonawca UP LED sp. z o.o. nie wyraził pisemnej zgody na wybór jego oferty po upływie terminu związania ofertą, w związku z czym oferta tego Wykonawcy podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 13) ustawy Pzp.
Cena pozostałych ofert złożonych przez Wykonawców przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć
na sfinansowanie zamówienia. Tym samym pozostałe oferty nie mieszczą się w limicie ustalonym przez Zamawiającego.

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zamawiający - Zagłębiowski Park Sportowy, ul. Gen. M. Zaruskiego 2, 41-219 Sosnowiec. Działając na podstawie art. 37 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity - Dz.U. 2022 poz. 1605 ze zmianami) zwanej dalej: "ustawa Pzp" oraz zgodnie z Pełnomocnictwem z dnia 18.10.2023 r. przedmiotowe postępowanie prowadzone jest przez Gminę Sosnowiec - Miasto posiadające prawa powiatu, Al. Zwycięstwa 20, 41-200 Sosnowiec - PEŁNOMOCNIKA ZAMAWIAJĄCEGO.
2024-03-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane