Remont drogi gminnej nr 007426 D (dz. nr 155/2) w miejscowości Nowa Wieś Legnicka

GMINA LEGNICKIE POLE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00278187
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00278187/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-04-10 09:08
Lokalizacja
Legnickie Pole, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-202a21db-d168-11ee-875e-a22221c84ba7
Identyfikator
6911276075
Ostatnia aktualizacja
2026-08-09

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie budowy dróg głównychRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnejInstalowanie oznakowania drogowegoRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Wykonawcy

1 przyznane

AS ROADS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLegnica, PL · lot 0
1 570 710 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00278187 z dnia 2024-04-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi gminnej nr 007426 D (dz. nr 155/2) w miejscowości Nowa Wieś Legnicka

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA LEGNICKIE POLE

1.3.) Oddział zamawiającego: GMINA LEGNICKIE POLE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 390647481

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kiliana Ignacego Dientzenhofera, 1

1.5.2.) Miejscowość: Legnickie Pole

1.5.3.) Kod pocztowy: 59-241

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@legnickiepole.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.legnickiepole.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-202a21db-d168-11ee-875e-a22221c84ba7

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont drogi gminnej nr 007426 D (dz. nr 155/2) w miejscowości Nowa Wieś Legnicka

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-202a21db-d168-11ee-875e-a22221c84ba7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00278187

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-04-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00017964/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Remont drogi gminnej nr 007426 D(dz. nr 155/2) w miejscowości Nowa Wieś Legnicka

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00214542

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ROG.271.3.2024.R.TP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

2. Przedmiotem zamówienia jest typowa droga dojazdowa usytuowana na terenie gminy Legnickie Pole. Przedmiotowy fragment remontowanej drogi stanowi dojazd do posesji oraz pól uprawnych. Pochylenie poprzeczne jezdni jest jednostronne. Droga w stanie istniejącym posiada przekrój szlakowy. Nawierzchnia jezdni jest utwardzona materiałem mieszanym. Jej szerokości wynosi od 3,0 do 4,5. Jezdnia posiada liczne spękania, ubytki, wgłębienia oraz nierówności co kwalifikuje ją jako nawierzchnię w złym stanie technicznym. Istniejące spękania świadczą o zestarzeniu się nawierzchni ale nie występują przesłanki co do utraty nośności podłoża. Spękania nawierzchni powodują penetrację wody w warstwę nawierzchni co głównie w okresie zimowo-wiosennym poprzez zamarzanie, tworzą wysadziny, a następnie w wyniku obciążeń ruchem, niebezpieczne wykruszenia warstw konstrukcyjnych. Taki stan nawierzchni stwarza zagrożenie dla uczestników ruchu jak i generuje hałas i drgania, które mają niekorzystny wpływ na sąsiadujące budynki i komfort życia mieszkańców. Ze względu na to została przewidziana wymiana istniejącej warstwy nawierzchni i ułożenie nowej wraz ze wzmocnieniem istniejącego podłoża.
2. Remont istniejącej drogi obejmować będzie:
• Ścinkę poboczy
• Korytowanie jezdni na projektowaną głębokość
• Wykonanie warstwy stabilizacji cementem istniejącego podłoża
• Wykonanie podbudowy z kruszywa grubości 20 cm
• Wykonanie warstwy wiążącej o grubości 5cm,
• wykonanie zjazdów i dojść do posesji
• Regulację istniejących studni i skrzynek wodociągowych celem dostosowania do nowej w-wy nawierzchni
• Wykonanie warstwy ścieralnej o grubości 4cm,
• Remont istniejącej drogi obejmować będzie:
• Ścinkę poboczy
• Korytowanie jezdni na projektowaną głębokość
• Wykonanie warstwy stabilizacji cementem istniejącego podłoża
• Wykonanie podbudowy z kruszywa grubości 20 cm
• Wykonanie warstwy wiążącej o grubości 5cm,
• wykonanie zjazdów i dojść do posesji
• Regulację istniejących studni i skrzynek wodociągowych celem dostosowania do nowej w-wy nawierzchni
• Wykonanie warstwy ścieralnej o grubości 4cm.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233121-3 - Roboty w zakresie budowy dróg głównych

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45222000-9 - Roboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnej

45316213-1 - Instalowanie oznakowania drogowego

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1570710,00 EUR

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1689524,31 EUR

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1570710,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AS ROADS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 387141404

7.3.3) Ulica: ul. Gwiezdna 8 lokal 203

7.3.4) Miejscowość: Legnica

7.3.5) Kod pocztowy: 59-220

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-04-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1570710,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

2024-04-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane