DOSTAWA SAMOCHODU PATROLOWEGO TYPU BUS DLA STRAŻY MIEJSKIEJ W JELENIEJ GÓRZE

Straż Miejska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00168599
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00168599/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-03-31 09:37
Lokalizacja
Jelenia Góra, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-56194f0e-2d0a-4a13-b1cc-693e716f4c0e
Identyfikator
6111005423
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Samochody półciężaroweLekkie samochody półciężarowePojazdy specjalneMinibusy

Wykonawcy

1 przyznane

MIROSŁAW WRÓBEL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWrocław, PL · lot 0
249 900 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00168599 z dnia 2025-03-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
DOSTAWA SAMOCHODU PATROLOWEGO TYPU BUS DLA STRAŻY MIEJSKIEJ W JELENIEJ GÓRZE

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Straż Miejska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230509808

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Armii Krajowej 19

1.5.2.) Miejscowość: Jelenia Góra

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-500

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 75 75 25 162

1.5.8.) Numer faksu: +48757525162

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zaskomendant@jeleniagora.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: strazmiejska.jeleniagora.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-56194f0e-2d0a-4a13-b1cc-693e716f4c0e

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

DOSTAWA SAMOCHODU PATROLOWEGO TYPU BUS DLA STRAŻY MIEJSKIEJ W JELENIEJ GÓRZE

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-56194f0e-2d0a-4a13-b1cc-693e716f4c0e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00168599

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-03-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00026394/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 zakup samochodu typu Bus dla Straży Miejskiej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00121315

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SM.271.1.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 144251,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego samochodu patrolowego typu BUS (kategoria pojazdu M1) przeznaczonego dla potrzeb służb Straży Miejskiej w Jeleniej Górze, nie będącego samochodem demonstracyjnym.
Ilekroć w dokumentach zamówienia lub ogłoszeniu jest mowa „pojazd” należy przez to rozumieć samochód Typu BUS.
Pojazd ma być przeznaczony do wykonywania przez Straż Miejską zadań patrolowych i interwencyjnych. W jego wnętrzu wykonywane będą podstawowe czynności służbowe.
Ponadto pojazd wykorzystywany będzie do patrolowania miasta, zakładania urządzeń blokujących koła pojazdu, przewozu osób nietrzeźwych do PDOZ w Jeleniej Górze lub do miejsca zamieszkania, a także do przewozu osób ujętych do najbliższego Komisariatu Policji.
Dostarczony pojazd musi być fabrycznie nowy, nieużywany, kompletny oraz wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych (pojazd nie może być przedmiotem zastawu oraz nie może być obciążony prawami osób trzecich). Pojazd wyprodukowany nie wcześniej niż w roku 2024, gotowy do użytku.
Pojazd musi być przystosowany do:
1) eksploatacji we wszystkich porach roku i doby w warunkach atmosferycznych spotykanych w polskiej strefie klimatycznej,
2) jazdy po drogach twardych i gruntowych,
3) przechowywania na wolnym powietrzu,
4) mycia w myjniach automatycznych szczotkowych i bezobsługowych,
5) naprawy w Autoryzowanych Stacjach Obsługi natomiast po okresie gwarancji w pozostałych stacjach obsługi.
Wymagania formalne:
1) pojazd musi być wykonany z wykorzystaniem pojazdu bazowego posiadającego homologację wystawioną zgodnie z Ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym lub Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/858 z dnia 30 maja 2018 r. w sprawie homologacji i nadzoru rynku pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, komponentów i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów, zmieniające rozporządzenie (WE) nr 715/2007 i (WE) nr 595/2009 oraz uchylające dyrektywę 2007/46/WE;
2) wszystkie urządzenia elektryczne i elektroniczne zamontowane dodatkowo na pojeździe muszą spełniać wymagania określone w Regulaminie 10 EKG ONZ;
3) pojazd musi spełniać warunki właściwe dla pojazdu samochodowego uprzywilejowanego określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz ich niezbędnego wyposażenia (t.j. Dz.U. z 2024 poz. 502 z późn. zm.);
4) pojazd musi posiadać świadectwo homologacji lub inne równoważne dokumenty umożliwiające rejestrację jako pojazd uprzywilejowany na potrzeby Straży Miejskiej;
5) Zamawiający dopuszcza rejestrację dwuetapową – rejestrację pojazdu na Wykonawcę, celem wykonania przebudowy i wykonanie odpowiedniego badania technicznego;
6) urządzenia świetlne sygnalizacji uprzywilejowania muszą posiadać świadectwo homologacji na zgodność z Regulaminem 65 EKG ONZ;
7) w celu potwierdzenia spełnienia przez oferowany pojazd poszczególnych punktów specyfikacji technicznej Zamawiający zastrzega sobie prawo do żądania przedstawienia przez Wykonawcę niezbędnych dokumentów, w szczególności dokumentacji technicznej pojazdu;
8) w fazie modyfikacji pojazdu Wykonawca zobowiązany jest do konsultowania i uzyskania akceptacji przez Zamawiającego proponowanych do zastosowania w pojeździe rozwiązań konstrukcyjnych i funkcjonalnych dotyczących zabudowy pojazdu;
9) zmiany adaptacyjne pojazdu powstałe w wersji dla potrzeb służb Straży Miejskiej, dotyczące montażu wyposażenia, nie mogą powodować utraty ani ograniczenia uprawnień wynikających z fabrycznej gwarancji w trakcie jego eksploatacji.
Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Tomie III Specyfikacji Warunków Zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34136000-9 - Samochody półciężarowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34136100-0 - Lekkie samochody półciężarowe

34114000-9 - Pojazdy specjalne

34114400-3 - Minibusy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 249900,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 253995,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 249900,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: "MIROSŁAW WRÓBEL" – SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8942648923

7.3.3) Ulica: Graniczna nr 4a

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 54-610

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-03-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 249900,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Planowany termin wykonania przedmiotu zamówienia ustala się do czterech miesięcy od daty zawarcia umowy tj. do dnia 28.07.2025 r.
2025-03-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy