Przebudowa wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjnej w budynku VI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie przy ul. Wąskiej 5-7

VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00277903
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00277903/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-04-09 17:31
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-504bc9ec-dd6a-11ee-9fce-3adbe5eb3a3d
Identyfikator
9441479232
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty remontowe i renowacyjneWyroby kuteTynkowanieRoboty malarskie

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00277903 z dnia 2024-04-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjnej w budynku VI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie przy ul. Wąskiej 5-7

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000700358

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wąska 7

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-057

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kierownikgospodarczy@vilo.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.vilo.krakow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-504bc9ec-dd6a-11ee-9fce-3adbe5eb3a3d

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjnej w budynku VI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie przy ul. Wąskiej 5-7

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-504bc9ec-dd6a-11ee-9fce-3adbe5eb3a3d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00277903

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-04-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00229200/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania i wodnokanalizacyjnej w budynku VI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie przy ul Wąskiej 5-7

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00239349

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-1/2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2254291,13 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych na podstawie dokumentacji technicznej polegających na przebudowie wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania i wodno-kanalizacyjnej w budynku VI Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Wąskiej 5-7 w Krakowie. Realizacja zadania polega na przeprowadzeniu generalnego remontu systemu grzewczego i wynika z bardzo złego stanu technicznego instalacji ciepłowniczej prowadzonej w piwnicach budynku, grożącej rozszczelnieniem i wyciekiem wody o wysokich parametrach temperaturowych, stwarzającej możliwość ciężkiego poparzenia użytkujących budynek. Remont obejmuje uporządkowanie systemu grzewczego centralnego ogrzewania w budynku szkoły, przebudowę instalacji ciepłej wody użytkowej, która pozwoli na likwidację elektrycznych podgrzewaczy wody. Wykonanie przedmiotu zamówienia podzielone jest na siedem etapów, które szczegółowo są opisane w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ) będącym załącznikiem nr 5 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

44316500-3 - Wyroby kute

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy PZP Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Najniższa zaoferowana przez Wykonawców cena tj. cena oferty Stradom Sp. z o.o. (3 891 820,82 zł) przekracza kwotę, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (2 900 000,00 zł). Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia ww. kwoty do ceny tej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3891820,82 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4169700,00 PLN

2024-04-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane