Usługa korzystania z Codziennego Serwisu Informacyjnego Polskiej Agencji Prasowej

Ministerstwo Obrony Narodowej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00169861
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00169861/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-03-31 14:43
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6b2f3bf1-e822-4996-96d3-5927d824c25b
Identyfikator
5252095497
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi świadczone przez agencje informacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

POLSKA AGENCJA PRASOWA SPÓŁKA AKCYJNA W LIKWIDACJIWarszawa, PL · lot 0
472 320 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00169861 z dnia 2025-03-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa korzystania z Codziennego Serwisu Informacyjnego Polskiej Agencji Prasowej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Ministerstwo Obrony Narodowej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 014872806

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Niepodległości 218

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-911

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mon.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/obrona-narodowa

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Obrona

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa korzystania z Codziennego Serwisu Informacyjnego Polskiej Agencji Prasowej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6b2f3bf1-e822-4996-96d3-5927d824c25b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00169861

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-03-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00096419/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Zakup serwisu PAP

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Polska Agencja Prasowa jest jedyną na rynku agencją informacyjną dostarczającą w trybie ciągłym (24h na dobę, dni robocze i świąteczne) serwis tekstowy zawierający informacje z kraju i zagranicy, aktualizowany na bieżąco. Na rynku istnieją inne agencje informacyjne, jednak są to agencje wyspecjalizowane pod kątem form dźwiękowych, video, fotograficznych lub wyspecjalizowane na obsługę wybranych segmentów rynku prasowego oraz portali internetowych. Usługi tego rodzaju nie są zatem przydatne dla potrzeb informacyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej w takim stopniu jak serwis PAP.
W przypadku przedmiotowego zamówienia nie istnieje tzw. produkt równoważny, tym samym nie ma możliwości przeprowadzenia postępowania konkurencyjnego, w którym Zamawiający uzyskałby porównywalne oferty. Zakup powyżej opisanej usługi jest możliwy tylko i wyłącznie w drodze przeprowadzenia postępowania w trybie zamówienia z wolnej ręki.
Opisane powyżej okoliczności wypełniają dyspozycję art. 214 ustawy Pzp.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 1/ZP/25

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostęp poprzez stronę www do Codziennego Serwisu Informacyjnego (CSI) Polskiej Agencji Prasowej (PAP), zawierającego wiadomości krajowe, zagraniczne, gospodarcze, komunikaty prowadzonego codziennie (w tym w soboty, niedziele i święta) w sposób ciągły dla 10 użytkowników, w tym dostęp do Archiwum PAP dla 1 użytkownika.

4.5.3.) Główny kod CPV: 92400000-5 - Usługi świadczone przez agencje informacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Polska Agencja Prasowa S.A. w likwidacji

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5260250742

7.3.3) Ulica: Bracka 6/8

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-502

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-03-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 472320,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

2025-03-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi