„Remont chodnika przy ul. Wrocławskiej w m. Ratowice – Gmina Czernica”
GMINA CZERNICA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00279269
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00279269/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-04-10 13:19
- Lokalizacja
- Czernica, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-93b0ef9d-ea9f-11ee-b4e0-4ac387c144e3
- Identyfikator
- 9121101093
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00279269 z dnia 2024-04-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remont chodnika przy ul. Wrocławskiej w m. Ratowice – Gmina Czernica”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CZERNICA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934986
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Kolejowa 3
1.5.2.) Miejscowość: Czernica
1.5.3.) Kod pocztowy: 55-003
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@czernica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://czernica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/czernica1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Remont chodnika przy ul. Wrocławskiej w m. Ratowice – Gmina Czernica”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-93b0ef9d-ea9f-11ee-b4e0-4ac387c144e3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00279269
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-04-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00043596/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Przebudowa chodnika przy ul. Wrocławskiej w miejscowości Ratowice z podziałem na dwa etapy.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00258656
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZW.271.2.7.2024.MK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie chodnika przy ulicy Wrocławskiej w miejscowości Ratowice na dz. nr 431 w Gminie Czernica.
2) Przedmiot zamówienia współfinansowany jest w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
3) Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje m.in.:
a) remont odcinka ok. 570 mb chodnika,
b) rozbiórka starych elementów chodnika,
c) wykonanie dojść,
d) wykonanie podbudowy,
e) wykonanie obrzeży,
f) wykonanie zabruków z kostki betonowej,
g) regulacja pionowa skrzynek infrastruktury podziemnej,
h) montaż barierek,
i) montaż słupków,
j) wyniesienie czasowej organizacji ruchu,
k) wykonanie i pielęgnacja zieleni niskiej
l) wycinka drzew zgodnie z decyzją nr 84/2024 z dn. 22.03.2024 r,
m) prace porządkowe.
4) Wykonawca wykona i zamontuje 2 sztuki tablic informacyjnych, zgodnych z wymaganiami Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg -- szczegóły do ustalenia z Zamawiającym.
5) Termin gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia nie może być krótszy niż 36 miesięcy od dnia zakończenia realizacji przedmiotu zamówienia i stanowi jedno z kryterium oceny ofert.
6) Szczegółowo przedmiot zamówienia określony został w dokumentacji projektowej wykonanej przez mgr inż. Daniela Janikowskiego i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót- stanowiące załącznik nr 10 do SWZ.
7) Załączone przedmiary robót służą wyłącznie jako materiał pomocniczy dla Wykonawcy w celu sporządzenia wyliczenia ceny ofertowej.
8) UWAGA: Infrastrukturę podziemną przed rozpoczęciem robót należy sprawdzić w serwisie www.wrosip.pl moduł infrastruktura i EWID.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233121-3 - Roboty w zakresie budowy dróg głównych
45316213-1 - Instalowanie oznakowania drogowego
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
UZASADNIENIE PRAWNEZgodnie z art. 255 pkt. 3 ustawy Pzp – Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
UZASADNIENIE FAKTYCZNE
Działając na podstawie art. 222 ust. 4 ww. ustawy, Zamawiający udostępnił na stronie internetowej prowadzonego
postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia
w wysokości: 348 244,74 zł brutto.
W postępowaniu zostały złożony następujące oferty, z cenami które przewyższają kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia:
1. PLAYLAND Piotr Jarząbek, ul. Platanowa 24, 49-304 Brzeg, cena oferty brutto: 564 277,21 zł
2. GAGO-BRUK GAGIK HAKOBYAN, ul. Jesionowa 8A, 55-010 Żerniki Wrocławskie, cena oferty brutto: 651 058,07
Mając na uwadze powyższe, zachodzi przesłanka do unieważnienia przedmiotowego postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
| 2024-04-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |