Remont systemu wentylacji mechanicznej i klimatyzacji przestrzeni wystaw w budynku A i B oraz pomieszczeń biurowych w budynku Planetarium Centrum Nauki Kopernik.
Centrum Nauki Kopernik
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00282221
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00282221/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-04-12 08:15
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-fdb9e6dd-d48d-11ee-8305-7e4937eb936d
- Identyfikator
- 7010025169
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-09
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00282221 z dnia 2024-04-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont systemu wentylacji mechanicznej i klimatyzacji przestrzeni wystaw w budynku A i B oraz pomieszczeń biurowych w budynku Planetarium Centrum Nauki Kopernik.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Centrum Nauki Kopernik
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 140603313
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wybrzeże Kościuszkowskie 20
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-390
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@kopernik.org.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kopernik.org.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/8902301.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Instytucja kultury wpisana do RIK
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Kulturalna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont systemu wentylacji mechanicznej i klimatyzacji przestrzeni wystaw w budynku A i B oraz pomieszczeń biurowych w budynku Planetarium Centrum Nauki Kopernik.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fdb9e6dd-d48d-11ee-8305-7e4937eb936d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00282221
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-04-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00067376/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Przebudowa wentylacji i klimatyzacji w przestrzeni wystaw w budynku A i B Centrum Nauki Kopernik, pomieszczeniach biurowych oraz montaż instalacji elektrycznej w przestrzeni wystawy Trucizna.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00225711
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP.260.16.2024.KZ
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1930122,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest remont systemu wentylacji mechanicznej i klimatyzacji przestrzeni wystaw w budynku A i B oraz pomieszczeń biurowych w budynku Planetarium Centrum Nauki Kopernik.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w:
1) Załączniku nr 1 Opisie przedmiotu zamówienia wraz załącznikiem-Wykaz dokumentacji projektowej,
2) Załączniku nr 1a Dokumentacji projektowej (dostępnej pod linkiem na stronie prowadzonego postępowania),
3) Załączniku nr 2 Projektowanych postanowieniach umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 42500000-1 - Urządzenia chłodzące i wentylacyjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45223200-8 - Roboty konstrukcyjne
90511000-2 - Usługi wywozu odpadów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający zgodnie z art. 276 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych w dniu 29 lutego 2024 roku zamieścił w Biuletynie Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu, tj. wszczął postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie podstawowym bez możliwości negocjacji, którego przedmiotem zamówienia jest remont systemu wentylacji mechanicznej i klimatyzacji przestrzeni wystaw w budynku A i B oraz pomieszczeniach biurowych w budynku Planetarium Centrum Nauki Kopernik.Zamawiający w toku prowadzonego postępowania, dokonując czynności związanych z otwarciem złożonych w postępowaniu ofert stwierdził, iż wykonawca Dragos Enterprise Sp. z o.o. złożył dwie oferty. Z informacji zawartych w systemie informatycznym – platformie zakupowej wynikało, że w/w oferty zostały złożone po
terminie.
W dniu 4 kwietnia 2024 roku operator platformy zakupowej, na której prowadzone jest niniejsze postępowanie, poinformował zamawiającego w złożonym piśmie, że operator otrzymał zgłoszenie, od wykonawcy Dragos Enterprise Sp. z o.o. z informacji, że nie mógł on dokończyć czynności złożenia oferty, której przesłanie zapoczątkował w systemie o godzinie 10:25, tj. przed określonym w dokumentach zamówienia terminem składania ofert.
Operator platformy zakupowej w wyżej przywołanym piśmie poinformował zamawiającego, że po przeprowadzeniu analizy systemu, stwierdzono iż w dniu 3 kwietnia 2024 roku w okresie czasowym 10:11 –10:52 system informatyczny platformazakupowa.pl uległ awarii. Z uzyskanych przez zamawiającego informacji wynika, że w wyżej wymienionym przedziale czasu mogły występować utrudnienia w korzystaniu ze strony www.platformazakupowa.pl, w tym, w składaniu ofert przez wykonawców.
Zgodnie z informacją operatora systemu informatycznego, problemy techniczne w funkcjonowaniu platformy zakupowej, przyczyniły się do niepowodzenia w złożeniu przez wykonawcę Dragos Enterprise Sp. z o.o. oferty na czas.
W związku z powyższym, mając na uwadze uniemożliwienie wykonawcy poprawnego złożenia oferty wskutek awarii platformy zakupowej oraz z uwagi na brak możliwości naprawienia przy użyciu przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, wady uniemożliwiającej zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego, zamawiający zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych
unieważnił niniejsze postępowanie.
W ocenie zamawiającego po upływie terminu składania ofert nie ma możliwości konwalidowania wady postępowania, więc uniemożliwienie skutecznego złożenia oferty wykonawcy ubiegającego się o udzielenie zamówienia publicznego wywołuje nieodwracalny skutek. W takim przypadku żadne przewidziane przez ustawę Prawo zamówień publicznych czynności nie mogą doprowadzić do sanacji czynności składania ofert.
| 2024-04-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |