Wynajem maszyn i urządzeń wraz z operatorem w 2024 roku

Zarząd Dróg Powiatowych w Rykach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00267276
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00267276/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-04-02 11:51
Lokalizacja
Ryki, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a808bed6-d6ee-11ee-a3b5-e25d731b0da9
Identyfikator
5060019023
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowejWynajem samochodów ciężarowych wraz z kierowcą

Wykonawcy

2 przyznane

LESZEK KĘPKAKŁOCZEW, PL · lot 0
49 446 PLN
LESZEK KĘPKAKŁOCZEW, PL · lot 1
95 325 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00267276 z dnia 2024-04-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wynajem maszyn i urządzeń wraz z operatorem w 2024 roku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Rykach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431029636

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kolejowa 5

1.5.2.) Miejscowość: Ryki

1.5.3.) Kod pocztowy: 08-500

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL815 - Puławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdpryki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdpryki.e-biuletyn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zdpryki.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


ZARZĄDZENIE I UTRZYMANIE DRÓG

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wynajem maszyn i urządzeń wraz z operatorem w 2024 roku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a808bed6-d6ee-11ee-a3b5-e25d731b0da9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00267276

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-04-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00225512

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZDP/PN/6/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wynajem maszyn i urządzeń – koparki, samochodu ciężarowego, równiarki, walca drogowego wraz z operatorem posiadającym odpowiednie kwalifikacje na potrzeby Zarządu Dróg Powiatowych w Rykach.
2. Zamawiający zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy dopuszcza składanie ofert częściowych z podziałem na 2 części, jak poniżej:
I. Zadanie nr 1 - Wynajem równiarki i walca wraz z operatorem
1) Zakres zadania obejmuje wynajem:
a) Równiarki samojezdnej o wadze min. 10,00 ton wraz z obsługą operatorską,
b) Walca wibracyjnego o wadze minimum 8,00 ton wraz z obsługą operatorską.
2) Oferowany sprzęt musi:
• odpowiadać obowiązującym normom, parametrom technicznym i jakościowym,
• posiadać niezbędne homologacje,
• być sprawny technicznie,
• posiadać ubezpieczenie wymagane obowiązującymi przepisami prawa.
3) Wynajem ma na celu wykonanie profilowania wraz z zagęszczeniem dróg powiatowych o nawierzchni gruntowej równiarką drogową oraz walcem wibracyjnym na następujących odcinkach:
• Ciąg drogowy Nr 1430 L, Ogonów, długość: 3,10 km,
• Ciąg drogowy Nr 1425 L, Brusów – Leopoldów, długość, 3,00 km,
• Ciąg drogowy Nr 1430 L Nowy Bazanów – Wrzosówka, długość 2,20 km,
• Ciąg drogowy Nr 1423 L Trzcianki – Nowodwór, długość 2,60 km,
• Ciąg drogowy Nr 1421 L Padarz - Grabów Szlachecki, długość 3,30 km,
• Ciąg drogowy Nr 1346 L Sokola - Huta Zadybska, długość 4,929 km,
• Ciąg drogowy Nr 1416 L Kłoczew – Zaryte, długość 1,80 km,
• Ciąg drogowy Nr 1411 L Zaryte, długość 3,20 km,
• Ciąg drogowy Nr 1414 L Wygranka, długość 1,997 km.
4) Prace te mają na celu likwidację wybojów, ubytków i kolein oraz dokonanie korekty profilu poprzecznego dla poprawy warunków ruchu i umożliwienia swobodnego odpływu wody z korony drogi.
5) Równanie i profilowanie dróg o nawierzchni gruntowej, wraz z mechanicznym zagęszczeniem nawierzchni obejmuje:
• wzruszenie nawierzchni gruntowej z przemieszczaniem urobku;
• ścięcie nadmiaru i uzupełnienie ubytków, nierówności;
• uzupełnienie głębokich, lokalnych zadoleń;
• profilowanie nawierzchni ze spadkiem poprzecznym 3-4%;
• ręczne lub mechaniczne usunięcie z pobocza, nasypanego w trakcie roboty zbędnego materiału;
• zagęszczanie mechaniczne walcem samojezdnym.
6) Zamawiający określa ilość godzin w celu wykonania zadania:
a) Termin nr 1
• Równiarka
 Zamówienie podstawowe (gwarantowane) – 80 godzin
 Zamówienie z prawem opcji – 10 godzin
• Walec wibracyjny
 Zamówienie podstawowe (gwarantowane) – 50 godzin
 Zamówienie z prawem opcji – 10 godzin
b) Termin nr 2
• Równiarka
 Zamówienie podstawowe (gwarantowane) – 80 godzin
 Zamówienie z prawem opcji – 10 godzin
• Walec wibracyjny
 Zamówienie podstawowe (gwarantowane) – 50 godzin
 Zamówienie z prawem opcji – 10 godzin
7) Ilość godzin zleconych przez Zamawiającego uzależniona jest od panujących warunków atmosferycznych a co za tym idzie stanu dróg gruntowych administrowanych przez Zamawiającego, których działając z należytą starannością nie jest w stanie przewidzieć.
8) Zamawiający w trakcie trwania umowy zgłaszał będzie Wykonawcy zapotrzebowanie na poszczególne roboty.
9) Wykonawca zobowiązany jest w podanych powyżej ilościach godzin i terminach wykonać przedmiot zamówienia na wszystkich odcinkach opisanych w niniejszej specyfikacji.
10) Roboty na danym ciągu należy realizować nieprzerwanie, w ciągu kolejnych dni roboczych, aż do całkowitego zakończenia realizacji zlecenia. Ilekroć mowa jest o dniach roboczych, należy przez to rozumieć dni od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy.
11) Wykonawca zobowiązany jest poinformować Zamawiającego o dacie rozpoczęcia prowadzenia prac na danym ciągu jak również zakończenia.
12) Zamawiający w trakcie trwania umowy zgłaszał będzie Wykonawcy e-mailowo lub telefonicznie przez osoby upoważnione zapotrzebowanie na poszczególne roboty z co najmniej 2 dniowym wyprzedzeniem.
13) W przypadku, gdy uszkodzenie nawierzchni mogłoby spowodować zagrożenie dla użytkowników dróg lub ich pojazdów, wymagany jest jednodniowy termin rozpoczęcia prac (1 dzień roboczy). Termin ten nie będzie mógł być przedłużony ze względu na niewłaściwe warunki atmosferyczne.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45500000-2 - Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej

4.5.5.) Wartość części: 62259,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wynajem maszyn i urządzeń – koparki, samochodu ciężarowego, równiarki, walca drogowego wraz z operatorem posiadającym odpowiednie kwalifikacje na potrzeby Zarządu Dróg Powiatowych w Rykach.
2. Zamawiający zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy dopuszcza składanie ofert częściowych z podziałem na 2 części, jak poniżej:
II. Wynajem Koparki i samochodu ciężarowego wraz z operatorem i kierowcą
1) Zakres zadania obejmuje wynajem:
a) Koparki kołowej obrotowej z osprzętem - łyżką skarpową o szerokości 150-200 cm,
b) Samochodu ciężarowego samowyładowawczego 3 osiowy lub 4 osiowy o ładowności minimum 20,00 ton.
2) Wynajem ma na celu wykonanie zbierania poboczy wraz z wywozem urobku na miejsce wskazane przez Zamawiającego lub zagospodarowaniem przez Wykonawcę oraz przeprowadzenia niezbędnych - zleconych prac w obrębie dróg powiatowych Powiatu Ryckiego – wykaz dróg stanowi załącznik nr 7 do niniejszej specyfikacji.
3) Oferowany sprzęt musi:
• odpowiadać obowiązującym normom, parametrom technicznym i jakościowym,
• posiadać niezbędne homologacje,
• być sprawny technicznie,
• posiadać ubezpieczenie wymagane obowiązującymi przepisami prawa.
4) Zamawiający określa ilość godzin w celu wykonania zadania:
a) Koparka:
 150,00 godzin – zakres podstawowy, gwarantowany,
 do 100,00 godzin – zakres objęty prawem opcji.
b) Samochód ciężarowy:
 150,00 godzin – zakres podstawowy, gwarantowany,
 do 100,00 godzin – zakres objęty prawem opcji.
5) Zamawiający w trakcie trwania umowy zgłaszał będzie Wykonawcy e-mailowo lub telefonicznie przez osoby upoważnione zapotrzebowanie na poszczególne roboty z co najmniej 2 dniowym wyprzedzeniem.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45500000-2 - Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

60181000-0 - Wynajem samochodów ciężarowych wraz z kierowcą

4.5.5.) Wartość części: 83750,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 49446,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 49446,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 49446,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWE MAKLESZ LESZEK KĘPKA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7162259909

7.3.3) Ulica: STRYJ 73

7.3.4) Miejscowość: KŁOCZEW

7.3.5) Kod pocztowy: 08-550

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-03-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 49446,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 95325,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 95325,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 95325,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWE MAKLESZ LESZEK KĘPKA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7162259909

7.3.3) Ulica: STRYJ 73

7.3.4) Miejscowość: KŁOCZEW

7.3.5) Kod pocztowy: 08-550

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-03-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 95325,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zadanie nr 1 - Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie w terminie 8 miesięcy od dnia podpisania umowy tj. do dnia 28 listopada 2024 roku.
Termin nr 1 – od dnia podpisania umowy do 30 czerwca 2024 roku,
Termin nr 2 – od 01 września 2024 roku do 28 listopada 2024 roku.
Zadanie nr 2 - Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie w terminie 8 miesięcy od dnia podpisania umowy tj. do dnia 28 listopada 2024 roku.
2024-04-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane