Budowa chodnika przy drodze powiatowej nr 2066D w miejscowości Jastrzębce
Gmina Środa Śląska
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00279414
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00279414/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-04-10 13:48
- Lokalizacja
- Środa Śląska, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-631ca96b-ccba-11ee-a3b5-e25d731b0da9
- Identyfikator
- 9131500156
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00279414 z dnia 2024-04-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa chodnika przy drodze powiatowej nr 2066D w miejscowości Jastrzębce
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Środa Śląska
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935069
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 5
1.5.2.) Miejscowość: Środa Śląska
1.5.3.) Kod pocztowy: 55-300
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@srodaslaska.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://srodaslaska.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://srodaslaska.logintrade.net/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa chodnika przy drodze powiatowej nr 2066D w miejscowości Jastrzębce2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-631ca96b-ccba-11ee-a3b5-e25d731b0da9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00279414
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-04-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00208295
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP 271.8-7/24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
BUDOWA Chodnika przy drodze powiatowej nr 2066d W miejscowości jastrzębce
Przedmiotem inwestycji jest przebudowa drogi powiatowej nr 2066D w miejscowości Jastrzębce w zakresie wykonania chodnika, na odcinku ok 437 mb.
Inwestycja zlokalizowana jest w miejscowości Jastrzębce, w gminie Środa Śląska, w pasie drogi powiatowej nr 2066D.
Podstawowy zakres inwestycji.
Podstawowy zakres inwestycji obejmuje:
- niwelacje terenu pod projektowany chodnik
- roboty rozbiórkowe
- wykonanie chodnika z betonowej kostki brukowej koloru szarego
-wykonanie utwardzenia istniejących wjazdów z betonowej kostki brukowej koloru ciemnoszarego
- wykonanie obramowania zewnętrznego jezdni krawężnikami ulicznymi
- wykonanie pobocza utwardzonego
- roboty wykończeniowe m.in. regulacja studzienek
Prace należy wykonywać zgodnie z dokumentacją techniczną, przedmiarem robót a także zgodnie z obowiązującymi normami i przepisami polskimi.
Miejsce składowania, koszt utylizacji gruntu oraz koszt organizacji ruchu zastępczego należy ująć w kosztach ogólnych budowy.
Oferent do oferty dołączy kosztorys uproszczony
Szczegółowy opis zamówienia znajduje się w dokumentacji projektowo - kosztorysowej stanowiącej załącznik do SWZ.
Wykonawca jest odpowiedzialny za jakość prac i ich zgodność z dokumentacją projektowo kosztorysową, umową, specyfikacjami technicznymi, wyjaśnieniami do SWZ i instrukcjami Zamawiającego, w tym polecenia Inspektora Nadzoru. Załączona do SWZ dokumentacja projektowo – kosztorysowa i wszystkie dodatkowe dokumenty przekazane Wykonawcy stanowią część umowy, a wymagania określone w choćby jednym z nich są obowiązujące dla Wykonawcy tak jakby były zawarte w całej dokumentacji. W przypadku rozbieżności w ustaleniach w poszczególnych dokumentach obowiązuje następująca kolejność ich ważność.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne:Zamawiający w pkt XV SWZ „Opis sposobu przygotowania oferty oraz dokumentów wymaganych przez Zamawiającego” podpunkt 10 lit. a podał „Kosztorys uproszczony”. Dodatkowo w pkt XVIII „Opis sposobu obliczania ceny” Zamawiający podał podpunkt 1 „Wykonawca określi cenę oferty (zawierającą należny podatek VAT - należy wskazać jego wysokość w %) w złotych polskich z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku wg załączonego Formularza Oferty (załącznik nr 1 do SWZ). W celu kalkulacji ceny Wykonawca załączy do oferty kosztorys uproszczony.”
Ceny jednostkowe za poszczególne pozycje wchodzące w skład zadania powinny być podane na kosztorysie ofertowym, ze względu na to, iż Zamawiający przewidział rozliczenie kosztorysowe. Wykonawca ma obowiązek wycenić każdą pozycję kosztorysu. Kosztorys ofertowy stanowił integralną część oferty i dlatego musiał zostać podpisany w sposób analogiczny jak oferta i złożony wraz z ofertą.
Zamawiający we wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 47 do SWZ, podał, że „wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu umowy ma charakter kosztorysowy”.
Wykonawca wraz z ofertą złożył kosztorys ofertowy zawarty na przedmiarze udostępnionym przez Zamawiającego, który nie zawierał cen jednostkowych za poszczególne pozycje.
Wykonawca w kosztorysie ofertowym (składanym jako załącznik do oferty) wskazał ceny za wykonanie całej pozycji z przedmiaru, nie wskazał natomiast cen jednostkowych dla poszczególnych jednostek miary pozycji wskazanych w przedmiarze. Wadliwości te dotyczą pozycji kosztorysowych, gdzie nie można
jednoznacznie określić cen jednostkowych jako ilorazu wartości danej pozycji i ilości jednostek. Brak ten uniemożliwia późniejsze rozliczenie umowy, która ma charakter kosztorysowy, a także przygotowanie kosztorysu powykonawczego. W przedmiotowej sytuacji, oferta nie pozwala na wyliczenie części cen jednostkowych dla poszczególnych pozycji przedmiaru bez modyfikacji dokumentu, a zatem wyjaśnienie powyższego przez Wykonawcę prowadziłoby do zmiany kosztorysu ofertowego, składanego obligatoryjnie wraz z ofertą, a tym samym stanowiłoby zmianę treści oferty, co jest niedopuszczalne na gruncie przepisów ustawy Pzp.
Uzasadnienie prawne:
Oferta została odrzucona na podstawie art.art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, który stanowi, że zamawiający
odrzuca ofertę, jeżeli jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia.
| 2024-04-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |