TECHNICZNE UTRZYMANIE MIENIA KOMUNALNEGO

Miasto Racibórz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00169139
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00169139/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-03-31 12:02
Lokalizacja
Racibórz, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9e70be49-b9d4-41b9-a13d-9e80a1ae1694
Identyfikator
6391002175
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie napraw i konserwacji wyposażenia placów zabawUsługi naprawcze i konserwacyjneNaprawa terenów rekreacyjnych

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNALNE - SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄRacibórz, PL · lot 0
392 401,07 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00169139 z dnia 2025-03-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
TECHNICZNE UTRZYMANIE MIENIA KOMUNALNEGO

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Racibórz

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258397

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Króla Stefana Batorego 6

1.5.2.) Miejscowość: Racibórz

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-400

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.7.) Numer telefonu: 32 755 07 10

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@um.raciborz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bipraciborz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.raciborz.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

TECHNICZNE UTRZYMANIE MIENIA KOMUNALNEGO

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9e70be49-b9d4-41b9-a13d-9e80a1ae1694

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00169139

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-03-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00037601/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.12 Techniczne utrzymanie mienia komunalnego w 2025 roku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00139899

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamówienie udzielane jest przez zamawiającego, o którym mowa w art. 4 i art. 5 ust. 1 pkt 1, os. prawnej Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o spełniającej następujące warunki:
a) Zamawiający sprawuje kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednost., polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej os. prawnej. Spółka powołana jest do wykonania podst. zadań Gminy, w zakresie jej statutowych zadań. Spółka jest gospodarczo oraz organiz. zależna od Zamawiającego oraz ściśle mu podległa. Zamawiający powołuje Radę Nadzorczą spółki.
b) Ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wyk. zadań powierzonych jej przez zamawiającego sprawującego kontrolę. Ponad 90% przychodu generowane jest w ramach zad. stanowiących zadania powierzone spółce przez Zamawiającego.
c) W kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego - Miasto Racibórz posiada 100% udziałów.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.9.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 296478,19 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja usługi polegającej na:
1) Bieżącym utrzymaniu w dobrym stanie technicznym i estetyce obiektów i urządzeń na terenach miejskich placów zabaw oraz siłowni zewnętrznych.
2) Utrzymaniu w odpowiednim stanie technicznym alejek i nawierzchni na terenach zieleni miejskiej oraz bieżące utrzymanie, naprawa i remonty elementów małej architektury będącej własnością Miasta Racibórz.
3) Obsłudze świąt i uroczystości.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 3 do zaproszenia do negocjacji.

Pozostałe warunki realizacji usługi zostały opisane we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 4 do zaproszenia do negocjacji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50870000-4 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji wyposażenia placów zabaw

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

50000000-5 - Usługi naprawcze i konserwacyjne

45236290-9 - Naprawa terenów rekreacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiebiorstwo Komunalne Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6390001529

7.3.3) Ulica: Kaspra adamczyka 10

7.3.4) Miejscowość: Racibórz

7.3.5) Kod pocztowy: 47-400

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-03-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 392401,07 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-04-01 do 2025-12-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-03-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi